Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Walka o drugie miejsce w grupie C między Polską a Meksykiem na papierze Kaminsky przyznaje

Polska Powinien zagrać z Meksykiem o drugie miejsce w grupie C Polski skrzydłowy Jakub Kamiński na mundialu powiedział, że Argentyna jest faworytem do wygrania grupy.

20-latek powiedział ESPN, że widzi w Argentynie silnych kandydatów do wygrania turnieju, ale był przekonany, że bardziej konserwatywny styl gry Polaków doprowadzi ich do fazy pucharowej.

Argentyna jest faworytem w grupie C. – Myślę, że możemy walczyć z Meksykiem o drugie miejsce – powiedział Kamiński.

„Naszą siłą jest bycie zespołem, który się broni i mamy inną grę niż Argentyna czy Meksyk. Mają inny rodzaj piłki nożnej, bardziej ofensywny futbol.”

Kamiński, który gra w niemieckiej Bundeslidze Wolfsburg VFLZadebiutował w reprezentacji we wrześniu ubiegłego roku i strzelił pierwszego gola dla Polski przeciwko Walii w Lidze Narodów w czerwcu.

Ostatni raz osiągnęli etapy pucharowe Mistrzostwa Świata 1986 Kamiński powiedział, że forma napastnika Barcelony, Roberta Lewandowskiego, byłaby kluczowa, gdyby został wyeliminowany z grupy w Katarze.

„Mówimy o innym poziomie futbolu” – powiedział Kamiński. „Pragnienie goli, które on (Lewandowski) ma, jest niewiarygodne. Jest naszym kapitanem i mam nadzieję, że będzie w dobrej formie podczas mundialu.

„To jest bardzo ważne. Może i ma 34 lata, ale to jego ostatnia szansa na pokazanie swoich umiejętności w reprezentacji.

„Musimy pokazać naszą jakość w Pucharze Świata. Musimy zrobić wszystko, co w naszej mocy, aby iść naprzód”.

Polska zmierzy się z Meksykiem w meczu otwarcia Grupy C na Mistrzostwach Świata 22 listopada, a 26 listopada zmierzy się z Arabią Saudyjską i Argentyną 30.

READ  CryptoVerse Expo #2 w Polsce odbędzie się 9 września w Kinotece w Warszawie