Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Unikalna mieszanka ekstraktów roślinnych ma silne działanie przeciwtrądzikowe

Unikalna mieszanka ekstraktów roślinnych ma silne działanie przeciwtrądzikowe

W niedawnym badaniu opublikowanym w Farmaceutykinaukowcy określili skuteczność przeciwdrobnoustrojową preparatu pochodzenia roślinnego o nazwie FRO w zwalczaniu trądziku.

Ocena przeciwdrobnoustrojowa i w laboratorium Analiza wykazała, że ​​FRO ma znaczące działanie przeciwdrobnoustrojowe i przeciwzapalne Cutibacterium acnes (CA), bakterie odpowiedzialne za trądzik. Wyniki te wspierają stosowanie nietoksycznej, opłacalnej alternatywy dla obecnych leków przeciwtrądzikowych, wykazując jej bezpieczne i naturalne zastosowanie w kosmetycznym leczeniu trądziku.

pobyt: Skuteczność FRO na trądzik pospolity. Źródło obrazu: New Africa/Shutterstock.com

Co to jest trądzik?

Trądzik pospolity, potocznie nazywany trądzikiem pospolitym, jest częstym schorzeniem skóry, które pojawia się, gdy mieszki włosowe zostają zatkane łojem i martwymi komórkami skóry. Trądzik dotyka ponad 80% nastolatków i chociaż nie jest śmiertelny, może powodować stres psychiczny i powodować trwałą pigmentację skóry oraz blizny w ciężkich przypadkach.

Trądzik wynika z interakcji czynników genetycznych i środowiskowych i jest generalnie spowodowany zmianami hormonalnymi związanymi z dojrzałością płciową w okresie dojrzewania. Te zaburzenia równowagi hormonalnej mogą prowadzić do zwiększonej produkcji sebum, a także regulować aktywność insulinowego czynnika wzrostu-1 (IGF-1) i dihydrotestosteronu (DHT).

Zwiększenie produkcji łoju jest pierwszym krokiem w leczeniu trądziku, ponieważ mieszki włosowe nasycone łojem są siedliskiem wielu mikroorganizmów, takich jak CA. CA to normalny symbiont skóry; Jednak nadekspresja genotypu IA1 powoduje zapalenie mieszków włosowych i pigmentację, które można zaobserwować zewnętrznie jako pryszcze.

Istnieje wiele zabiegów kosmetycznych na trądzik, takich jak retinoidy, miejscowe środki bakteriobójcze stosowane wraz z peelingami chemicznymi, terapia laserowa/świetlna i środki hormonalne. Jednak te terapie są stosunkowo drogie i wiążą się z niepożądanymi skutkami ubocznymi.

Wcześniejsze badania traktowały ekstrakty roślinne jako naturalne, opłacalne alternatywy dla tych zabiegów. wyciągi z Rhus verniciflua (RV), lakierowane drzewo, badano jako jedną alternatywę; Jednak jego stosowanie zostało ograniczone przez urushiol, główny alergenny składnik tego drzewa.

READ  „Tylne drzwi” w uchu służą do przywracania słuchu u myszy

o studiowaniu

FRO to formuła pochodzenia roślinnego, która zawiera stosunek 1:1 sfermentowanej RV (FRV) i Orostachys japonicus (Dz.U.) wyciąg. Skuteczność formuły została przetestowana przez w laboratorium Analiza i charakterystyka środków przeciwdrobnoustrojowych.

Mieszaninę FRO najpierw scharakteryzowano za pomocą wysokosprawnej chromatografii cieczowej (HPLC) w celu oddzielenia, zidentyfikowania i oznaczenia ilościowego jej składników. Całkowitą zawartość związków fenolowych (TPC) w mieszaninie poddano dalszym badaniom przesiewowym pod kątem związków, które najprawdopodobniej mają właściwości przeciwbakteryjne.

wstępny w laboratorium Testy przeciwdrobnoustrojowe przeprowadzono oceniając czułość rozprzestrzeniania się krążków. CA (genotyp IA1) hodowano najpierw równomiernie na płytce agarowej, na której umieszczono nasączone zanurzeniowo krążki filtracyjne FRO o średnicy 10 mm. Aktywność przeciwdrobnoustrojową oszacowano przez pomiar wielkości strefy zahamowania.

Skuteczność FRO na wytwarzanie łoju indukowane przez CA i podwyższanie androgenów związane z DHT oceniono odpowiednio za pomocą barwienia czerwienią olejową i analizy Western blot. Następnie za pomocą sond z dioctanu 2′,7′-dichlorofluoresceiny (DCF-DA) zbadano zdolność FRO do neutralizacji działania reaktywnych form tlenu (ROS), które są odpowiedzialne za przebarwienia związane z trądzikiem i blizny popigmentacyjne .

FRO jest skuteczny w walce z trądzikiem

Wyniki eksperymentu z dyfuzją krążkową wykazały, że 20 μl FRO skutecznie zahamowało wzrost CA, tworząc odrębne 13 mm strefy zahamowania przy stężeniu 100 mg/ml. FRO znacząco hamowało wzrost produkcji łoju wywołany przez CA, spowalniając w ten sposób lub cofając początek trądziku.

Stwierdzono, że FRO jest bogaty w związki fenolowe, w tym kwas galusowy, kemferol, kwercetynę i fisetynę. Średnie stężenie wszystkich związków fenolowych (TPC) wynosiło 118,2 mg równoważnika kwasu galusowego (GAE) na gram FRO.

FRO znacznie zmniejsza indukowane przez CA wywołane przez ROS zapalenie komórek i uwalnianie cytokin. W dłuższej perspektywie zmniejszenie produkcji RFT prawdopodobnie zmniejszy przebarwienia i blizny.

wnioski

Chociaż istnieją metody leczenia trądziku, są one często bardzo drogie i mogą wiązać się z wieloma niepożądanymi skutkami ubocznymi.

READ  Naukowcy ostrzegają, że koloniści kosmiczni mogą uciekać się do kanibalizmu Nowości

Wyniki badań pokazują, że FRO wykazuje właściwości przeciwbakteryjne przeciwko CA, bakteriom odpowiedzialnym za rozwój trądziku, co wskazuje, że FRO jest naturalną, nietoksyczną i ekonomiczną alternatywą dla konwencjonalnego leczenia trądziku. FRO zmniejsza również produkcję sebum i ekspresję hormonalną w laboratoriumwykazując swoją skuteczność zarówno w leczeniu, jak i zapobieganiu wypryskom trądzikowym.

Poprzednie badania kliniczne FRO wykazały, że osoby stosujące toniki i balsamy do twarzy wzmacniające FRO wykazały znaczną poprawę elastyczności i poziomu nawilżenia skóry w porównaniu z grupą kontrolną już po sześciu tygodniach. Podczas gdy w tym badaniu brakowało oceny trądziku w grupie kontrolnej w laboratorium W tym kontekście wyniki obecnego badania potwierdzają jego ustalenia.

Podsumowując, wyniki te przemawiają za przyszłym zastosowaniem FRO w terapii kosmetycznej, zarówno w leczeniu trądziku, jak i poprawie ogólnego stanu zdrowia skóry.