Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

USB-C ma wkrótce przejść ze 100 W do 240 W, co wystarczy do zasilania lepszych laptopów

Wkrótce większość laptopów przyzwyczajenie Musi być wyposażony w brzydką cylindryczną wtyczkę i specjalny zasilacz do jej ładowania. Właśnie ogłoszono Forum Implementatorów USB (USB-IF) (Przez CNET) To jest Ponad dwukrotnie Ilość energii, jaką można przesłać przez kabel USB-C, wynosi do 240 watów, co oznacza, że ​​w końcu będziesz mógł podłączyć ten sam typ uniwersalnego kabla USB-C, którego używasz obecnie w lekkich laptopach, tabletach i telefony do ładowania wszystkich laptopów do gier.

Wcześniej specyfikacje zasilania USB-C przewyższały 100 watów i zdecydowanie utrudniało to nieco branżę – powiedzmy, podczas gdy Dell XPS 15 Technicznie możliwe do ładowania przez USB-C, jednocześnie ładowanie i pełne zasilanie wymaga 130W mocy. Niektórzy producenci sprzedali nie spełniające specyfikacji adaptery USB-C (mam bazę Dell, która wytwarza 130 watów), ale nie zawsze są one dostarczane w pakiecie z maszynami i zazwyczaj mają stały, nierozłączny kabel, aby zapobiec nadużyciom.

Ale mając 240 watów mocy – co USB-IF nazywa w skrócie „Extended Power Range” lub w skrócie EPR – teoretycznie można naładować pełnowymiarowego laptopa do gier Alienware m17 przez USB-C.

Oczywiście będziesz potrzebować nowych ładowarek i kabli USB-C, aby skorzystać z nowych specyfikacji, chociaż miejmy nadzieję, że powinieneś być w stanie stwierdzić, która z nich to: „Wszystkie kable EPR muszą być identyfikowane wizualnie za pomocą elementów identyfikacyjnych kabli EPR”. Część wymagań USB-IF dla nowej specyfikacji. Kabel będzie musiał obsługiwać do 5A i 50V, aby był kompatybilny.

Na podstawie poniższych zdjęć wydaje się, że producenci mogą również potrzebować ulepszyć projekty ładowarek:

Nadal będą wyjątkowo mocne laptopy, które wymagają oczywiście ponad 240 watów mocy. Zasilacze o mocy 330 W nadal są standardem w niektórych urządzeniach i są zawsze dostępne Dziwne maszyny wymagają do działania więcej niż jednego źródła zasilania. Komputery stacjonarne do gier zwykle wymagają znacznie więcej mocy, z zasilaczem 650 W lub wyższym wymaganym do najnowszych kart graficznych do komputerów stacjonarnych oraz 240 W. To może nie być jak dotąd Wystarczy na najnowszą konsolę do gier Od Sony i Microsoft.

Z drugiej strony wydajność niektórych komputerów wzrasta wraz z upływem lat. Przykład: nowy iMac w kolorze Jest wyposażony w zasilacz o mocy 143 W.. Za rok lub dwa będzie dobrym kandydatem na zasilanie USB-C.

READ  6 legendarnych samochodów typu Muscle z silnikiem 440 „Six Pack”.