Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Straty WeWork wzrosły czterokrotnie do 2,1 miliarda dolarów, ponieważ praca z polis domowych zmniejszyła przychody o połowę Pracujemy

Straty WeWork wzrosły czterokrotnie do 2,1 miliarda dolarów (1,47 miliarda funtów) w pierwszym kwartale, ponieważ spowodowane pandemią przejście na elastyczną pracę doprowadziło do 30% spadku liczby klientów w firmie zajmującej się współdzieleniem biur.

Firma, która w tym samym kwartale ubiegłego roku odnotowała stratę w wysokości 556 mln USD, Został również narażony na opłatę bezgotówkową w wysokości około 500 milionów dolarów Związane z osiedlaniem się Współzałożyciel obalił Adama Newmana.

Kwartalne przychody WeWork spadły o prawie połowę, z 1,1 miliarda dolarów do 598 milionów dolarów, ponieważ liczba klientów spadła o prawie 30% rok do roku z 693 tys. W marcu ubiegłego roku do 490 tys. Rok później.

Firma poniosła również opłatę w wysokości 299 mln USD zapłaconą za wyjścia z budynków, ponieważ ograniczyła swój portfel. Wycofała się ze 110 umów najmu i renegocjowała ponad 280 umów od początku ubiegłego roku, co pozwoli zaoszczędzić 275 mln USD na czynszu.

Jednak firma stwierdziła, że ​​zaczyna dostrzegać zielone oznaki ożywienia, ponieważ złagodzenie ograniczeń epidemicznych i stopniowy powrót pracowników do biur poprawiły jej perspektywy.

WeWork poinformował, że obłożenie wzrosło z 47% w ostatnich trzech miesiącach ubiegłego roku do 50% w pierwszym kwartale. Przed pandemią obłożenie wyniosło 72%. Podano, że sprzedaż biur poprawiła się w ciągu kwartału z 24 000 w styczniu do 25 000 w lutym i 38 000 w marcu – pierwszym miesiącu od lutego 2020 r., Kiedy firma odnotowała dodatnią sprzedaż netto biur i wzrost członkostwa netto.

Firma powiedziała: „WeWork nadal widzi obiecujące oznaki ożywienia w aktywności sprzedażowej, która jest ważnym wskaźnikiem przyszłych zysków, rosnących w pierwszym kwartale”.

W marcu WeWork ogłosił to Dążąc do połączenia się z BowX Acquisition, Notowane na giełdzie narzędzie do przejęć spółek celowych, dwa lata po tym, jak plany pierwszej oferty publicznej (IPO) zakończyły się chaosem. Umowa szacuje wartość WeWork na 9 miliardów dolarów, ułamek wartości 47 miliardów dolarów, które firma wygenerowała w rundzie prywatnego finansowania z grupy SoftBank w 2019 roku. WeWork, który pozyskuje 1,3 miliarda dolarów z giełdy, aby skorzystać z częściowego zwrotu na biuro Obłożenie najbardziej dochodowego portfela zrestrukturyzowanych terenów osiągnie 90% do 2022 roku.

READ  Światowe giełdy wydają sceptyczny werdykt w sprawie trzeciej kadencji Xi

Zasubskrybuj nasz codzienny e-mail Business Today

Teraz mniejsza firma, WeWork poinformowała, że ​​ogólne koszty sprzedaży i administracji spadły o prawie połowę, do 274 milionów dolarów rok do roku w pierwszym kwartale. Koszty otwarcia nowych biur i obsługi istniejących biur spadły o 160 milionów dolarów w skali roku, osiągając 852 miliony dolarów.

Firma zrewolucjonizowała rynek wynajmu biur, projektując na nim pomieszczenia ogólnodostępne z kranami do piwa i stołami piłkarskimi. Jednak jego szybki rozwój przyniósł poważne straty – 2,9 miliarda dolarów w ciągu trzech lat poprzedzających przerwaną ofertę publiczną i 3,2 miliarda dolarów w zeszłym roku, kiedy pandemia zamknęła biura, zmuszając WeWork do rozpoczęcia masowej kampanii mającej na celu obniżenie kosztów.

Prawie połowa zeszłorocznych strat, 1,4 miliarda dolarów, dotyczyła jednorazowych opłat Sprzedaż większościowego pakietu akcji w Chinach Ze znacznym dyskontem w stosunku do poprzednich wycen, zbycie lub likwidacja innych aktywów.