Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Twoja twarz wygląda znajomo: polska krytyka czarnej twarzy była „zaskoczona”

Twoja znajomo wyglądająca twarz wywołała oburzenie, gdy ludzie odkryli, że używają czarnej twarzy na zawodnikach (Zdjęcie: twojatwarzbrzmiznajomo, Instagram)

Wydaje się, że opera mydlana na żywo w Polsce broniła używania czarnej twarzy, twierdząc, że byli „zaskoczeni” nasiloną krytyką.

Your Face Sounds Familiar to popularna seria w Europie i na całym świecie, wydana w Hiszpanii i Bułgarii, w której zawodnicy będący celebrytami próbują wcielić się w przydzielonego im piosenkarza, zarówno audio, jak i wizualne.

Może to jednak oznaczać, że wielu przeważnie białych aktorów jest zatrudnianych tak, jak lubią czarni muzycy Beyoncé i Tina Turner. Zamiast przestać nosić podobne kostiumy dla artystów, celebrytki zostały pokryte makijażem i protetyką, aby pokazać się jako czarne.

Reakcja nasiliła się w mediach społecznościowych w weekend, gdy w Internecie zaczęły krążyć filmy przedstawiające ubrane na czarno gwiazdy.

Od tego czasu zespół stojący za Your Face Sounds Familiar odniósł się do kontrowersji i stoi przy produkcji.

W poście na Instagramie napisali: „Drodzy widzowie, jesteśmy bardzo zaskoczeni liczbą negatywnych komentarzy, które dotyczą [sic] Program telewizyjny „Twoja twarz wygląda znajomo”.

Polska wersja spektaklu, postrzegana jako typowa za granicą, zawsze stara się tworzyć świetne wykonania, starając się być jak najbardziej zbliżone do oryginału. Charytatywny aspekt programu jest bardzo ważny zarówno dla nas, jak i dla artystów biorących udział w pokazie.

Producenci stwierdzili, że celem konkursu wokalnego jest odtworzenie przez celebrytów muzyka, przy jednoczesnym staraniu się jak najdokładniej wykonywać zdjęcia.

W ich wypowiedzi kontynuowano: „ Producenci i uczestnicy wszystkich poprzednich seriali zawsze mieli na myśli jedno – wierne odtworzenie dorosłych gwiazd muzyki polskiego lub obcego pochodzenia (akustycznie, ruchowo i wizualnie) – kim byli. losowo przypisany do.

„Zespół profesjonalistów obserwuje ten proces i przygotowuje artystę do jego występu”.

Przytaczali gwiazdy, które udawały czarnych piosenkarzy występując w polskiej wersji, w tym Cassia Skrzenika jako Tina Turner, Agneska Woodarchic jako Michael Jackson, Mario Totusko jako Stevie Wonder, Natalia Szrooder jako Whitney Houston i Kasper Kozewski jako Messi Elliott, Szwed jak Beyoncé. .

Powiedzieli: „Zamiarem każdej gwiazdy serialu, a także całego zespołu produkcyjnego, jest jak najdokładniejsze odtworzenie oryginalnego spektaklu, przy jednoczesnym uhonorowaniu oryginalnego artysty”.

„Artysta, który jest najważniejszy dla nas wszystkich, którzy kochają muzykę”.

Odpowiadając na to stwierdzenie, jeden z krytyków stwierdził: „Zasadniczo nie jest im przykro, zrobili to w przeszłości i nie byli wystawieni na żadne ciepło, więc zrobią to ponownie”.

„Gdzie przeprosiny?” Inny przesłuchany.

Wściekły komentator powiedział: „Powiedzieli wszystko i nawet nie przyznali się do problemu. Czy nie widzą, jakie to rasistowskie?” Tylko dlatego, że robią to od lat, nie oznacza to, że jest w porządku. W programach telewizyjnych też muszą być lepsze.

Jeden wściekły użytkownik Instagrama skomentował post z czarną twarzą, taką jak Bill Withers: „Nie mogę zapomnieć o tym, że to robisz, nie jest to dobre bez względu na to, gdzie jesteś”.

Inny powiedział: „Nie mogę powiedzieć, który z nich jest najgorszy czy Blackface”.

Rozgniewany jeden z nich: „Pieprzyć ten program … jebany straszny atak”.

Your Face Sounds Familiar zawiera prawie 50 formatów na całym świecie i został wydany w 2011 roku wraz z hiszpańską wersją Tu cara me suena.

W Wielkiej Brytanii wiele z podstawowych ofert zostało przez lata poddanych kontroli ze względu na używanie czarnej twarzy. Ant i Dec z Saturday Night Takeaway oraz Keith Lemon z Bo Selecta byli jednymi z komików przepraszających, gdy napięcia rasowe wzrosły wraz z ruchem Black Lives Matter w zeszłym roku.

Masz historię o showbiznesie?
Jeśli masz historię gwiazdy, film lub zdjęcia, skontaktuj się z zespołem rozrywkowym Metro.co.uk, wysyłając do nas e-mail na adres
[email protected], dzwoniąc pod numer 020 3615 2145 lub odwiedzając stronę Wyślij rzeczy – my kocham Cię usłyszeć.

WIĘCEJ: Susanna Reed krytykuje „ Obrzydliwe i brzydkie ” zabijanie zamieszek policji w Bristolu jako siedem aresztowanych

WIĘCEJ: Katie Price traktuje swojego chłopaka Carla Woodsa, aby dopieszczał sesję po tym, jak pędził do szpitala ze złamaną ręką

READ  Kate Middleton „potajemnie dołącza do 24-godzinnego rave” na festiwalu z przyjaciółką Rose Hanbury, Cholmondeley March