Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Według IDC · EMSNow dostawy tabletów wykazują oznaki ożywienia w pierwszym kwartale 2024 r

Według IDC · EMSNow dostawy tabletów wykazują oznaki ożywienia w pierwszym kwartale 2024 r

NEEDHAM, Massachusetts – Po ponad dwóch latach spadku, światowa sprzedaż tabletów odnotowała w pierwszym kwartale 2024 r. (I kw. 24) skromny wzrost o 0,5% rok do roku, osiągając łączną liczbę 30,8 mln sztuk, zgodnie z opublikowanymi wstępnymi danymi About the International Data Korporacja. instytucja (IDC) Kwartalny moduł śledzenia urządzeń osobistych na całym świecie. Ostatni raz rynek odnotował wzrost w drugim kwartale 2021 roku, po czym dostawy zaczęły spadać ze względu na nasycenie. Choć problemy makroekonomiczne utrzymują się, odbicie dostaw w tym kwartale było spowodowane rozpoczęciem cyklu modernizacji, choć jest mało prawdopodobne, aby wolumeny długoterminowe dorównały wzrostowi obserwowanemu podczas pandemii. Jednak przejście na tablety premium to dobra wiadomość, ponieważ konsumenci poszukują urządzeń zorientowanych na produktywność.

Najważniejsze cechy spółki w pierwszym kwartale 24. roku

  • W ubiegłym roku Apple doświadczyło pewnego zastoju z powodu słabej gospodarki i braku nowych modeli, a jego sprzedaż w ujęciu rok do roku spadła o 8,5%. Firma skupiła się na likwidacji zapasów starych modeli przed spodziewaną premierą nowych modeli w drugim kwartale 2024 roku. Apple utrzymało czołowe miejsce z 9,9 mln sprzedanych egzemplarzy w pierwszym kwartale 2024 roku.

  • Drugie miejsce zajął Samsung z dostawami 6,7 mln sztuk w pierwszym kwartale 2024 r., co oznacza spadek o 5,8% rok do roku. Promocje konkurencyjnych marek w Europie i regionie Azji i Pacyfiku oraz brak nowych produktów zahamowały rozwój Samsunga. Firma koncentruje się jednak na poprawie doświadczenia użytkownika poprzez włączenie funkcji AI do swoich najnowszych produktów i skupienie się na produktach premium, aby skorzystać z tegorocznego cyklu wymiany.

  • Huawei utrzymał w tym kwartale trzecie miejsce z rocznym wzrostem na poziomie 43,6% i dostawami na poziomie 2,9 miliona sztuk. Chiński gigant technologiczny prawdopodobnie skorzystał na ożywieniu w swojej branży smartfonów i był w stanie zwiększyć swój udział w rynku o 2,8 punktu bazowego w porównaniu z I kwartałem 2023 roku.

  • Lenovo zajęło w tym kwartale czwarte miejsce ze wzrostem o 13,2% rok do roku. Podobnie jak wielu innych dostawców, Lenovo od czasu pandemii było w stanie poszerzyć swoją ofertę komputerów z odłączanymi urządzeniami, a głównymi dostawami są modele z serii Tab P. Jednak tablety Slate nadal stanowią prawie 80% dostaw Lenovo.

  • Xiaomi utrzymało pozycję w pierwszej piątce z imponującym wzrostem o 92,6% rok do roku i dostawami sięgającymi 1,8 miliona sztuk. Poza Chinami, największym rynkiem, Xiaomi osiągnęło trzycyfrowy wzrost w prawie wszystkich regionach, do których dostarcza swoje produkty.

„Rynek tabletów zaczął wykazywać oznaki ożywienia w pierwszym kwartale. Prawdziwe zyski przyjdą w kolejnym cyklu aktualizacji, po którym nastąpi wzrost w sektorach komercyjnych w miarę zwiększania się liczby tabletów wykorzystywanych w sektorze edukacyjnym i w gospodarce gig. Anurupa Nataraj, starszy analityk ds. badań w firmie IDC ds. śledzenia urządzeń mobilnych i konsumenckich. „Jednakże te czynniki nie wystarczą, ponieważ ubytek spowodowany konkurencją ze strony komputerów stacjonarnych i smartfonów przyczyni się do ponurych perspektyw dla rynku tabletów. Istnieje jednak potencjał wzrostu wynikający z możliwości sztucznej inteligencji, podobnych do tych, których oczekuje się w przypadku innych typów urządzeń. ”