Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Trener Polski ogłasza powołanie na eliminacje Mistrzostw Europy przeciwko Czechom i Albanii

Trener Polski ogłasza powołanie na eliminacje Mistrzostw Europy przeciwko Czechom i Albanii

Fernando Santos, trener reprezentacji Polski, ogłosił nazwiska 25 zawodników, którzy zostali powołani do udziału w marcowych meczach eliminacji Euro 2024 z Czechami i Albanią.

Polska rozpocznie eliminacje do turnieju w Niemczech meczem z Czechami w Pradze 24 marca. Trzy dni później w Warszawie zmierzą się z Albanią. Inni rywale w grupie to Wyspy Owcze i niżej notowana Mołdawia.

Santos już na początku piątkowej konferencji prasowej na PGE Narodowym zastrzegł, że nie będzie indywidualnie odpowiadał na pytania dotyczące jego opcji składu.

„Nigdy nie komentuję indywidualnych rozmów” – powiedział.

„Mamy listę około 90 nazwisk, z których wybraliśmy drużynę. (…) Decyzje te podejmowałem świadomie, niezależnie od tego, czy miałem rację, czy nie. Dziś mamy te nazwiska, może innym razem będą innych graczy. Ale w tej chwili najważniejszą rzeczą dla mnie są nazwiska tych 25 graczy – powiedział Portugalczyk.

Wśród wybranych przez Santosa straciło dwóch zawodników, którzy stanowili trzon kadry narodowej na niedawnym mundialu w Katarze, a wśród nich Kamil Celik, Arkadiusz Milik (obaj kontuzjowani) i Grzegorz Krychowiak. Z drugiej strony jest debiutant, urodzony w Ameryce piłkarz Raku Częstochowa i Ben Lederman. (Jeden z dwóch zawodników wśród klubów PKO Ekstraklasy).

Zapytany o konkretny cel na marcowe mecze, Santos wyjaśnił, że zadowoliłoby go tylko sześć punktów.

Santos potwierdził to na marginesie piątkowej konferencji Do jego trzech portugalskich asystentów w sztabie dołączyli Grzegorz Mielcarski, Remigiusz Rzepka i Hubert Malowiejski.

źródło:

READ  „Zakodowano to jako bardzo ksenofobiczne”: komentator finałów WTA wywołuje wściekłość, sugerując, że Iga Świątek ma fanów tylko w Polsce