Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

W Southland pojawią się nowe usługi w zakresie zdrowia psychicznego

W Southland pojawią się nowe usługi w zakresie zdrowia psychicznego

Nowa służba zdrowia psychicznego w Southland będzie zatrudniać osoby z doświadczeniami związanymi ze zdrowiem psychicznym i uzależnieniami, aby pomagać innym.

123RF

Nowa służba zdrowia psychicznego w Southland będzie zatrudniać osoby z doświadczeniami związanymi ze zdrowiem psychicznym i uzależnieniami, aby pomagać innym.

W Invercargill wkrótce powstanie lokalny ośrodek zdrowia psychicznego, w którym mieszkańcy Southland będą mogli uzyskać dostęp do prowadzonej przez rówieśników pomocy w zakresie zdrowia psychicznego i uzależnień.

Te Whatu Ora Southern nawiązała współpracę z Mind and Body w celu wdrożenia usługi Czas na zmiany – Te Horihanga Program usuwający przeszkody zidentyfikowane w ramach przeglądu zewnętrznego z 2021 r. pod tym samym tytułem.

Orzeczenie to nadeszło po publicznej publikacji przez Te Whatu Ora podsumowania wewnętrznego przeglądu przeprowadzonego w marcu przez Southland Mental Health, Addiction and Intellectual Disability Service, które wykazało, że wiele problemów zidentyfikowanych w 2021 r. uległo pogorszeniu.

Głównymi problemami były napięte stosunki między personelem, nieskuteczne modele opieki, regularne funkcjonowanie oddziału szpitalnego przy ponad 100% obłożeniu oraz niedobory siły roboczej dotykające zarówno personel, jak i pacjentów.

W lipcowej aktualizacji Te Whatu Ora Southern poinformowała, że ​​utworzyła nowe stanowiska kierownicze.

Usprawniała przepływ pacjentów na oddziale stacjonarnym oraz przeglądała pacjentów przebywających na oddziale od dłuższego czasu; Z podsumowania wynika, że ​​podczas gdy lokalny lekarz rodzinny pracował obecnie nad oddziałem w piątki.

Dni zespołowe organizowane są w celu poprawy kultury pracy i odbudowania relacji.

Nowe usługi wsparcia wzajemnego ułatwią mieszkańcom Południa dostęp do usług w zakresie zdrowia psychicznego i uzależnień w obliczu tych wyzwań.

Będzie otwarte dla osób z problemami związanymi ze zdrowiem psychicznym i/lub uzależnieniami w godzinach 8:00–20:00, od poniedziałku do soboty.

Usługi informacyjne będą dostępne dla społeczności wiejskich za pośrednictwem komunikacji wirtualnej lub programów grupowych.

Mind and Body świadczy tego typu pomoc od 25 lat i stał za ogólnopolską infolinią 1737.

Krajowa dyrektor ds. umysłu i ciała Magdale Hammond (po lewej) oraz kierownik ds. wsparcia wzajemnego Elizabeth Tingle świadczą usługi na rzecz firmy Invercargill.

Dostarczone/rzeczy

Krajowa dyrektor ds. umysłu i ciała Magdale Hammond (po lewej) oraz kierownik ds. wsparcia wzajemnego Elizabeth Tingle świadczą usługi na rzecz firmy Invercargill.

Pracownicy wsparcia rówieśniczego wykorzystują własne doświadczenia w zakresie wyzwań związanych ze zdrowiem psychicznym i/lub uzależnieniami, a także wnioski, których się nauczyli i szkolenia w zakresie wsparcia rówieśniczego, aby pomóc innym.

READ  Delta epidemii Covid-19: nowy wariant – „gorszy niż Delta” – wykryty na granicy Nowej Zelandii

Krajowa dyrektor ds. umysłu i ciała Magdale Hammond powiedziała, że ​​zespół jest zachwycony możliwością zaoferowania tej opcji mieszkańcom Southland.

„Naszą wizją tej usługi jest to, że będzie to zasób społecznościowy, otwarty dla wszystkich i świadczony z dostępnego, kompleksowego centrum, do którego rówieśnicy, whānau i kaimahi będą mogli przychodzić i wychodzić”.

Dyrektor operacyjny Grupy Te Watu Ora South, Hamish Brown, powiedział, że nowa usługa zwiększyła możliwości dostępne dla pacjentów.

„Zaczynamy dostrzegać zmiany w naszym obecnym systemie zdrowia psychicznego i uzależnień, których potrzebują nasze społeczności oraz tangata i iora (osoby poszukujące dobrego samopoczucia), powiedział nam.

Usługa będzie budowana etapami, ale oczekuje się, że pełną funkcjonalność osiągnie na początku 2024 r.