London Lions odnoszą więcej sukcesów piłkarskich w Pucharze Europy niż gospodarze w Polsce

London Lions odnieśli kolejny sukces w Pucharze Europy, wygrywając 83-76 ze Śląskiem Wrocław.

Miye Oni zanotował rekordowe w karierze double-double, zdobywając 22 punkty i 12 zbiórek, co pomogło Lions utrzymać siódme miejsce w tabeli.

Wrócą do Copper Box Arena w najbliższą środę (15 marca, 19:30), aby gościć grecką drużynę Prometheas Patras, z biletami zaczynającymi się od 5 funtów dla dorosłych.

Wrocław niedawno mianował turecką legendę Ertugrula Erdogana swoim nowym trenerem i podpisał kontrakt z Vasilije Busicą, DJ Mitchellem i Serhijem Pawłowem, ale Lions objęli prowadzenie 17:10, wzmocnione ośmioma punktami przez Oni.

Tomislav Zubsić pomógł drużynie gości zwiększyć prowadzenie do 25:17, zanim polski zespół zmniejszył stratę do trzech.

Ale kapitan Lions, Aaron Best, strzelił dwa razy z linii rzutów wolnych, a Zubic uderzył za trzy punkty przed końcem pierwszej kwarty.

Obrony zdominowały drugą rundę, a Wrocław pokonał ich 12-10, pozostawiając Lions 40-36 do przerwy.

Śląsk objął prowadzenie 8-0 na początku trzeciej kwarty, zmuszając trenera Lions Ryana Schmidta do przerwy, po czym goście odwrócili sytuację i objęli prowadzenie 54-49 dzięki Jordanowi Taylorowi i Oni, którzy obaj trafili za trzy punkty. , uderzenie piłki i strzały z dystansu.

Wrocław prowadził 61-59 na 55 sekund przed końcem, zanim Oni zremisowali i zapewnili Beast Lions przewagę o jeden punkt.

Lions zacieśnili obronę w ostatniej kwarcie, utrzymując gospodarzy do 15 punktów, prowadząc 21 po drugiej stronie boiska.

Wszystko było na poziomie 66-66, zanim Taylor i Josh Sharma dali Lions cztery punkty przewagi, a Sam Dekker zaczął się rozpadać wraz z Oni, który wyczyścił 20-punktowy znak, gdy Brytyjczycy prowadzili 78-68.

Busica zainteresował Śląska, ale były wyróżniający się zawodnik z University of Wisconsin-Madison, Taylor, awansował do 21. z potrójną bramką i zakończył z 23 punktami, siedmioma zbiórkami, dwiema asystami i trzema przechwytami w znakomitym popisie.

READ  Polskie PGNiG spodziewa się wykorzystać zarezerwowaną przepustowość w norweskim gazociągu w związku ze spowolnieniem popytu