Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

The Peequal: Czy nowy damski pisuar zakończy kolejkę kobiet? | kobiety

Rzeczownik: Równy.

wiek: Całkiem nowy.

wygląd: Tajemnicze urządzenie do zabaw, prawdopodobnie ufundowane przez loterię.

Czy o to właśnie chodzi? W rzeczywistości jest to toaleta.

Huh. Czy świat naprawdę potrzebuje więcej toalet? Tak, jest – właśnie, Więcej toalet dla kobiet. Badania pokazują, że kobiety w Wielkiej Brytanii spędzają 34 razy dłużej w kolejkach do miejsc publicznych niż mężczyźni.

Czy to nie tylko dlatego, że tam rozmawiają? nie, nie tak. Czy kiedykolwiek widziałeś wnętrze damskiej toalety?

Tylko w filmach. Wszyscy zawsze płaczą. Powodem długich kolejek jest to, że średnio 10 pisuarów męskich na toaletę damską.

Cóż, na to nie wygląda sprawiedliwość. Projektanci Amber Probyn i Hazel McShane są zgodni. Niedawni absolwenci Uniwersytetu w Bristolu spędzili lato pracując na festiwalach muzycznych i widzieli problem, który wymaga rozwiązania. Picual To było ich rozwiązanie.

Co jest takiego wspaniałego w tej nowej łazience? Jego innowacyjna konstrukcja w kształcie klina oznacza, że ​​nawet sześć kobiet może oddać mocz w jednym dużym kole. W innych konfiguracjach może pomieścić osiem lub więcej.

Czy to skróci całą listę oczekujących? musisz zrobić. McShane i Probyn uważają, że jest sześć razy szybsza w użyciu niż tradycyjna przenośna toaleta.

A czy na tak małej przestrzeni jest prawdziwa toaleta? Jest to układ „bez użycia rąk”, który projektanci nazywają cokołem. „Jest zaprojektowany w kształcie łodzi, aby zminimalizować rozpryskiwanie, a także zapewnić małe miejsce na ubrania z przodu” – mówi McShane.

Ale to przynajmniej prywatne. Jest wyjątkowy od pasa w dół. I zdecydowanie bardziej wyjątkowy niż pójście w busz. Górna połowa jest nadal widoczna nad przegrodą.

ciekawy. Czy wszystko też się obraca jak karuzela? Jeśli masz wystarczająco dużo do picia, to bardzo prawdopodobne.

Przyzwyczajenie się do Peequal zajmuje trochę czasu. Być może, ale nadal jest to ogromna poprawa w stosunku do tego, co jest obecnie w ofercie. „Po kilkukrotnym oczekiwaniu i oczekiwaniu w kolejce przez około 15 minut ta opcja nagle stała się bardziej atrakcyjna”, mówi Probin.

READ  Gracenote rozszerza swój międzynarodowy zasięg metadanych na tętniący życiem polski rynek

Czy trudno jest umieścić i zdjąć jednostki? Nie, przyjechali spakowani. Wykonany jest w 100% z materiałów pochodzących z recyklingu.

Miły. Kiedy wkrótce zaczną się pojawiać? Już to zrobili – prototyp Peequal został zainstalowany w zeszłym tygodniu w Bristol Comedy Garden.

Czy to się udało? Po prostu próbuję wymyślić, jak to zmierzyć.

Mówić: „Walcz o swoje prawo do równości kobiet i mężczyzn!”

nie mów: “Wydaje mi się, że przez pomyłkę dołączyłem do niewłaściwej kolejki. W każdym razie przepraszam za twój nadmuchiwany zamek.”