Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

AMD przyznaje, że zaniedbuje budżetowe chipy podczas trwającego niedoboru krzemu

AMD przyznaje, że zaniedbuje budżetowe chipy podczas trwającego niedoboru krzemu

Kredyt: AMD

Podczas tegotygodniowej konferencji JP Morgan, CEO AMD, Lisa Su, przyznała, że ​​i tak wszyscy wiedzieliśmy: Niedobór krzemu na poziomie branżowymAMD priorytetowo traktuje materiały eksploatacyjne wysokiej jakości (a tym samym wyższą marżę) Procesory I Karty graficzne.

gdy Harlan Soor zapytał JP Morgana Gdyby firma mogła pobierać więcej, gdyby miała więcej dostępnych mocy produkcyjnych, Sue odpowiedziała (częściowo): „Myślę, że podobnie jak większość firm półprzewodnikowych, możemy powiedzieć, że popyt przewyższa podaż. To z pewnością prawda … Jest kilka obliczeń, które zostawiamy W ramach serwisu. Powiedziałbym – w szczególności, jeśli spojrzeć na niektóre segmenty na rynku komputerów osobistych, które znajdują się w dolnej części rynku komputerów osobistych, nadaliśmy priorytet niektórym komercyjnym SKU z najwyższej półki, SKU i tego typu rzeczy.

Jest to milczące przyznanie się, ale nie jest to zaskakujące. Procesory AMD Ryzen 5000 do komputerów stacjonarnych Został uruchomiony w listopadzie, ale nadal nękany jest problemami z dostępnością i nie ma nawet najbardziej przystępnych cenowo procesorów Ryzen 3. Reklamować (Znacznie mniej niż wysyłka).

6900 xt pierwotny Brad Shackus / IDG

Radeon RX 6900 XT o wartości 1000 USD z pewnością jest ładny.

AMD również zaczęło entuzjastycznie skupić się na stronie GPU. Nowa firma Oparty na RDNA 2 Zawiera karty graficzne z serii Radeon 6000 1000 USD lub więcej dla Radeona RX 6900 XT, Ale najskromniejsze GPU to Radeon RX 6700 XT za 380 USD– Znacznie więcej niż około 250 dolarów slajdu, który jest powszechnie uważany za główny rynek. (Nazwaliśmy go „dobrym GPU, który – co zrozumiałe – kosztuje dużo”, biorąc pod uwagę obecną suszę GPU).

READ  W rewolucji suwaków WordPressa wykryto luki w zabezpieczeniach XSS