Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Viessmann otwiera w Polsce instalację pomp ciepła o wartości 200 milionów euro

Viessmann Group, niemiecki producent Ocieplanie i ochładzanie Systemy, budowa 200 mln euro Pompa ciepła Zakład produkcyjny w Legnicy, Polska. Inwestycja jest częścią rekordowej inwestycji o wartości 1 miliarda euro w rozbudowę pomp ciepła i innych „rozwiązań ekologicznych” w ciągu najbliższych trzech lat, które rodzinna firma ogłosiła wiosną.

Nowy budynek o powierzchni 50 000 metrów kwadratowych będzie produkował wysokowydajne pompy ciepła na bazie naturalnego chłodziwa i docelowo zatrudni około 1700 osób. Zakończenie budowy zaplanowano na 2023 rok. Po ukończeniu zakład będzie dostarczał pompy ciepła na rynki Europy Środkowo-Wschodniej. Dzięki temu firma przyczyni się nie tylko do transformacji energetycznej, ale także do niezależności w szczególności od paliw kopalnych Import gazu z RosjiFissmann powiedział w informacja prasowa.

Prezes firmy Viessmann Max Viessmann (piąty od lewej) i premier Polski Mateusz Morawiecki (szósty od lewej) na konferencji prasowej w Legnicy, Polska, 14 lipca 2022 r. (fot. Viessmann Climate Solutions SE)

Viessmann od ponad 20 lat produkuje w Legnicy komponenty i produkty systemowe. Premier Polski Mateusz Morawiecki powiedział na konferencji prasowej o wmurowaniu kamienia węgielnego pod nowy obiekt. „Tę więź dobitnie pokazuje nowa inwestycja w Legnicy”.

Największy oddział firmy, Viessmann Climate Solutions, zatrudnia już w Polsce 1500 osób. Kolejne 150 miejsc pracy zostanie dodanych w 2023 r., kiedy druga co do wielkości jednostka biznesowa firmy, Viessmann Refrigeration Solutions, otworzy swoją planowaną lokalizację. Bliskość obu dywizji pozwoliłaby na synergię inwestycji i ułatwiłaby wprowadzenie standardów, powiedział Fisman.

Oprócz pomp ciepła Viessmann zamierza poszerzyć swoją ofertę o: Magazynowanie energii elektrycznejenergia słoneczna i ciepłownicza, z planowanymi inwestycjami w kilku europejskich lokalizacjach, w tym w Niemczech.

READ  Selby onboarding zespołów specjalnych z Paymento w Polsce -