Taranaki, idealna dziesiątka, zdobyła mistrzostwo NPC, pokonując w finale Otago

Taranaki jest zwycięzcą mistrzostw NPC 2021, pokonując Otago 32-19 w finale w Englewood w sobotę.

W upalnych warunkach, a nie w chmurach na niebie, Taranaki osiągnął najbardziej oczekiwany wynik i zakończył sezon, w którym wygrał wszystkie 10 rozegranych meczów. Zwycięstwo prawdopodobnie da Taranaki szansę na przejście do historii w przyszłym sezonie, stając się pierwszym hrabstwem, które wygra finały mistrzostw z rzędu.

Nowozelandzkie Rugby jakiś czas temu zdecydowało, że ponieważ trzy prowincje Auckland nie będą w tym roku konkurencyjne z powodu ograniczeń Covid-19, nie będzie awansu ani spadku między Premier League a mistrzostwami.

To był doskonały sposób na zakończenie idealnego sezonu dla Taranakiego.

William Booth/Photosport

Trener Taranaki, Neil Barnes, szybko wyraził swoją frustrację z powodu decyzji, ale bezskutecznie i jeśli nie nastąpi odtworzenie NPC w przyszłym roku, co jest możliwe, Taranaki powróci do drugiego poziomu regionalnego rugby w 2022 roku.

Ten fakt może pozbawić trochę blasku tego zwycięstwa, ale nie powinniśmy zapominać, jak dominujący był Taranaki w tym roku.

Wygrali każdy mecz, w którym zagrali, w tym zwycięstwa nad Hawke’s Bay i Waikato, dwiema drużynami, które grały w finale Premier League. Tak więc Taranaki jest prawdopodobnie najlepszym hrabstwem Nowej Zelandii w tym roku, a ich dominacja podkreśla absurdalność obecnej formy regionalnego rugby.

Peta Joss Swakula popisuje się swoimi umiejętnościami dryblingu podczas zwycięstwa Taranakiego nad Otago.

Ale uznanie dla Otago sprawiło, że Taranaki ciężko walczył o to zwycięstwo, a pięciu z nich było doskonałych w wymianach napastników.

To praca Taranakiego z piłką w ręku wyróżniała się w tym finale, ponieważ obrońcy i napastnicy połączyli podania i odciążenia, aby utrzymać piłkę w ciągłym ruchu i powstrzymać obronę Otago przed zorganizowaniem się.

READ  Richie Stanway wraca z dzikiej przyrody w Bathurst, ale co przyniesie przyszłość?

Taranaki był na szachownicy w trzeciej minucie z próbą. Gra rozpoczęła się z linii po lewej stronie, piłka została przesunięta wzdłuż linii końcowej, z kilkoma ładnymi podaniami, co doprowadziło do próby uwolnienia Jareda Proffita.

Ale dwie minuty później Otago spróbował, gdzie Josh Hill otrzymał wyraźny rzut od Stephena Perovity, a następnie podniósł piłkę i strzelił gola nietknięty.

Pomimo przegranej Sam Gilbert i inni członkowie zespołu Otago wykonali śmiały występ.

William Booth

To była szczęśliwa próba dla Otago, ale to była tylko kwestia czasu, zanim Taranaki wróci na prowadzenie, a Daniel White strzelił gola w 19. minucie, kończąc go pięknym ruchem.

Po rzucie karnym przez Peruvitę Josh Ewan rzucił oszałamiającym podaniem od tyłu do skrzydłowego Filimonie Corroy, aby postawić Otago na drugą próbę.

Ale w przedostatniej minucie połowy, napastnik Taranaki, Miki Williams, pokazał wielką siłę, by przecisnąć się przez dwóch obrońców, aby zbliżyć się do linii bramkowej, a następnie przechylić nad nim piłkę, aby spróbować.

Prowadząc 22-12 na początku drugiej połowy, Taranaki trzymał jedną rękę na pucharze, aw 44. minucie kolejny palec u nogi, kiedy skrzydłowy Kenny Nahulu pokonał piłkę nożną i wbił piłkę w siatkę.

30 minut przed końcem meczu Jason Boutros otrzymał żółtą kartkę dla Taranakiego za celowe wystrzelenie piłki spod listy jego drużyny, aby uniemożliwić Otago zdobycie bramki.

Dzięki tej przewadze mężczyzny Otago Taranaki szybko pchnął do przodu, podczas gdy Ewan w szybkim tempie uderzył w linię bramkową, aby zdobyć bramkę.

Ale po tej próbie Taranaki zdołał zakończyć mecz na czas i nie dał Otago nadziei na powrót, z solidną obroną na linii bramkowej.

Dojrzeć

Taranaki 32 (Jared Profitt, Daniel Witt, Michael Williams, Kenny Nahulu próbuje; Stephen Prophet 3 minusy, Qalaman). Otago 19 (Josh Hill, Filimonie Coroy, Josh Ewan próbuje; Josh Ewan 2 minusy). HT: 22-12