Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Twoje domowe połączenie internetowe może wkrótce zostać nazwane .internal

Twoje domowe połączenie internetowe może wkrótce zostać nazwane .internal

ICANN, Internetowa Korporacja ds. Nadawanych Nazw i Numerów, Sugeruje zmianę Może to uprościć sposób uzyskiwania dostępu do wewnętrznej sieci domowej. Oznacza to, że zamiast używać adresu 192.168.xx do konfiguracji routera, wystarczy wpisać .internal.

Jak zauważył NagrywaćKomitet Doradczy ds. Bezpieczeństwa i Stabilności (SSAC) ICANN jako pierwszy zidentyfikował potrzebę rezerwowania domen najwyższego poziomu dla sieci prywatnych W 2020 r – Ale niekoniecznie w celu ułatwienia połączenia z routerem.

SSAC chce, aby nowy ciąg .internal zapobiegał konfliktom prywatnych schematów nazewnictwa domen z innymi sieciami. Obecnie SSAC twierdzi, że „nieoficjalne wykorzystanie domen najwyższego poziomu”, takich jak domena .dlink używana przez firmę sieciową D-Link, może „potencjalnie powodować konflikt ze strefą główną lub w innych określonych celach”.

ICANN początkowo rozważał łącznie 35 różnych ciągów znaków, ale ostatecznie zdecydował się na dwie opcje: „.internal” lub „.private”. Ostatecznie organizacja wybrała domenę .internal, stwierdzając, że domena .private „może w większym stopniu obciążać prywatność w niezamierzony sposób”. Nie wiemy jeszcze, jak dokładnie zbudowana jest domena .internal, aby skonfigurować router lub inne urządzenia w sieci domowej, ale więcej szczegółów z pewnością pojawi się w nadchodzących tygodniach.

Jednak na razie nadal możesz spodziewać się dostępu do routera za pośrednictwem adresu 192.168.xx. ICANN jest Przyjmowanie komentarzy Od tego momentu widzowie zadecydują, jak dalej postępować.

READ  Konsola domowa Evercade VS przenosi stare gry z powrotem na telewizor