Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Victoria odnotowuje 1612 przypadków i osiem zgonów. Rozpoczyna się próba paszportu szczepionki

Australijski stan Wiktoria odnotował 1612 nowych przypadków Covid-19 i osiem zgonów, gdy rozpoczynają się testy stanowego systemu paszportów szczepionek.

Obecnie w całym stanie jest ponad 19 000 aktywnych infekcji, po 73 138 testach i 34 279 szczepionkach zgłoszonych w ciągu 24 godzin do poniedziałku.

Dodatkowe zgony zwiększają liczbę ofiar śmiertelnych od obecnej epidemii do 93.

Poniedziałek wskazuje, że już pierwszego dnia w okręgach rozpocznie się testowanie systemu sprawdzania stanu szczepień osób, które chcą odwiedzić firmę.

Czytaj więcej:
* Covid-19 Australia: blokada NSW kończy się po 106 dniach
* Covid-19: 10-tysięczne tłumy na karnawale w Melbourne Cup, muzyka na żywo powraca, gdy rozpoczyna się eksperyment „zapylonej gospodarki”

W stolicy Melbourne i regionie Wiktorii obowiązują ograniczenia blokady, ponieważ w całym stanie pojawiają się nowe przypadki Covid-19.

Daniel Bouquet/Getty Images

W stolicy Melbourne i regionie Wiktorii obowiązują ograniczenia blokady, ponieważ w całym stanie pojawiają się nowe przypadki Covid-19.

System będzie używany w Melbourne po ponownym otwarciu wind i ponownym otwarciu firm. W próbie weźmie udział 14 regionalnych obiektów, w tym siłownie, bary, kawiarnie, kościoły, agenci nieruchomości, teatry transportu i kosmetyczki.

Beneficjenci będą zobowiązani do pełnego udokumentowania swojego szczepienia poprzez okazanie cyfrowego zaświadczenia za pośrednictwem aplikacji Services Victoria, aplikacji Medicare lub portfela na smartfonie.

Od poniedziałku o 10:00 ponad 50 000 osób z powodzeniem połączyło swoje świadectwa szczepień z aplikacją Service Victoria.

Rzecznik rządu stanowego powiedział, że ponad 4300 osób zostało dodanych do aplikacji w ciągu 10 minut, gdy popyt osiągnął szczyt między 9:30 a 9:40.

Wydrukowana kopia zaświadczenia lub wyciągu z historii szczepień może być również wykorzystana jako dowód lub beneficjent będzie musiał przedstawić dowód ważnego zwolnienia.

Obecnie w całym stanie jest ponad 19 000 aktywnych infekcji.

Darianne Trainor / Getty Images

Obecnie w całym stanie jest ponad 19 000 aktywnych infekcji.

Próby przetestują technologię certyfikacji szczepionek oraz przeszkolą pracowników i właścicieli firm w zakresie informowania beneficjentów o wymaganiach dotyczących szczepień.

Jeśli system się powiedzie, zostanie rozszerzony, aby wiktorianie, którzy otrzymali podwójne szczepienie, mogli w ciągu kilku tygodni wziąć udział w Pucharze Melbourne i muzyce na żywo.

Puchar Melbourne

W niedzielę rząd stanowy ogłosił, że do 10 000 fanów wyścigów weźmie udział w Melbourne Cup 2 listopada, a Oaks Day i Stakes Day są dozwolone dla tłumów tej samej wielkości, jeśli zostanie spełniony limit 80 procent.

Wydarzenie odbędzie się również w Sidney Myer Music Bowl 30 października, aby uczcić powrót muzyki na żywo, z tysiącami widzów.

Tymczasem szkoła w Brighton twierdzi, że jako pierwsza w stanie zastosuje szybki test antygenowy na Covid-19.

Od czwartku Fairbank Grammar School rozpocznie przeprowadzanie szybkich testów dwa razy w tygodniu dla wszystkich osób rozpoczynających naukę w szkole średniej.

Do stanowej listy eksponatów dodano kilka szkół, w tym szkołę podstawową Queen of Peace Parish w Altona Meadows, szkołę podstawową Woodend i wirtualną szkołę Victoria w Thornbury.

READ  Coronavirus, Covid 19: Australijski sędzia popiera zakaz dla podróżnych z Indii