Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Tony Blair ostrzegał przed transakcją IT na poczcie

Tony Blair ostrzegał przed transakcją IT na poczcie

Tony Blair został ostrzeżony o usterce systemu komputerowego w Urzędzie Pocztowym Horizon, która do tego doprowadziła Setki niesprawiedliwych procesów, Daily Telegraph może ujawnić.

Urzędnicy powiedzieli premierowi Partii Pracy w 1998 r., że Horizon jest „coraz bardziej wadliwy”, jak głosi raport do dochodzenia prawnego Sir Wayne’a Williamsa w sprawie skandalu.

Chociaż jest wybór Renegocjacja lub anulowanie kontraktu rządowego na zakup HorizonPan Blair zdecydował się kontynuować projekt, a nawet zasugerował nagrodzenie jego twórców.

Alan Bates z Justice for Sub-Postmasters Alliance powiedział: „Pomimo ostrzeżeń o zbliżającej się katastrofie, Blair wystrzelił RMS Horizon bezpośrednio na pole gór lodowych.

„Horyzont pozostawił po sobie roztrzaskane szczątki wielu istnień i wolność wielu istnień, ale na szczęście teraz zaczyna się pogarszać”.

W latach 2000 i na początku XXI wieku niesłusznie ścigano kierowników urzędów pocztowych Setki ich pracowników są oskarżane o kradzież i oszustwo.

Jako dowód podali wadliwą dokumentację księgową stworzoną przez Horizon, której podpoczmistrzowie wykorzystywali do zarządzania swoimi oddziałami.

Sądy usłyszały zarzuty, że poczmistrze wiedzieli, że Horizon jest wadliwy, ale nadal ścigali. Lord Arbuthnot z Idrum wezwał do „całkowitego rozliczenia” odpowiedzialnych, mówiąc: „Fakt, że Horizon nie mógł polegać na tym, był znany niektórym osobom – w tym, jak wiemy teraz, ówczesnemu premierowi – od bardzo wczesnego w teatrze.”

„A to sprawia, że ​​tym bardziej przerażające jest to, że tak wielu ludzi u władzy zignorowało protesty naczelników poczty i obrażało ich, pozwało, zbankrutowało i uwięziło”.

Raport, autorstwa aktywistki Elinor Sheikh, wyjaśnia, w jaki sposób system został początkowo zakupiony dla Social Security Administration (DSS) w celu wypłaty świadczeń.

Obawy o niepowodzenie w teście doprowadziły do ​​przerwania DSS. Następnie Horizon został zabrany na pocztę.

We wczesnych latach pierwszego rządu Blaira, dziesiąty urzędnicy polityczni wyrazili obawy dotyczące „wad” w systemie komputerowym i przedstawili je premierowi w celu podjęcia formalnej decyzji.

READ  Szczyt G20 w Rzymie. Boris Johnson spóźnił się na pamiątkowe zdjęcie przywódców

Jeff Mulgan, były szef polityki Blaira, bezpośrednio odniósł się do oficjalnych obaw podczas briefingu, prosząc premiera o podjęcie decyzji w sprawie przyszłości Horizon, jak wynika z dokumentów przekazanych do archiwów narodowych i cytowanych w raporcie szejka.

Raport Mulgane ostrzegał w grudniu 1998 r., że „krótkoterminowe względy” mogą skłonić premiera do kontynuowania „co wielu uważa za wadliwy system”.

Urzędnicy dali Blairowi trzy opcje: złom Horizon. renegocjować umowę z dostawcą International Computers Ltd (ICL); lub zakończyć transakcję. Premier zdecydował się kontynuować.

ICL została przejęta przez Fujitsu w 2002 roku za nieujawnioną kwotę, uważaną za miliardy. Japoński gigant technologiczny utrzymuje Horizon do dziś.

Pomimo coraz bardziej zajadłych ostrzeżeń z wewnątrz i z zewnątrz firmy będącej własnością rządu, Urząd Pocztowy utrzymywał, że jego procesy były prawnie uzasadnione, dopóki nie wstrzymał ich w 2015 roku.

Orzeczenie Sądu Najwyższego z 2019 r. częściowo ujawniło, jak dobrze menedżerowie wiedzieli o wątpliwościach co do dokładności Horizon.

Urząd Pocztowy zgodził się na ugodę, płacąc 58 milionów funtów 550 pomocniczym pracownikom pocztowym, którzy, jak powiedzieli, niesłusznie ścigali ich za kradzież i fałszywą księgowość. Setki bezprawnych wyroków skazujących są obecnie uchylone przez Sąd Apelacyjny. Nadal trwa walka o odszkodowanie sub-menedżerów pocztowych.

Rzecznik Blaira odmówił komentarza.