Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Thames Water powołuje doradców ds. restrukturyzacji w obliczu obaw o upadłość |  Woda Tamizy

Thames Water powołuje doradców ds. restrukturyzacji w obliczu obaw o upadłość | Woda Tamizy

Thames Water zebrała zespół ekspertów miejskich, aby w tym tygodniu poprowadzić pilne rozmowy restrukturyzacyjne w obawie, że jej spółka dominująca może upaść do końca miesiąca.

Oczekuje się, że kluczowe rozmowy odbędą się kilka dni po tym, jak inwestorzy Thames Water zasygnalizowali, że nie będą inwestować w spółkę więcej pieniędzy, aby zabezpieczyć jej przepływy pieniężne w krótkim terminie, według źródła.

Przyjmuje się, że największa brytyjska spółka wodociągowa powołała ekspertów w firmie Teneo, doradcy, który zarządzał upadkiem Bulb Energy, w obliczu konfliktu inwestorów, który wzbudził nowe obawy o przyszłość jej spółki-matki, Kemble Water Group. Thames kontynuuje także współpracę z doradcami z Rothschild w celu zbadania potencjalnych opcji finansowania firmy.

Tims powiedział w zeszłym tygodniu, że właściciele Kimball – do których należą główne fundusze emerytalne Omers i USS, Abu Zabi i chińskie państwowe fundusze majątkowe – wyznaczyli doradców ds. restrukturyzacji w firmie Alvarez & Marsal, która nadzorowała upadłość WeWork na podstawie rozdziału 11 w USA w listopadzie ubiegłego roku.

Tinio odmówił komentarza. Rothschild, Alvarez i Marsal nie odpowiedzieli na prośby o komentarz.

Rozmowy mające na celu wytyczenie przyszłości zadłużonej spółki wodociągowej, o których po raz pierwszy poinformował Financial Times, rozpoczęły się po tym, jak właściciele Kimble'a wyciągnęli 500 milionów funtów z awaryjnego finansowania w obliczu impasu z organem regulacyjnym branży w sprawie wezwań do podwyżki rachunków gospodarstw domowych.

Firma ma długi na ponad 18 miliardów funtów, a Kemble ma spłacić pożyczkę w wysokości 190 milionów funtów do końca tego miesiąca, co budzi obawy, że bez interwencji rządu spółka matka może stać się niewypłacalna.

Możliwe jest, że Tamiza mogłaby zostać objęta zarządem specjalnym, co mogłoby doprowadzić do interwencji rządu i tymczasowej renacjonalizacji przedsiębiorstwa. Rozumie się, że Teneo będzie w kolejce nadzorować proces. Rozumie się, że rządowi zależy na uniknięciu takiego wyniku przed wyborami powszechnymi, które mają się odbyć jeszcze w tym roku.

READ  Babcia nie mogła chodzić po użyciu produktu Home Bargains

Chris Weston, dyrektor naczelny Thames Water, powiedział w zeszłym tygodniu BBC Radio 4, że do administracji prywatnej „jeszcze daleko” i można by jej uniknąć, gdyby akcjonariusze zgodzili się zapewnić fundusze.

Thames stwierdziła, że ​​dysponuje środkami pieniężnymi o wartości 2,4 miliarda funtów i dostępem do innych obiektów, co oznacza, że ​​może kontynuować działalność do 2025 r. i że wykorzysta wszystkie opcje, aby zabezpieczyć nowe inwestycje „od nowych lub istniejących akcjonariuszy”. Thames i Kimball odmówili dalszych komentarzy.

Rzeczniczka skarbu Liberalnych Demokratów Sarah Olney oskarżyła rząd o „spanie za kierownicą przez lata” i wezwała ministrów do objęcia spółki specjalnym zarządem.

Pomiń poprzednią promocję newslettera

„Klienci Thames Water stoją obecnie w obliczu najgorszego ze wszystkich światów: rachunki za wodę gwałtownie rosną, a ścieki niszczą lokalne rzeki. Ministrowie muszą wkroczyć, zanim będzie za późno” – powiedziała. „Nadszedł czas, aby Thames Water zostało objęte specjalnym zarządem i przekształcone w w spółkę pożytku publicznego, aby uniemożliwić klientom i środowisku płacenie ceny za tę katastrofę.

James Wallace, działacz w River Action, powiedział: „Bez względu na to, co Thames Water będzie próbował zrobić w swojej ostatniej agonii, jedno będzie pewne: przedłożenie chciwości akcjonariuszy ponad potrzeby klientów. Po dziesięcioleciach szaleńczego spekulacji ze sprywatyzowanej spółki monopol geograficzny, to cena, jaką płacimy za deregulację, ograniczenie tzw. biurokracji, czy ochronę środowiska.

Rząd i regulator branżowy Ofwat odmówili komentarza.