Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Travel Bubble: Wznowienie lotów między Nową Zelandią a Perth

Travel Bubble: Wznowienie lotów między Nową Zelandią a Perth

Na lotniskach w całym kraju były pełne emocji sceny, gdy bańka Trans-Tasmana łączyła rodziny i bliskich z całego wykopu. Wideo / Mark Mitchell / Tom Deaton / Auckland NZ

Minister ds. Reagowania na Covid-19, Chris Hipkins, ogłosił, że Nowa Zelandia ponownie otworzy wolne od kwarantanny podróże do Australii Zachodniej od jutra od południa.

Podróżni zidentyfikowani jako osoby, które kontaktują się ze sprawami za pośrednictwem Tasmana, będą musieli przez 14 dni przed wyjazdem do Nowej Zelandii przetestować negatywny wynik i izolować się.

„Wszyscy ludzie, którzy byli w ważnych miejscach w wyznaczonym czasie, będą musieli odizolować się na pięć dni i uzyskać negatywny wynik testu” – powiedział Hepkins w oświadczeniu.

„Dodatkowy wymóg Nowej Zelandii oznacza, że ​​będą musieli nadal monitorować swoje objawy na miejscu i nie będą mogli podróżować do Nowej Zelandii przez 14 dni po znalezieniu się w miejscu zainteresowania”.

Hepkins powiedział, że rząd jest przekonany, że ryzyko wznowienia podróży bez kwarantanny jest niskie, za radą dyrektora generalnego ds. Zdrowia Ashley Bloomfield.

Dodał, że restrykcje w Australii Zachodniej są „dodatkową warstwą akcentu”.

Ogłoszenie następuje później Wykryto Podróżnikowi z Perth udało się przedostać do Nowej Zelandii pomimo blokady australijskiego miasta.

Służba Imigracyjna Nowej Zelandii powiadomiła Departament Zdrowia o osobie, która 26 kwietnia podróżowała z Perth do Auckland przez Sydney podczas blokady Perth / Bell.

„Osoba przybyła do Auckland i udała się do Northland. Operacje imigracyjne na granicy dowiedziały się o przybyciu tej osoby podczas rutynowych kontroli pasażerów po ich przybyciu do Auckland” – powiedzieli dziś urzędnicy Departamentu Zdrowia.

„Ta osoba obecnie się izoluje.

„Każdy wjeżdżający do Nowej Zelandii, który nie kwalifikuje się do podróży bez kwarantanny, jest zobowiązany do izolacji na okres 14 dni i podlega karze”.

READ  Miss Samoa przechodzi do historii w konkursie Miss World

Departament Imigracji Nowej Zelandii wszczął dochodzenie w celu ustalenia, w jaki sposób dana osoba mogła uzyskać wjazd.

Premier Australii Zachodniej Mark McGowan ogłosił wczoraj koniec blokady w regionach Perth i Bell – ale pewne ograniczenia pozostaną na miejscu, w tym noszenie masek i maksymalnie 20 osób podczas prywatnych spotkań w pomieszczeniach i na świeżym powietrzu.

Procedury będą obowiązywać do godziny 00:01 w sobotę 1 maja.

Premier Australii Zachodniej Mark McGowan potwierdził, że trzydniowe zamknięcie Perth i Bell zostanie zniesione w poniedziałek wieczorem.  Zdjęcia / Getty Images
Premier Australii Zachodniej Mark McGowan potwierdził, że trzydniowe zamknięcie Perth i Bell zostanie zniesione w poniedziałek wieczorem. Zdjęcia / Getty Images

Australia Zachodnia została zamknięta w piątek po naruszeniu hotelowego miejsca kwarantanny.

Mężczyzna z epoki wiktoriańskiej w Melbourne uzyskał wynik pozytywny po 14-dniowej kwarantannie w hotelu w Australii Zachodniej, a kobieta w ciąży i jej 4-letnia córka, które przebywały na kwarantannie w tym samym hotelu, uzyskały wynik pozytywny.

Wkrótce po ogłoszeniu blokady Nowa Zelandia natychmiast zawiesiła wolne od kwarantanny podróże do iz Perth.

Bańka pojawiła się zaledwie pięć dni po rozpoczęciu podróży bez kwarantanny między Australią a Nową Zelandią.

W niedzielę Hepkins powiedział, że zagrożenie zdrowia publicznego w Nowej Zelandii jest niskie.

Rząd oczekiwał na dodatkowe informacje z Australii Zachodniej, w tym dodatkowe wyniki testów, przed podjęciem ostatecznej decyzji.

„Do tego czasu podróż między Nową Zelandią a Australią Zachodnią pozostanie zawieszona” – powiedział wówczas.

Ukończono śledzenie kontaktów dla wszystkich 664 pasażerów, którzy przybyli z Perth 19, 21 i 23 kwietnia, z wyjątkiem siedmiu, według stanu na niedzielę.

Wyniki dwóch przypadkowych kontaktów w Nowej Zelandii, które prawdopodobnie miały związek ze sprawami w Australii Zachodniej, spodziewano się dzisiaj.

Loty znalazły się w zawieszeniu, ponieważ linie lotnicze czekają na oficjalne ogłoszenie, aby wznowić bańkę podróżniczą.

Bezpośredni lot Air Nowa Zelandia / Singapur, który miał przylecieć dziś rano do Auckland, jest opóźniony i teraz planowany jest przylot o godzinie 5:50 w środę.

Następnie opuszcza Auckland o 10:30 i wraca do Perth.

Perth i Bill wyszli z trzydniowej blokady o północy w poniedziałek po zarejestrowaniu nowych przypadków Covid-19 przez 24 godziny.

READ  Krajowy pokaz hot rodów powraca do Taranaki, a entuzjaści są gotowi do akcji