Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Walijski gracz rugby Alun Wyn-Jones ogłosił swoją szokującą emeryturę

Walijski gracz rugby Alun Wyn-Jones ogłosił swoją szokującą emeryturę

Wielcy Walii, Alun Wayne Jones i Justin Tiburek, zaszokowali świat rugby, ogłaszając dziś rano, że przejdą na reprezentacyjną emeryturę.

Szokujące decyzje zapadły niecałe cztery miesiące przed rozpoczęciem Pucharu Świata w Rugby we Francji.

Jones ma najwięcej czapek testowych na świecie, 170 od 2006 roku.

Tiburek ma 94 od 2011 roku.

Obaj wystartowali w składzie napastników na finałowy mecz Walii w marcu z Francją w Mistrzostwach Sześciu Narodów, aw tym miesiącu zostali wybrani do wstępnego składu na Mistrzostwa Świata. Zespół spotyka się w przyszłym tygodniu.

Gdyby osiągnął swój piąty Puchar Świata w Rugby, Jones świętowałby swoje 38. urodziny w pierwszym tygodniu.

Oczekiwano, że mundial będzie jego łabędzim śpiewem. Wydawało się, że pożegnał się z kibicami Osprey w ich ostatnim meczu u siebie od prawie miesiąca.

W przeciwieństwie do Tipuric, Jones nie zanotował w swoim oświadczeniu o przejściu na emeryturę, że będzie nadal grał w regionalnych Ospreys. Jest w stanie zagrać dla Barbarzyńców przeciwko World XV w Twickenham w przyszłym tygodniu.

Jones napisał na Instagramie: „Po nieustannym dialogu ze sztabem szkoleniowym i WRU zdecydowałem się odejść od międzynarodowej gry. Tak więc, 17 lat później, pamiętam szczególne wspomnienia z walijskimi i przyszłymi walijskimi mistrzami. „

Niecałe dwie godziny temu dział sportowy Tipurica wydał w jego imieniu oświadczenie, w którym stwierdził: „Wydaje się, że nadszedł właściwy moment, aby odejść z międzynarodowego rugby. Nie mogę się doczekać spędzenia więcej czasu w domu i włożenia całej mojej energii w grę w Rodzinny region Ospreyów”.

Jones i Tiburek pomogli Walii zdobyć cztery tytuły Sześciu Narodów – z których dwa były Wielkimi Szlemami – i awansować do półfinału Mistrzostw Świata 2019 w Japonii.

Hołd złożył trener Walii Warren Gatland, z którym obaj grali przez większość swoich karier.

READ  NRL 2022, Wielki Finał Listy Zespołów, Oficjalne Zespoły, Aktualizacje, Kontuzje

O Jonesie Gatland powiedział: „Jego przywództwo, poświęcenie i determinacja nie mają sobie równych, a przez ostatnie 17 lat był niesamowicie wyjątkowym graczem dla Walii. Za każdym razem, gdy jest zabierany na boisko treningowe lub w czerwonej koszulce. W meczu testowym dał z siebie wszystko on ma: stawia standardy i świeci przykładem.

„Pasja i oddanie Ala dla swojego kraju nie zna granic, a on był ważnym filarem gry w Walii. Pozostawia trwałe dziedzictwo w Welsh Rugby.”

Gatland powiedział o Tiburku: „Jest dość spokojny poza boiskiem, ale jego umiejętności i zdolność do pracy naprawdę wyróżniają go z tłumu. Nie lubi dużego zamieszania, ale chciałbym mu pogratulować wspaniałej kariery. Wniósł wybitny wkład w walijskie rugby”.

Jones zadebiutował w testach w 2006 roku w Argentynie jako 20-latek. Gorąca i chuda głowa rozpoczyna trening walki.

Ustanowieni w drugim rzędzie, zanim Gatland przejął inicjatywę przed Sześcioma Narodami w 2008 roku, stali się gigantami. Jego konkurencyjność i niezawodność były nieocenione. Jones był twardy do ostatniego gwizdka. Ma najwięcej wślizgów (752) w erze Sześciu Narodów.

Podczas gdy Jones może wydawać się pozbawiony poczucia humoru, jego były kolega z drużyny z Walii, Adam Jones, powiedział kiedyś, że był „najbardziej szorstką bryłą na ziemi w młodym towarzystwie”. Elun Wayne pojawił się na przyjęciu urodzinowym córki Adama Jonesa przebrany za Buzza Astrala.

Alun Wayne zauważył w swoim zawiadomieniu o przejściu na emeryturę, że „mimo wszystkiego, co osiągnąłem, moje (troje) dzieci zawsze będzie moim największym osiągnięciem”.

I osiągnął kilka wspaniałych rzeczy na boisku. Grał we wszystkich testach podczas czterech brytyjskich i irlandzkich tras koncertowych i był pierwszym Lwem od prawie 40 lat, który osiągnął 12 testów.

Zastąpił kontuzjowanego Sama Warburtona jako kapitan, kiedy Lions zdobyli tytuł barażowy przeciwko Australii w 2013 roku. Regularnie występował w Draw Series 2017 w Nowej Zelandii i był kapitanem podczas trasy koncertowej po RPA w 2021 roku. Zwichnął ramię w meczu rozgrzewkowym, ale jakoś wrócił cztery tygodnie później, aby zagrać w serii Test.

READ  Ogromny cios World Rugby w koncepcję World 12s
Aaron Smith debiutuje przeciwko Walii w Cardiff.

Kiedy pod koniec 2021 roku zwichnął ramię, stracił prawie pięć miesięcy.

Jones został kapitanem drużyny Walii w 2017 roku, zdobył rekordową liczbę występów Walii podczas Mistrzostw Świata 2019 i wyprzedził rekord Richiego McCawa w meczach światowych w 2020 roku. Rozegrał 158 testów dla Walii.

Były kolega z drużyny, Jonathan Davies, powiedział kiedyś: „Można mówić o nim w tym samym czasie, co Gareth Edwards, Gerald Davies i JBR Williams. Był po prostu fenomenalnym graczem. Możesz zrobić z niego zawodnika meczu w każdym meczu. Jest po prostu fenomenalny. „

Dynamikę i wartość 33-letniego Tiburka można ocenić na podstawie jego wyboru jako startera do decydujących o tytuł Sześciu Narodów Walii w 2013, 2019 i 2021 roku. Startował także we wszystkich testach, do których został wybrany w ciągu ostatnich pięciu lata.

W ciągu ostatnich trzech tras Lions zagrał tylko w jednym teście, zwycięzcy z 2013 roku w Australii, którego kapitanem był Jones. Został kontuzjowany wraz z Jonesem w tym samym meczu rozgrzewkowym przed trasą koncertową w RPA w 2021 roku, ale strzaskana łopatka była gorsza niż ramię Jonesa.

Tiboric był pauzowany przez 15 miesięcy, a po powrocie został mianowany kapitanem drużyny narodowej zeszłej jesieni, kiedy lista kontuzji Walii była długa. „To jeden z tych irytujących facetów, którzy są dobrzy we wszystkim” — powiedział kiedyś były kolega z drużyny, Dan Lydiat.

Nigel Walker, tymczasowy dyrektor generalny Welsh Rugby Union, dodał: „Występował na najwyższym poziomie przez dłuższy czas, robiąc wszystko, o co go poproszono w walijskiej koszulce. proces.”