Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Uderzający obrońca Związku Berlińskiego Timotheus-Buchaz

Union Berlin kontynuował wzmacnianie go przed kolejnym sezonem, podpisując ze strony polskiej Timotheus Puchacz, Lech Poznań.

Rejestracja Union Tower Berlin Tymoteusz Puchacz z Lecha Poznań

Kariera jeszcze

Tymoteusz Puchacz został najnowszym podpisem Union Berlin. 22-letni lewy obrońca, który może również bronić lewej flanki lub prawego skrzydłowego, dołącza do drużyny Bundesligi z drużyny Ligi Europy Les Poznań.

Puchacz, który reprezentował Polskę na wszystkich poziomach młodzieżowych od 16 do 20 lat, przeszedł szeregi z Kolejarz Jednak spędzili trochę czasu na wypożyczeniu w Zagłębiu Sosnowiec i GKS Katowice. Wrócił do Poznania i rozegrał 82 mecze, strzelając siedem bramek i dodając 12 asyst.

Puchacz zagrał we wszystkich czterech eliminacjach Ligi Europy w tym sezonie, strzelił raz i wziął udział we wszystkich sześciu meczach grupowych Ligi Europy.

Co było powiedziane

Porozmawiaj z oficjalną stroną klubuBuchaz powiedział: „Liga niemiecka jest jedną z najsilniejszych lig na świecie, a gra w niej to dla mnie przyjemność i zaszczyt.

„Bardzo się cieszę, że mogę pokazać się w nowym sezonie z jak najlepszej strony. Nie mogę się doczekać moich nowych kolegów z drużyny i możliwości współpracy z Ursem Fischerem i jego zespołem.

„Oczywiście nie mogę się doczekać, kiedy poczuję wyjątkową atmosferę popularnej transmisji na żywo Alte Försterei, ponieważ mam nadzieję, że jak najwięcej widzów będzie mogło wrócić na stadion”.

Oliver Rohnert, Dyrektor Zarządzający Profesjonalnej Piłki Nożnej, dodał: „Timotiz od dwóch lat regularnie gra w Lechu Poznań i już udowodnił swoją jakość na arenie międzynarodowej.

„Wraz z nim mamy gracza, który może się rozwijać, który może uczynić nasz zespół lepszym w trzecim roku w Bundeslidze.

„Tymoteusz Puchacz był absolutnym rozwiązaniem, którego chcielibyśmy się trzymać na stanowisku, więc bardzo się cieszymy, że wybrał Unię”.

Opłaty transferowe, podpisy latem i potencjalny wyjazd

Dla mnie sport.interia.pl, cytowane przez Bild, Union Berlin zapłacił dużą sumę za sprowadzenie Tymoteusza Puchacza na Stadion An der Alten Försterei. Podają, że kwota ta może sięgać nawet 3,5 miliona euro, czyli o 1,5 miliona euro więcej niż podpisanie klubu rekordowego Sheraldo Beckera, który dołączył w 2019 roku.

READ  bardzo wolno! Dzieciaki fałszywych gwiazd oszukały NRL przybijając pejoratywną piątkę

Gdy lewy obrońca Christophera Linz wyjeżdża latem, przybycie Buchaza będzie bezpośrednim substytutem 26-latka.

Buchaz podąża za nowicjuszami Rani Khedirą i Paulem Jaikelem do klubu, a Keita Endo przedłużył swój pobyt w stolicy Niemiec.

Obraz dłoni

Osadź z Getty Images