Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Megan, księżna Sussex, apeluje o większe wsparcie dla kobiet po pandemii na imprezie VAX Live

Księżna Sussex ostrzegła, że ​​pandemia koronawirusa „zniszczyła” pokolenie korzyści ekonomicznych kobiet kolorowych.

W swoim pierwszym występie telewizyjnym od tego czasu Wywiad z Oprah Winfrey, Ciężarna księżna nagrała wcześniej wiadomość wideo dla Vax Live, imprezy zbierania funduszy wzywającej do uczciwej globalnej dystrybucji szczepionki Covid-19.

Powiedziała: „Jako szefowa kampanii Vax Live, mój mąż i ja uważamy, że niezwykle ważne jest, aby nasze wyzdrowienie traktowało priorytetowo zdrowie, bezpieczeństwo i sukces wszystkich – zwłaszcza kobiet, które zostały nieproporcjonalnie dotknięte tą pandemią.

„Kobiety, a zwłaszcza kobiety kolorowe, doświadczyły utraconych korzyści ekonomicznych przez pokolenie”.

Przemawiając w ogrodzie swojego domu w Montecito w Kalifornii, księżna zauważyła, że ​​od początku epidemii około 5,5 miliona kobiet straciło pracę w Stanach Zjednoczonych, a kolejne 47 milionów kobiet popadło w skrajne ubóstwo.

„Mój mąż i ja cieszymy się, że wkrótce będziemy Powitanie córkiDodała z uśmiechem.

„To uczucie radości, którym dzielimy się z milionami innych rodzin na całym świecie.

„Kiedy o tym myślimy, myślimy o wszystkich młodych kobietach i dziewczętach na całym świecie, którym należy dać możliwość i wsparcie, aby nas prowadzić.

„Ich przyszłe przywództwo zależy od decyzji, które podejmujemy i działań, które podejmujemy teraz, aby przygotować ich i nas wszystkich na udane, uczciwe i pełne współczucia jutro”.

READ  Jay Leno, lat 72, złamał obojczyk w wypadku motocyklowym