Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Turystyka przyjazdowa i wyjazdowa w Katarze nabrała rozpędu

Doha: Ruchy w turystyce krajowej i wyjazdowej w Katarze zaczynają nabierać tempa wraz ze stopniowym łagodzeniem ograniczeń nałożonych na koronawirusa, a kraj jest gospodarzem kilku międzynarodowych wydarzeń, takich jak niedawno zakończony Qatar Travel Mart (QTM) 2021, oprócz liczba ważnych wydarzeń sportowych tuż za rogiem. Najniższe, w tym wyścig Formuły 1, Puchar Arabów i Puchar Świata w Katarze 2022.

Podobnie mieszkańcy Kataru również zaczęli wznawiać swoje długo oczekiwane zagraniczne podróże, a niektórzy Katarczycy wracają teraz do statusu podróży, w którym znajdowali się przed rozprzestrzenianiem się pandemii. Zauważyli to przedstawiciele krajów uczestniczących w QTM 2021 i teraz przyciągają Katar do odkrywania lub ponownego odkrywania swoich celów turystycznych.

Przemawiając do The Peninsula na marginesie QTM 2021, przewodniczący Włoskiej Narodowej Rady Turystyki, Giorgio Palmucci, powiedział: „W przypadku wszystkich wydarzeń, które organizuje Katar, takich jak Mistrzostwa Świata FIFA i Mistrzostwa Świata, jest to naprawdę ważne być tutaj. Katar jest dla nas ważnym rynkiem. Tymczasem wiemy, że jest wielu włoskich turystów, którzy chcą przyjechać do Kataru.Doha jest również bardzo ważna dla włoskich turystów, którzy podróżują przez Doha na cały świat.Włochy Minister Turystyki pracuje nad ułatwieniem przyjazdu do Kataru. Myślę, że w okresie zimowym, od grudnia nastąpi wzrost turystów z Włoch do Kataru. Jestem bardzo optymistyczny.

Prezes Włoskiej Narodowej Organizacji Turystycznej Giorgio Palmushi

Jesteśmy również gotowi na przyjęcie nowych turystów. We Włoszech obecnie zaszczepionych jest około 94 procent włoskich obywateli. Jesteśmy bezpiecznym krajem. Wiemy, że nawet w przyszłości ważne jest, aby zapewnić bezpieczeństwo, nawet gdy COVID-19 zniknie. „Myślę, że bezpieczeństwo będzie najważniejszym powodem wyboru miejsca docelowego” – dodał Palmucci.

Ambasador Włoch w Katarze Alessandro Brunas

Ambasador Włoch w Katarze, Alessandro Brunas, powiedział: „Kraje ponownie otwierają swoje drzwi dla turystyki, a Włochy są wśród nich z wszelkimi niezbędnymi środkami ostrożności. Włochy to jedna z głównych destynacji turystycznych na świecie. Jesteśmy czwartym co do wielkości miejscem docelowym, a Włochy mają ponad 70 procent światowego dziedzictwa według UNESCO. Postrzegamy rynek katarski jako bardzo ważny rynek, ponieważ wiemy, że Katarczycy kochają Włochy i mamy wiele podobieństw. Naprawdę zachęcamy wszystkich, którzy naprawdę chcą przyjechać do Włoch, ponieważ jesteśmy otwarci na biznes.”

READ  Chicago House AC Signage Wojciech Wójcik

Według dyrektora Al Muftah Travel and Tourism, Khaleda Kammoush’a, rynek turystyczny w Katarze jest teraz w znacznie lepszej sytuacji niż w zeszłym roku, kiedy kraje zamknęły swoje granice z powodu pandemii COVID-19.

Dyrektor Al-Muftah Travel and Tourism Company Khaled Kamoush

„Zaczęliśmy dostrzegać wzrost rezerwacji od kwietnia tego roku, a biznes wzrósł o 65 do 70 procent w porównaniu do ubiegłego roku. Ludzie naprawdę chcą podróżować. Mają teraz większe doświadczenie w radzeniu sobie z ograniczeniami COVID. Teraz to normalne, że ludzie nosić maski na twarz i robić testy reakcji łańcuchowej polimerazy, w przeciwieństwie do poprzednich, ludzie bali się nawet jechać na lotniska.„Ale teraz się przystosowali” – powiedział Kimouchowi.

Dodał: „Mamy dobre rezerwacje z Indii, Pakistanu, a nawet z Europy. Chociaż nie tak bardzo z innych krajów azjatyckich. Mamy też podróże służbowe z Europy do Doha. Ponadto widzimy dobre rezerwacje za granicą. Widzimy Londyn jako pierwszy kierunek dla ludzi z Kataru, a następnie Turcja”. Istnieją również dobre rezerwacje dla innych krajów europejskich, takich jak Szwajcaria, Francja, Niemcy i Włochy. Ale nadal nie wrócili do poziomów sprzed pandemii. Być może potrzebujemy jeszcze kolejnego roku lub dwa, aby powrócić do poziomu sprzed pandemii. Ale w miarę otwierania kolejnych krajów zaczniemy widzieć więcej podróży krajowych i zagranicznych.

