Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Waze zwraca się do YouTuberów o specjalną ikonę samochodu i głos nawigacji

Waze zwraca się do YouTuberów o specjalną ikonę samochodu i głos nawigacji

6 zdjęć

Fot. Bogdan Popa/Automatyczna Ewolucja

Waze połączył siły z YouTuberem Dashie, aby stworzyć nową aktualizację, która zapewnia użytkownikom specjalne funkcje, w tym nowy dźwięk nawigacji, ikonę samochodu i nastrój.

Dashie, który ma 2,7 miliona subskrybentów YouTube, dołącza do Waze w „gniewnym” nastroju, który można znaleźć w ustawieniach aplikacji. A jeśli tam jesteś, możesz także włączyć Dashie-Kart, nową ikonę pojazdu, która wyświetla Twoją lokalizację na mapie podczas jazdy do celu. Nawigacja głosowa obsługiwana przez Dashie zawiera spersonalizowane wskazówki zawierające coś, co Google określa jako „zabawne błędy w wymowie i wybuchy złości”.

Nowe doświadczenie jest dostępne na całym świecie, ale jeśli chcesz włączyć nowy głos nawigacji, wskazówki będą wyświetlane tylko w języku angielskim i hiszpańskim.

Po uruchomieniu Waze zobaczysz baner umożliwiający aktywację nowego doświadczenia.

W międzyczasie Waze pracuje również nad nowymi funkcjami nawigacji, które jeszcze nie zaczęły się wdrażać, chociaż firma pierwotnie obiecała, że ​​zostaną dostarczone do końca kwietnia.

Firma należąca do Google ostrzega użytkowników na całym świecie o progach zwalniających i ostrych zakrętach, dając im więcej czasu na zwolnienie podczas zbliżania się do oznaczonych lokalizacji. Waze wskaże także lokalizację punktów poboru opłat.

Aktualizacja punktów orientacyjnych obejmuje także ulepszoną nawigację na rondach, dzięki czemu Waze wyraźniej określa, którym pasem należy wjechać na rondo i z niego zjechać.

Waze stał się niezbędnym rozwiązaniem nawigacyjnym dzięki silnikowi crowdsourcingu. W porównaniu do Map Google, Waze polega na tym, że użytkownicy tworzą alerty o ruchu drogowym, w ramach których każdy może przesłać raport na temat niebezpieczeństw, na jakie narażony jest na drodze. Waze może zgłaszać szeroki zakres zagrożeń, od wypadków i uszkodzonych świateł po powodzie, dziury w drogach i wypadki drogowe. Wykorzystując informacje od użytkowników, Waze może tworzyć ostrzeżenia wysyłane do innych kierowców.

READ  Tobias Dingle z WillowTree w nowym wywiadzie opowiada o nowej książce, o potędze technologii głosowej i dostępności

Waze to także świetna aplikacja do wyszukiwania szybszej trasy do celu. W porównaniu z Mapami Google, które zazwyczaj wyznaczają uproszczone trasy, korzystając z głównych dróg, Waze zawsze szuka szybszych alternatyw, korzystając z dowolnej drogi publicznej, aby dotrzeć tam tak szybko, jak to możliwe. Oznacza to, że Waze czasami kieruje kierowców wąskimi drogami osiedlowymi i cichymi społecznościami, a władze na całym świecie oskarżają swoją spółkę-matkę o powodowanie masowych niepokojów w tych dzielnicach.

Jak niedawno wyjaśniałem, połączenie Map Google i Waze zapewnia „pełniejszą” nawigację, przy czym ten drugi odpowiada za wyświetlanie raportów, a ten pierwszy sugeruje trasę do celu. Wielu uważa, że ​​taki duet podkreśla potrzebę integracji Map Google z Waze, ponieważ gigant wyszukiwania może wykorzystać to, co najlepsze z obu aplikacji w jednym zintegrowanym produkcie nawigacyjnym. Moje źródła niedawno poinformowały mnie, że fuzja nadal nie jest rozważana, ponieważ Google chce zachować odrębność usług Mapy Google i Waze.