Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Valve twierdzi, że wspieranie Steam Deck za pomocą funkcji zwalczania oszustw BattlEye jest tak proste, jak e-mail

Wiedzieliśmy to od początku Następny Steam Deck Valve o wartości 400 $ Nie każda gra Steam będzie działać idealnie po wyjęciu z pudełka. Uruchamia gry dla systemu Windows w systemie Linux przy użyciu warstwy kompatybilności z Protonem, a niektóre z największych gier na Steamie używają oprogramowania zapobiegającego oszustwom, które w przeszłości nie działało z Protonem. Ale w piątek Valve ujawniło, że nie powinno to stanowić problemu dla BattlEye, jednego z największych dostawców rozwiązań antyfraudowych.

„Gra BattlEye na integracji Proton osiągnęła punkt, w którym programista potrzebuje dostępu do BattlEye, aby umożliwić mu uzyskanie tytułu. Programista nie wymaga żadnej dodatkowej pracy poza tym połączeniem” pisze Valve, w dodatku Mount & Blade II Bannerlord I Ark: Survival Evolved Już pracuję.

Innymi słowy, jeden e-mail Powinno wystarczyć, aby niektóre z największych nieobsługiwanych gier, w które można grać na Steam Deck na podstawowym poziomie – chociaż programiści będą również chcieli ułatwić grę na padzie i ekranie dotykowym. Oficjalny znak „zweryfikowany” firmy Valve.

Więc co to oznacza dla największych gier BattlEye, których obecnie nie ma na Steam Deck, w tym Dzień ZI pubg I tęcza sześć sig? Czy Ubisoft, Krafton i Bohemia Interactive wyślą te proste e-maile? Nie wygląda to dobrze: nie odpowiedzieli od razu na nasze dzisiejsze prośby o komentarz i odmówili komentarza Kiedy w zeszłym miesiącu skontaktowaliśmy się z doświadczonymi programistami Steam w sprawie Steam Deck.

Nawiasem mówiąc, BattlEye nie jest osamotniony we wspieraniu Protona w imieniu Steam Deck. Jak informowaliśmy we wrześniuEasy Anti-Cheat (EAC) obsługuje teraz również system Linux, a właściciel Epic Games ogłosił, że aktywacja powinna zająć „zaledwie kilka kliknięć w portalu programistów Epic Online Services”.

Ale z jakiegoś powodu najlepsi twórcy gier nie są chętni do wyrażania swojego poparcia. Tylko cztery z 15 studiów, z którymi się skontaktowaliśmy Dał nam tak, mimo że obiecał „zaledwie kilka kliknięć” – a Epic Games, właściciel samego EAC, nie było wśród nich. Epic nie zobowiąże się do swojej spółki zależnej Mediatonic upadek chłopaki (który używa EAC) na platformę i Wcześniej odmówił komentarza, czy Jest to gra elektroniczna (który używa BattlEye) będzie również dostępny na Steam Deck.

READ  Ewolucja poczty

Chociaż Sony nie zobowiązało się do wspierania Steam Deck za pomocą kwitnąca lista tytułów na PCShuhei Yoshida napisał to na Twitterze na PlayStation Horyzont: Zero świtu Działa na pokładzie. Nie byłoby to zaskoczeniem dla społeczności ProtonDB, która: obecnie daje Pełna edycja Horizon Zero Dawn ocena „złoty”.

Wcześniej wyłącznie na PlayStation Detroit: Bądź człowiekiem Wydaje się, że działa również na Steam Deck:

Steam Deck ma obecnie zostać wysłany do pierwszej partii wczesnych użytkowników w grudniu, chociaż wielu kupujących pierwszego dnia nie otrzyma pre-rollowanych telefonów do pierwszego kwartału 2022 r. lub później. Jeśli zamierzasz zarezerwować jeden dzisiaj, Valve sugeruje, że możesz go otrzymać dopiero po drugim kwartale 2022 roku.