Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Ułatw aktywizm rolniczce w społeczności

Ułatw aktywizm rolniczce w społeczności

Korporacja Rozwoju Lokalnego, North, East and West Kerry Development (NEWKD) we współpracy z Traktem Piastów z Wielkiej Polski (Wielkopolska) uruchomiła w miniony wtorek (18 maja) Transnarodowy Program Rozwoju Aktywnych Kobiet w Społeczeństwie.

Inicjatywa ma na celu zwiększenie świadomości i udziału kobiet w regionie North, East i West Kerry w ramach trzech głównych osi: rolnictwa, lokalnej produkcji i biznesu.

Głównym celem projektu będzie wymiana doświadczeń i wiedzy między kobietami w Kerry i Polsce oraz to, w jaki sposób można to wykorzystać na rzecz ich gospodarstwa lub projektu.

Kobiety uczestniczące w sesjach rolniczych będą przyglądać się sieciom kobiet i uczestniczyć w podejmowaniu decyzji na szczeblu lokalnym i regionalnym. Ułatwiona zostanie wzmożona komunikacja i wymiana wiedzy między rolniczkami z Północnego, Wschodniego i Zachodniego Kerry oraz Velka Polska (Wielkopolska).

Reprezentacja i udział kobiet-rolników w lokalnych organach decyzyjnych, zwłaszcza tych, które mają wpływ na politykę rolną, zostaną dodatkowo wzmocnione dzięki programowi „Kobiety aktywne w społeczeństwie”.

Program „Aktywne kobiety w społeczeństwie”

Inicjatywa zostanie uruchomiona pod koniec czerwca trzema wirtualnymi seminariami szkoleniowymi.

„Ten program jest wyjątkowy, ponieważ jest inicjatywą ponadnarodową, stworzoną we współpracy z podobną grupą kobiet w Polsce” – powiedział John Lovere z NEWKD.

Program obejmie sesje coachingowe i grupową pracę nad projektami tutaj, w Kerry. Będzie to również wymiana wizyt z Polkami goszczonymi w Kerry oraz z podróżującymi do Polski kobietami z North, East i West Kerry.

„Wymiana ma na celu ulepszenie naszych sieci, uczenie się od siebie nawzajem i budowanie relacji, które pozwalają kobietom rozwijać działalność.

„Program ten będzie wspierać kobiety w podejmowaniu bardziej aktywnej roli w społeczeństwie poprzez zwiększanie uczestnictwa i uczestnictwa w każdej grupie, a także w odniesieniu do naszych partnerów w Polsce. Uważamy, że ta wyjątkowa oferta będzie miała ogromny wpływ na tych, którzy zostaną wybrani do udziału ”.

Program zostanie dostarczony w Irlandii przez Entrepreneur Academy i początkowo będzie dostępny online, z planami bezpośrednich sesji grupowych w sierpniu, wrześniu i październiku.

READ  Na żywo: Usługi kolejowe zostały wstrzymane po wypadku na głównej linii North Wales

„Uczestnicy będą mieli okazję spotkać się, podzielić się i uczyć od siebie nawzajem w Kerry i Polsce pod przewodnictwem naszych ekspertów ds. Merytorycznych, którzy będą wspierać ich w drodze do rozwoju ich samych i ich firm.

„Cieszymy się, że możemy zaoferować ten program ludziom we współpracy z Traktem Piastów” – powiedział John Stack, prezes NEWKD.

Program jest bezpłatny dzięki dofinansowaniu z Unii Europejskiej w ramach programu LEADER Rozwój Obszarów Wiejskich 2014-2020, ale ilość miejsc jest ograniczona, a Zarejestrować online.