Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Unikalna mieszanka ekstraktów roślinnych ma silne działanie przeciwtrądzikowe

Unikalna mieszanka ekstraktów roślinnych ma silne działanie przeciwtrądzikowe

W niedawnym badaniu opublikowanym w Farmaceutykinaukowcy określili skuteczność przeciwdrobnoustrojową preparatu pochodzenia roślinnego o nazwie FRO w zwalczaniu trądziku.

Ocena przeciwdrobnoustrojowa i w laboratorium Analiza wykazała, że ​​FRO ma znaczące działanie przeciwdrobnoustrojowe i przeciwzapalne Cutibacterium acnes (CA), bakterie odpowiedzialne za trądzik. Wyniki te wspierają stosowanie nietoksycznej, opłacalnej alternatywy dla obecnych leków przeciwtrądzikowych, wykazując jej bezpieczne i naturalne zastosowanie w kosmetycznym leczeniu trądziku.

pobyt: Skuteczność FRO na trądzik pospolity. Źródło obrazu: New Africa/Shutterstock.com

Co to jest trądzik?

Trądzik pospolity, potocznie nazywany trądzikiem pospolitym, jest częstym schorzeniem skóry, które pojawia się, gdy mieszki włosowe zostają zatkane łojem i martwymi komórkami skóry. Trądzik dotyka ponad 80% nastolatków i chociaż nie jest śmiertelny, może powodować stres psychiczny i powodować trwałą pigmentację skóry oraz blizny w ciężkich przypadkach.

Trądzik wynika z interakcji czynników genetycznych i środowiskowych i jest generalnie spowodowany zmianami hormonalnymi związanymi z dojrzałością płciową w okresie dojrzewania. Te zaburzenia równowagi hormonalnej mogą prowadzić do zwiększonej produkcji sebum, a także regulować aktywność insulinowego czynnika wzrostu-1 (IGF-1) i dihydrotestosteronu (DHT).

Zwiększenie produkcji łoju jest pierwszym krokiem w leczeniu trądziku, ponieważ mieszki włosowe nasycone łojem są siedliskiem wielu mikroorganizmów, takich jak CA. CA to normalny symbiont skóry; Jednak nadekspresja genotypu IA1 powoduje zapalenie mieszków włosowych i pigmentację, które można zaobserwować zewnętrznie jako pryszcze.

Istnieje wiele zabiegów kosmetycznych na trądzik, takich jak retinoidy, miejscowe środki bakteriobójcze stosowane wraz z peelingami chemicznymi, terapia laserowa/świetlna i środki hormonalne. Jednak te terapie są stosunkowo drogie i wiążą się z niepożądanymi skutkami ubocznymi.

Wcześniejsze badania traktowały ekstrakty roślinne jako naturalne, opłacalne alternatywy dla tych zabiegów. wyciągi z Rhus verniciflua (RV), lakierowane drzewo, badano jako jedną alternatywę; Jednak jego stosowanie zostało ograniczone przez urushiol, główny alergenny składnik tego drzewa.

READ  Jedyny rodzimy owad na Antarktydzie może być zagrożony wyginięciem, gdy zima się ociepli

o studiowaniu

FRO to formuła pochodzenia roślinnego, która zawiera stosunek 1:1 sfermentowanej RV (FRV) i Orostachys japonicus (Dz.U.) wyciąg. Skuteczność formuły została przetestowana przez w laboratorium Analiza i charakterystyka środków przeciwdrobnoustrojowych.

Mieszaninę FRO najpierw scharakteryzowano za pomocą wysokosprawnej chromatografii cieczowej (HPLC) w celu oddzielenia, zidentyfikowania i oznaczenia ilościowego jej składników. Całkowitą zawartość związków fenolowych (TPC) w mieszaninie poddano dalszym badaniom przesiewowym pod kątem związków, które najprawdopodobniej mają właściwości przeciwbakteryjne.

wstępny w laboratorium Testy przeciwdrobnoustrojowe przeprowadzono oceniając czułość rozprzestrzeniania się krążków. CA (genotyp IA1) hodowano najpierw równomiernie na płytce agarowej, na której umieszczono nasączone zanurzeniowo krążki filtracyjne FRO o średnicy 10 mm. Aktywność przeciwdrobnoustrojową oszacowano przez pomiar wielkości strefy zahamowania.

Skuteczność FRO na wytwarzanie łoju indukowane przez CA i podwyższanie androgenów związane z DHT oceniono odpowiednio za pomocą barwienia czerwienią olejową i analizy Western blot. Następnie za pomocą sond z dioctanu 2′,7′-dichlorofluoresceiny (DCF-DA) zbadano zdolność FRO do neutralizacji działania reaktywnych form tlenu (ROS), które są odpowiedzialne za przebarwienia związane z trądzikiem i blizny popigmentacyjne .

FRO jest skuteczny w walce z trądzikiem

Wyniki eksperymentu z dyfuzją krążkową wykazały, że 20 μl FRO skutecznie zahamowało wzrost CA, tworząc odrębne 13 mm strefy zahamowania przy stężeniu 100 mg/ml. FRO znacząco hamowało wzrost produkcji łoju wywołany przez CA, spowalniając w ten sposób lub cofając początek trądziku.

Stwierdzono, że FRO jest bogaty w związki fenolowe, w tym kwas galusowy, kemferol, kwercetynę i fisetynę. Średnie stężenie wszystkich związków fenolowych (TPC) wynosiło 118,2 mg równoważnika kwasu galusowego (GAE) na gram FRO.

FRO znacznie zmniejsza indukowane przez CA wywołane przez ROS zapalenie komórek i uwalnianie cytokin. W dłuższej perspektywie zmniejszenie produkcji RFT prawdopodobnie zmniejszy przebarwienia i blizny.

wnioski

Chociaż istnieją metody leczenia trądziku, są one często bardzo drogie i mogą wiązać się z wieloma niepożądanymi skutkami ubocznymi.

READ  Jak serotonina kontroluje zachowanie: badanie | zdrowie

Wyniki badań pokazują, że FRO wykazuje właściwości przeciwbakteryjne przeciwko CA, bakteriom odpowiedzialnym za rozwój trądziku, co wskazuje, że FRO jest naturalną, nietoksyczną i ekonomiczną alternatywą dla konwencjonalnego leczenia trądziku. FRO zmniejsza również produkcję sebum i ekspresję hormonalną w laboratoriumwykazując swoją skuteczność zarówno w leczeniu, jak i zapobieganiu wypryskom trądzikowym.

Poprzednie badania kliniczne FRO wykazały, że osoby stosujące toniki i balsamy do twarzy wzmacniające FRO wykazały znaczną poprawę elastyczności i poziomu nawilżenia skóry w porównaniu z grupą kontrolną już po sześciu tygodniach. Podczas gdy w tym badaniu brakowało oceny trądziku w grupie kontrolnej w laboratorium W tym kontekście wyniki obecnego badania potwierdzają jego ustalenia.

Podsumowując, wyniki te przemawiają za przyszłym zastosowaniem FRO w terapii kosmetycznej, zarówno w leczeniu trądziku, jak i poprawie ogólnego stanu zdrowia skóry.