Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Rohan Smith: Haniebna reakcja Victorii na prawdziwe historie z linii frontu w walce z COVID

Opinia:

Wyobraź sobie przez chwilę, jak zniechęcające byłoby stanąć przed wiktoriańską galerią prasy i opowiedzieć swoją przerażającą historię o zarażeniu Covid-19, wiedząc, że idealni nieznajomi wykorzystaliby nagranie do rozpowszechniania niebezpiecznych dezinformacji i napiętnowania cię jako kłamcy. Płatny przedstawiciel.

Oto, co przydarzyło się w tym tygodniu młodemu mężczyźnie cierpiącemu na przerażające skutki przedłużonego wirusa Covid-19 – objawy, które zmieniły go ze światowej klasy sportowca z college’u w cień jego dawnego ja i uniemożliwiły mu wstanie z łóżka miesięcy po zarażeniu wirusem. .

Will, który w tym tygodniu przemawiał uczciwie i w dobrej wierze wraz z premierem Danielem Andrewsem, od tego czasu został poddany najbardziej skandalicznym komentarzom ze strony teoretyków spiskowych i zwolenników antyszczepionkowości, którzy po 20 miesiącach pandemii wciąż znajdują nowe powody, by wierzyć Covidowi. -19 jest nieszkodliwy.

Anonimowe konto skomentowało wideo Lowella, na którym omawia on swoją walkę, mówiąc: „Nie ma czegoś takiego jak Długi Covid”.

– Ile zapłacono mu za powiedzenie tego, co chciałem, żeby powiedział? Kolejny niezidentyfikowany krasnolud harmonijnie.

Odnotowano setki podobnych obserwacji z sieci botów, których celem było podważenie wiadomości, tak jak robiły to podczas pandemii.

Jeden z użytkowników mediów społecznościowych, który nie używał swojego prawdziwego imienia, napisał: „Mogę ci teraz powiedzieć, że gdybym miał prawdziwą, prawdziwą i szczególnie osobistą historię, nie musiałbym czytać scenariusza”.

„Czy on nie jest aktorem kryzysowym?” Post napisał. – Przysięgam, że widziałem go dokładnie, zanim to zrobiłem.

Inni byli tak chętni do ujawnienia rzekomej prawdy o Willu, że zaczęli szukać jego podobizny w Internecie.

READ  Emisje w Nowej Zelandii rosną, ponieważ rząd zobowiązuje się do podjęcia pilnych działań | Nowa Zelandia

Ujawnili i udostępnili jego konta w mediach społecznościowych i sieciach – pisemny ruch dla tych, którzy postrzegają zniesławienie jako dopuszczalne zachowanie.

Podsumowując, trolle zredukowały historię Willa – tę, która zaczęła się od infekcji w marcu 2020 roku, która nękała go od tego czasu – do skarbnicy kłamstw, które przeczytał ktoś inny i za które zapłaciły wielkie firmy farmaceutyczne.

Michelle, dyrektor oddziału intensywnej terapii w Royal Melbourne Hospital, była celem poprzedniego dnia, kiedy rząd Andrewsa zabrał ją za granicę, aby podzielić się przerażającymi opowieściami z linii frontu w walce z Covid.

„Jedną z najsmutniejszych rzeczy, jakie widziałem w ciągu ostatnich kilku tygodni, jest to, że ludzie chcą się zaszczepić, zanim poddamy im aparaty podtrzymujące życie. To absolutna prawda, sama to widziałam” – powiedziała.

„Błagają o szczepienie, są tacy młodzi, a kiedy już do tego dojdziemy i mamy zamiar zapewnić im podtrzymanie życia, jest już za późno.

„Ich rodzinom jest przykro. Błagają nas, żebyśmy je zaszczepili. To możesz być ty”.

Wiadomość jest ważna, ponieważ infekcje osiągnęły w ostatnich dniach poziom epidemii, a 11 wiktoriańskich zmarło na Covid-19 w ciągu jednego 24-godzinnego okresu w tym tygodniu.

Ale reakcja w mediach społecznościowych była oburzająca.

Dziesiątki kont zostały stworzone specjalnie po to, by ukraść Michelle. Nie mieli obserwujących, nie mieli obserwujących i zostali ograniczeni do Twittera w ciągu kilku godzin z powodu „nietypowej aktywności”.

Inne konta zrobiły wszystko, co w ich mocy, aby namalować obraz pracownika Royal Melbourne Hospital jako płatnego aktora.

READ  Ewakuacja w nagłych wypadkach: czy Twój bagaż podręczny jest wart śmierci?

Relacja należąca do Steve’a Crowleya, na której pokazano selfie mężczyzny w kapeluszu „Make Victoria Great Again”, wskazuje, że Michelle w ogóle nie była pielęgniarką.

„Pielęgniarka »Sam Dan zamieściła dziś propagandę Dana na swojej stronie LinkedIn rok temu«” – napisała pielęgniarka, odnosząc się do zdjęcia Michelle w fartuchu i słów zachęcających wiktorianów do „grupowania się”.

Nie najbardziej kontrowersyjne wiadomości.

Steve, który spędził trochę czasu badając konta Michelle w mediach społecznościowych, napisał, że nie wymieniła „żadnych poprzednich sytuacji”, które uważał za „bardzo dziwne”.

„Czy ona jest prawdziwą pielęgniarką czy aktorką?” Zapytał, zanim pojawił się później, aby odpowiedzieć na jego pytanie.

„Ktoś mi powiedział, że Michelle jest pielęgniarką… nadal publicystką, pielęgniarką czy kimś innym”.

Rozpakujmy tylko tę ostatnią część. Pielęgniarka, w trakcie najgorszej epidemii Covid w Victorii, poświęciła trochę czasu, aby porozmawiać z opinią publiczną o ryzyku związanym z niezaszczepieniem się przeciwko wirusowi.

To nie jest reklama. Jest to ważne przesłanie dotyczące zdrowia publicznego, które uratuje życie.

A ci, którzy ją zapewniają, zasługują na znacznie więcej niż lekceważenie przez członków społeczeństwa, którzy mają obsesję na punkcie całkowicie bezpodstawnej alternatywnej narracji.