Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

UBH wjeżdża do Polski przez Wrocław

UBH wjeżdża do Polski przez Wrocław

Austriacki United Benefits Holding (UBH) wszedł na polski rynek wraz z nabyciem wrocławskiego biurowca Silver Forum w ramach transakcji pozarynkowej. Firma, która dotychczas działała głównie na rynku niemieckojęzycznym, planuje teraz dalszą ekspansję w Polsce.

Silver Forum mieści się przy ul. Strzegomskiej, na skraju Starego Miasta. Biurowiec zajmuje powierzchnię ponad 9 000 mkw. i posiada około 16 tys. strona. UBH planuje ulepszyć nieruchomość, która została zakończona w 2007 roku, przede wszystkim pod kątem ESG i mobilności, ale są też plany wykorzystania strategii management-to-center w celu ponownego wystawienia nieruchomości na rynek. Przeprojektowana zostanie elewacja i wnętrza – powstanie „zielona fasada”, zostanie zainstalowany nowoczesny system ogrzewania, a projekt stanie się bardziej elastyczny, dzięki czemu będzie mógł z niego korzystać zarówno duże firmy, jak i małe start-upy. W planach jest również certyfikacja LEED i BREEAM In-Use budynku.

Wrocław jest trzecim co do wielkości miastem w Polsce. Kraj ucierpiał mniej niż recesja w Unii Europejskiej – to kolejny czynnik, który skłonił nas do wejścia na ten rynek na dłużej. (…) Wrocław jest obecnie drugim co do wielkości rynkiem biurowym wśród miast regionalnych w Polsce, po Krakowie. Dotychczas jednak aktywność deweloperska była tu relatywnie niska, podczas gdy aktywność najemców wzrastała. Miasto jest jedną z najbardziej poszukiwanych lokalizacji IT w Europie. Zapotrzebowanie jest wyraźnie obecne, ale brakuje wysokiej jakości opcji zapewniających przyszłościowe środowiska pracy.
Michael Clement, dyrektor generalny United Benefits Holding

Przebudową Silver Forum zajmie się Inwestor z UBH, natomiast zarządzaniem aktywami zajmie się inna spółka z tej samej grupy, Ekazent.

Zapraszamy do lektury ekskluzywnego wywiadu z Michaelem Clementem na temat dalszych planów firmy oraz sytuacji rynkowej w Polsce i Europie.