Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

USA przegrywa z Polską, musi pokonać Niemcy w kwalifikacjach siatkówki Road to Paris

USA przegrywa z Polską, musi pokonać Niemcy w kwalifikacjach siatkówki Road to Paris

Los niepokonanej dotąd drużyny siatkówki USA w eliminacjach siatkówki Road to Paris zadecyduje do ostatniego dnia.

To dlatego, że Amerykanie przegrali z Polską w sobotę przed ostatnim meczem dnia w Łodzi, kiedy Włochy grały z Niemcami.

Zwycięstwo Polski 27-25, 16-25, 25-23, 25-16 dało USA 5-1 z 15 punktami, a Amerykanie nadal prowadzili różnicą 1310 punktów i prowadzili 16-6 w setach.

Polska, która także zwyciężyła 5:1, również zgromadziła 15 punktów z wynikiem 1,152, a w setach ma bilans 17:7.

Ostatni mecz wyeliminuje Włochy lub Niemcy, oba 4:1.

Tylko dwie najlepsze drużyny z tego turnieju zapewnią sobie miejsce na Igrzyskach Olimpijskich w Paryżu w 2024 roku.

W niedzielę o 11:30 czasu wschodniego Stany Zjednoczone zagrają z Niemcami, a następnie o 2:30 Polska z Włochami. Jeśli trzy drużyny zakończą mecz z wynikiem 6:1, o dwóch miejscach olimpijskich zdecyduje rozstrzygnięcie remisu.

Wszystkie mecze można oglądać na Światowa telewizja o siatkówce. Użyj „VOLLEYBALLMAG”, aby uzyskać zniżkę.

Polka Magdalena Stesiak miała 20 zabójstw, cztery bloki, osiem kopnięć i asa w meczu przeciwko Stanom Zjednoczonym. Martina Łukasik miała 10 zabójstw, siedem kopnięć i dwa bloki, a Olivia Różanski miała 12 zabójstw. Agnieszka Korneluk zanotowała osiem zabójstw i dwa bloki.

Jordan Thompson poprowadził Amerykanów z 13 zabójstwami, siedmioma kopnięciami, dwoma blokami i asem. Jordan Larson miał 11 zabójstw, sześć kopnięć, dwa bloki i asa, podczas gdy Kelsey Cook miał 12 zabójstw i blok przed końcem, a do tego miał najwięcej w drużynie dziewięciu kopnięć. Chiaka Ogbogu miała cztery zabójstwa, cztery bloki i asa, a Katherine Plummer pięć zabójstw

Było to ich pierwsze spotkanie od czasu, gdy w lipcu w Arlington w Teksasie Polska pokonała Stany Zjednoczone 25:15, 16:25, 25:19, 18:25, 17:15 w meczu o brązowy medal Ligi Narodów Siatkówki. Prowadził także Stysiak, który zanotował 20 zabójstw, blok, dwa asy i 10 kopnięć.

READ  21 sadów Polski | Vertikal.net

Wcześniej w sobotę w grupie C Słowenia (1:5) pokonała Kolumbię (1:5) w pięciu meczach, a Mija Sevtar zanotował 25 zabójstw, dwa bloki i trzy asy na osiem kopnięć. Ana Karina Olaya Gamboa z Kolumbii zanotowała 21 asyst i dwa asy. Tajlandia (3-3) następnie ogarnęła Koreę (0-6), pozostawiając 18 zabitych i masę Agcharaporn Kongyot.

W grupie A w Pekinie Serbia zapewniła sobie miejsce. Więcej o Serbii przeczytasz tutaj.

Serbia i Dominikana mają bilans 5:1, a Holandia i Kanada 4:2. W niedzielę Serbia zmierzy się z Chinami, ale w meczu Demokratyczna Republika Konga z Holandią w grę wchodzi drugie miejsce dla zwycięzcy.

Przeczytaj więcej o Türkiye wygrywa tutaj.

W drugiej grupie w Tokio Türkiye zwyciężyło 6:0. Japonia i Brazylia mają bilans 5-1. W niedzielę Japonia zagra z Turcją, a Brazylia z Belgią.

Amerykanin Jordan Thompson osiąga najwyższy poziom nad polskim blokiem Magdaleny Stesiak i Agnieszki Korneluk/Volleyball World Photo