Ambasador Szwajcarii w Katarze Edgar Doerig

Rozmawiając z Półwysep Na marginesie „Swiss Travel Experience 2021” zorganizowanej w rezydencji szwajcarskiego ambasadora i z udziałem przedstawicieli Szwajcarii biorących udział w QTM oraz ich odpowiedników w Doha ostatnio, szwajcarski ambasador w Katarze Edgar Doerig powiedział, że Szwajcaria odniosła sukces zakwalifikował się do Mistrzostw Świata FIFA. Puchar Kataru 2022 zwiększy również zainteresowanie Szwajcarii wizytą w Doha.

Wiemy, że Szwajcaria kwalifikuje się do mistrzostw świata. Tak więc zainteresowanie przyjazdem i doświadczeniem Kataru, nie tylko na Mistrzostwach Świata, ale przed i po nim, jestem pewien, że wzrośnie. Widzimy, że odkąd ograniczenia COVID-19 znacznie się rozluźniły, Szwajcarzy przyjeżdżają tu ponownie, aby odwiedzić i zbadać nowe możliwości na rynku również dla inwestycji. Widzę, że znów będzie więcej możliwości dla turystyki i wypoczynku, i spodziewam się wzrostu w obu kierunkach” – dodał Doerig.

READ  NRL 2021: Nie zaplanowano jeszcze przedłużenia umowy Payne Haas Brisbane Broncos

Dyrektor Rady Współpracy Zatoki Perskiej w Turystyce Szwajcarskiej Matthias Albrecht

Według Matthiasa Albrechta, dyrektora ds. GCC w Swiss Tourism, przyjazdy turystów z regionu Zatoki Perskiej do Szwajcarii przekroczyły już poziomy sprzed pandemii, z 3-procentowym wzrostem we wrześniu w porównaniu z 2019 r.

Przed pandemią około 13 do 14 procent wszystkich odwiedzających GCC (prawie milion noclegów) pochodziło z Kataru. Jedną z wielkich cech Szwajcarii jest jej różnorodność. Jedzenie halal też nie stanowi problemu. Ale Szwajcarzy coraz bardziej interesują się wizytą w Katarze.

Dyrektor ds. Rynków w Interlaken Swiss Tourism, Renato Jullier

„Szwajcaria zawsze była jednym z najbezpieczniejszych krajów na świecie”, dodał Renato Jullier, dyrektor ds. rynków w Interlaken Swiss Tourism. Jest również bardzo zrównoważony, co nazywamy „wymiennością”. Ludzie nie mogą się doczekać dziewiczych, naturalnych doświadczeń i prawdziwych przygód. Jednocześnie nie możemy się doczekać Mistrzostw Świata 2022 w Katarze. To coś nowego, bo po raz pierwszy zdarzyło się to zimą. Ludzie nie są przyzwyczajeni do tego widoku. Spodziewam się, że więcej ludzi będzie podróżować. I myślę, że ta wymiana jest naprawdę ważna”.

Polska chce także zwiększyć przyjazdy turystów z Kataru.

Ambasador RP w Katarze Janusz Janki

Jego Ekscelencja Ambasador RP w Katarze Janusz Janke powiedział The Peninsula: „Ambasada ma na celu wzmocnienie pozytywnego wizerunku Polski w Katarze: nowoczesnej i dynamicznej gospodarki, członka Unii Europejskiej oraz atrakcyjnego miejsca do inwestowania i turystyki. Podróżni z Kataru szczególnie doceniają gościnność Polaków i nieskazitelne piękno przyrody polskich lasów, gór, jezior i regionów nadmorskich. Qatar Travel Mart 2021 wydaje się być świetną okazją do zachęcenia do odwiedzenia naszego kraju, a także do nawiązania kontaktów między polskimi i katarskimi touroperatorami.”

Dyrektor Projektu Polskiej Organizacji Turystycznej Dorota Zadrozna

Dorota Szadrozna, Marketing Project Manager w Polskiej Organizacji Turystycznej, powiedziała: „Mieliśmy wielu odwiedzających platformę QTM, którzy chcieli odwiedzić Polskę. Ludzie szukają wycieczek na łonie natury. Jesteśmy potężnym celem podróży, gdy mówimy o wycieczkach przyrodniczych i dużych miastach. Obecnie liczby nie rosną jeszcze, a niektórzy nadal boją się podróżować na duże odległości. Ale generalnie ludzie chcą podróżować i czekają na ponowne otwarcie granic.

READ  Cypr i Polska podpisują protokół ustaleń w dziedzinie nauki, edukacji, kultury i sportu

Katar to ciekawa miejscowość turystyczna. Wielu Polaków pracowało w Katarze od wielu lat, podobnie jak wiele osób z Zatoki Perskiej już dawno odwiedziło Polskę. Oboje pamiętamy nasz kraj z przeszłości. Teraz oboje chcielibyśmy zobaczyć zmiany i zobaczyć te kraje od początku. „Mamy ten emocjonalny związek” – dodał Zadrozna.

Zapytana, kiedy widzi, jak światowe podróże i turystyka wracają do poziomów sprzed pandemii, powiedziała: „Musimy być optymistami, ponieważ pracujemy w branży turystycznej. Wszystkie statystyki mówią, że w przyszłym roku powinien być lepszy. Musimy zrozumieć, że COVID -19 przeżyje.” Jesteśmy z nami już trochę dłużej i musimy nauczyć się z tym żyć.”