Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Tom Walsh rzucił najlepsze 22,31 mln w sezonie, aby odnieść kolejne zwycięstwa w Polsce

Tom Walsh znalazł kilka łatwych w użyciu hitów, które skupiały się na największych spotkaniach roku.

Alan_Lee / PhotoSport

Tom Walsh znalazł kilka łatwych w użyciu hitów, które skupiały się na największych spotkaniach roku.

Strzał kiwi sprawia, że ​​as Tom Walsh kołysze się w dość imponującej formie, ponieważ tegoroczne wielkie starcia pojawiają się na jego linii wzroku.

30-letni Kantab odniósł kolejne zwycięstwa w Polsce w ciągu ostatniego tygodnia, sygnalizując, że jego przygotowania do podwojenia mistrzostw świata w lipcu i Igrzysk Wspólnoty Narodów są w toku.

Wyniki były godne uwagi zarówno ze względu na kaliber lekkoatletyczny pokonanego przez wielkiego kiwi, jak i dystanse rzucone, gdy odniósł zwycięstwo na Memoriał Iriny Zwińskiej w Bydgoszczy, a następnie Memoriał Orlina Janusza Kosocińskiego w Chorzowie.

Nowozelandczyk posłał najlepsze 21,80 m na zwycięstwo w Bydgoszczy, sprowadzając do domu dwukrotnego mistrza świata Joe Kovacsa (21,76) i szokujące Halowe Mistrzostwa Świata 2022 Brazylia Darlan Romani (21,45 m).

Czytaj więcej:
* Sam Tanner przygotowuje się do wielkich zawodów po wygraniu 1500m w Prefontaine Classic
* Odtwarzacz dysków Connor Bell wzrusza ramionami, gdy dochodzi do punktu zero w chwale Igrzysk Wspólnoty Narodów
* „Kiwi Women Can Fly”: cztery złote medale dla gwiazd Nowej Zelandii w mistrzostwach Australii w lekkiej atletyce

Ale w Chorzowie wspiął się na wyższy poziom, strzelając metalową piłką na swoje najlepsze 22,31 m w sezonie, wygodnie pokonując Kovacsa (22,00 m) i miejscowego Konrada Bukowickiego (21,66 m).

Zwycięski rzut kiwi w trzeciej rundzie był nie tylko jego najwyższym dystansem w 2022 roku, ale także ósmym rekordem wszech czasów i wyprzedził rekordzistę świata Ryana Croziera (23,02 m) i Kovacsa (22,49) w sezonie. Kategorie.

W międzyczasie nowozelandzka sztafeta sprinterska kobiet poprawiła swój krajowy rekord 4×100, zbliżając się do poziomu Igrzysk Wspólnoty Narodów o 43,79 sekundy podczas spotkania przed Oceanią w Mackay.

Kwartet Anny Percy, Zoe Hobbs, Georgii Hals i Levi Wilson maszerował po torze, aby pobić poprzedni rekord 44,05 sekundy ustanowiony przez Wilsona, Rosie Elliott oraz Halls and Hobbs w Sydney na początku kwietnia.

READ  Anglia przekroczyła Andorę, a Polska przepłynęła obok San Marino

Benchmark Commonwealth Games trwa tylko 43,30 sekundy. Hals już po raz piąty pokonał trzeci etap rekordowej narodowej sztafety 4×100.