Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

W następstwie skandalu z Farage NatWest mianuje nowego prezydenta o pseudonimie „Slick Rick”.

W następstwie skandalu z Farage NatWest mianuje nowego prezydenta o pseudonimie „Slick Rick”.

Sir Howard spotkał się z wezwaniami do rezygnacji w związku z prowadzeniem tej sprawy, w szczególności ze strony pana Farage’a. NatWest informował już wcześniej, że Sir Howard ma ustąpić ze stanowiska zarządu do lipca 2024 r.

Haythornthwaite to jeden z najbardziej doświadczonych brytyjskich biznesmenów, kierujący zarządami takich firm, jak MasterCard, brytyjska spółka Centrica będąca właścicielem gazu i Network Rail.

W czerwcu był autorem zamówionego przez rząd raportu na temat wynagrodzeń i warunków pracy członków sił zbrojnych, w którym zasugerował, w jaki sposób wojsko mogłoby stworzyć bardziej włączające środowisko pracy.

W raporcie napisano: „Równość, różnorodność i włączenie społeczne stają się coraz ważniejszymi czynnikami, wraz ze zwiększonym poziomem aktywności. Jest prawdopodobne, że siły zbrojne będą musiały zaakceptować większe wyzwanie dla norm kulturowych.

„Może to objawiać się wszystkim, od sposobu wydawania i otrzymywania poleceń po zmianę postrzegania ich historii i tradycji”.

Wcześniej był także przewodniczącym zarządu Creative England i był prezesem firmy doradczej Xynteo zajmującej się zrównoważonym rozwojem.

Z danych Komisji Wyborczej wynika, że ​​w 2019 roku przekazał 5000 funtów na rzecz nieudanej kandydatury Matta Hancocka na przywództwo w Partii Konserwatywnej.

Haythornthwaite powiedział, że objęcie nowej roli to „przywilej”.

„Dziękuję zupełnie inny system NatWest niż mój poprzednik” – powiedział. Firma bardziej zorientowana na klienta, odporna finansowo i dobrze przygotowana do utrzymania swoich dobrych wyników w ostatnim czasie.

„Nie mogę się doczekać współpracy z Zarządem, aby wykorzystać wyjątkowy postęp, jaki poczyniono, abyśmy mogli w dalszym ciągu wspierać brytyjską gospodarkę i świadczyć usługi naszym klientom i interesariuszom”.

READ  Brexit: „Zadzwoń do nas” w sprawie handlu, mówi niemiecki minister finansów Christian Lindner