Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

W miarę rozprzestrzeniania się protestów nasilają się wezwania do rezygnacji szefa unijnych gospodarstw rolnych – Politico

W miarę rozprzestrzeniania się protestów nasilają się wezwania do rezygnacji szefa unijnych gospodarstw rolnych – Politico

Kaczyński rozmawiał z Wojciechowskim w piątkowe popołudnie i poprosił go o rezygnację z funkcji – powiedzieli Politico pracownicy Komisji Europejskiej, dodając, że Wojciechowski „poważnie rozważa” taką opcję.

Rolnicy w Polsce Zablokowane drogi i główne przejścia graniczne z Ukrainą w piątek na początku miesięcznej serii protestów w całym kraju. Rolnicy żądają zaprzestania importu produktów rolnych z Ukrainy i zaprzestania wdrażania zielonej polityki UE – powtarzając żądania formułowane podczas protestów w całej Europie. Poprosili także o więcej pieniędzy na hodowlę bydła.

Kilku innych polskich polityków, w tym wicepremier Władysław Kosniak Kamisz z PSL, również skrytykowało Wojciechowskiego i wezwało do jego rezygnacji.

„Jest w Europie człowiek, który zjednoczył wszystkich europejskich i polskich rolników przeciwko proponowanej przez niego reformie. To jest Janusz Wojciechowski. Podaj się do dymisji!” – stwierdził Kosniak-Kamisz.

Jego kadencji zostało już tylko kilka miesięcy. Wojciechowski od dawna był postrzegany jako kiepski komisarz, po tym jak wyruszył na szlak kampanii, aby go poprzeć Zwolennik Nieudana próba zdobycia przez Prawo i Sprawiedliwość trzeciej kadencji w jesiennych wyborach powszechnych. Jego wielokrotna nieobecność w Brukseli wywołała wówczas krytykę, że „po cichu rezygnuje”.

Wojciechowski opublikował w czwartek List otwarty Na Platformie Wspólna polityka rolna.

Ta historia została zaktualizowana.

READ  Toyota podnosi inwestycję hybrydową w Polsce - L'argus PRO