Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Trener atakujących All Blacks, Joe Schmidt, nie marnuje czasu, robiąc swoją markę

Trener All Blacks Ian Foster, odszedł, i trener ofensywny Joe Schmidt w parku rugby w Christchurch we wtorek rano.

John Davidson/Photosport

Trener All Blacks Ian Foster, odszedł, i trener ofensywny Joe Schmidt w parku rugby w Christchurch we wtorek rano.

Joe Schmidt z pewnością nie tracił czasu na ułatwienie sobie nowej roli ofensywnego trenera All Blacks.

Ulepszony z niezależnego selektora w zeszłym tygodniuWszedł prosto do swojego biznesu z takim autorytetem i pewnością, jakich można oczekiwać od kogoś, kto zaaranżował dwa irlandzkie zwycięstwa nad All Blacks (2016 i 2018).

Z „pokoju komputerowego” iz powrotem na trawę Schmidt był widoczny podczas otwartego okna treningowego dla mediów w Rugby Park w Christchurch we wtorek rano.

Spędzał czas z wieloma grupami, uważnie obserwując i doradzając, jak rozgrywający Aaron Smith, suka Cody Taylor i rozbity napastnik Akira Ewan, przeszli pewne treningi w ramach przygotowań do sobotniego testu mistrzostw rugby przeciwko Argentynie na stadionie Orangetheure.

„Od 48 godzin, które widziałem Joe, z pewnością nie wrócił do treningów. Jest pewnym siebie trenerem i ogląda wiele klipów” – powiedział trener Jordy Barrett.

„Minęło tylko 48 godzin, ale to było pozytywne. To wczesne drzwi i zamierzam wyjść z jego umysłu jak reszta trenerów i pomóc przygotować się najlepiej, jak potrafię.”

All Blacks posmakowali Schmidta na trawniku przed pierwszym testem przeciwko Irlandii w lipcu, kiedy Covid-19 zniszczył dużą część puli treningowej zespołu przed ich otwierającym sezon zwycięstwem w Eden Park.

All Blacks prostytutka Cody Taylor, lewy i ofensywny trener Joe Schmidt na treningu w Christchurch we wtorek.

John Davidson/Photosport

All Blacks prostytutka Cody Taylor, lewy i ofensywny trener Joe Schmidt na treningu w Christchurch we wtorek.

Ale jego rola ograniczała się do wybrania trenera Iana Fostera i późniejszej analizy drużyn opozycyjnych, pozwalając Fosterowi później przejąć kontrolę nad atakiem. Brad Moore został wyrzucony z boiska po historycznej przegranej 2:1 z Irlandią.

Dzieje się tak pomimo nacisków na Fostera, aby utrzymał swoją pracę po tym, jak Springboks ukończyli All Blacks w swoich pierwszych dwóch testach w RPA, od dawna pragnąc, aby Schmidt miał praktyczną rolę trenera.

rzeczy

Trener All Blacks Ian Foster dla prezydenta rugby NZ Marka Robinsona pokazał swoje wsparcie i zauważył, że media straciły jego rodzinę jako czytelników i widzów.

W zeszłym tygodniu awansował, kiedy Schmidt, który wcześniej nie chciał podróżować z powodów rodzinnych, zgodził się dołączyć do nowego zespołu trenerskiego Fostera, który był wspierany przez Radę Rugby Nowej Zelandii podczas Mistrzostw Świata w 2023 roku.

„Zdobyliśmy wgląd w Joe i poznaliśmy go trochę w pierwszym tygodniu przeciwko Irlandczykom, więc posiadanie go w obozie w pełnym wymiarze godzin to prawdziwy przywilej, jesteśmy podekscytowani współpracą z nim” – powiedział kapitan Sam Kean.

„Już odcisnął swoje piętno w kilku obszarach i będzie głównie pracował z atakiem i strukturą ataku. Miałem już z nim kilka sesji w klasie i dobrze jest być na boisku.”

Schmidt, który pracował z The Blues podczas tegorocznego Super Rugby Pacific, przejmuje kontrolę nad ofensywą, która nie działała na wysokim poziomie z pięcioma testami w tym sezonie.

Niedługo po pierwszym teście Irlandczykom było ciężko, a gracze wydawali się zagubieni w pomysłach podczas przegranej 26:10 z RPA w Mbombeli.

Obrońca Jordi Barrett pojawił się dla All Blacks podczas treningu w Christchurch we wtorek rano.

John Davidson/Photosport

Obrońca Jordi Barrett pojawił się dla All Blacks podczas treningu w Christchurch we wtorek rano.

Jednakże, kiedy Richie Muonga prowadził kutra w Johannesburgu na swoim pierwszym początku tego roku, poczyniono ogromne postępy na drodze do zwycięstwa 35:23 w ostatnim meczu.

„To przerażający pomysł”, co nowy trener ofensywny może teraz zrobić z piłkarzami do swojej dyspozycji, powiedział Issa Nasswa, który wcześniej grał pod wodzą Schmidta w Leinster, zanim został trenerem Irlandii w 2013 roku.

Joe wnosi inny poziom intensywności” – powiedziała Nasiwa The Breakdown w tym tygodniu.

„Na świecie jest wielu świetnych trenerów, stąd nazwa „Pan Rugby” Nie bez powodu.

„Jako gracz, wprowadzasz pomysł na stół, nisko, a on już myślał o nim z sześciu różnych punktów widzenia, jest sześć kroków przed tobą”.

READ  Trener NZ Breakers, Dan Shamir, opowiada o „mrocznych dniach” w związku z Covid-19