Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Tenis: Urzędnicy twierdzą, że nie ma specjalnego traktowania w przypadku zwolnienia medycznego Novaka Djokovica z Australian Open

„Myślę, że wiele osób w społeczeństwie wiktoriańskim uznałoby ten wynik za rozczarowujący” – mówi Gala Pulford, pełniąca obowiązki wiktoriańskiej minister sportu.

„Ale proces jest procesem; nikt nie był traktowany w szczególny sposób. Proces jest niesamowicie potężny. Jesteśmy zidentyfikowani i jesteśmy tam, gdzie jesteśmy, więc tenis może zacząć”.

Decyzja o przyznaniu zwolnienia Djokovicowi spotkała się z ostrą krytyką w Australii, gdzie ponad 90% osób powyżej 16 roku życia otrzymało dwie dawki szczepionki COVID-19.

Melbourne miało najdłuższą na świecie skumulowaną blokadę dotyczącą COVID, a epidemia wariantu Omicron wysłała liczby przypadków do rekordowych poziomów.

Craig Tilly, dyrektor generalny Tennis Australia, mówi, że dwuetapowy proces składania wniosków był poufny i prowadzony przez niezależnych ekspertów. Wszystkie wnioski zostały ocenione, aby upewnić się, że wszelkie wyjątki spełniają wymagania określone przez Australijską Grupę Doradczą ds. Szczepień (ATAGI).

Przyczyny te obejmowały wcześniejszą negatywną reakcję na szczepienia, niedawną poważną operację, zapalenie mięśnia sercowego lub wiarygodne dowody zakażenia COVID w ciągu ostatnich sześciu miesięcy, powiedział Tiley.

Serbski kto Odmówił ujawnienia swojego statusu szczepień, wcześniej powiedział, że nie jest pewien, czy weźmie udział w turnieju 17-30 stycznia w Melbourne z powodu obaw o zasady kwarantanny w Australii.

READ  Scott Morrison mówi, że celem jest „życie z wirusem” | 1 news