Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Tenis: jak Tiger Woods zainspirował niesamowity otwarty powrót Sereny Williams w USA

Tiger Woods kibicuje Serenie Williams z tłumu na stadionie Arthura Ashe. Obraz/Getty Obrazy

Serena Williams zwróciła się do Tigera Woodsa o jego wkład, zanim niedawno wróciła z rocznej nieobecności z powodu kontuzji. W czwartek Woods siedział na korcie podczas US Open, rzucając biegi na trybuny, aby zachęcić Williamsa do wygranej.

„To jeden z powodów, dla których tu jestem” – powiedział Williams. Po pokonaniu drugiej rozstawionej Annette Kontaveit 7-6 (4), 2-6, 6-2 awansowała do trzeciej rundy na Flushing Meadows. W jakim może być ostatnim turnieju w jej karierze. „Jeden z głównych powodów, dla których wciąż w to gram”.

Woods siedziała w loży dla gości Williamsa na całkowicie sprzedanym stadionie Arthura Ashe, dwa miejsca od swojej siostry Venus.

Kiedy w przerwie między meczami pokazywano Woodsowi ekrany wideo nad głową, otrzymał owację na stojąco od publiczności i naciągnął kapelusz do samego brzegu, by podziękować za oklaski.

Po meczu Woods napisał na Twitterze: „To taki zaszczyt oglądać wielkość. Gratulacje @serenawilliams”

Trzy tygodnie temu Williams, 23-krotna zwycięzca Wielkiego Szlema, ogłosiła, że ​​przygotowuje się do odejścia od swoich dni gry w artykule w Vogue. W artykule powiedziała, że ​​zwróciła się do Woodsa – 15-osobowego głównego golfisty, który wrócił do pracy po tym, jak jego noga została poważnie uszkodzona w wypadku samochodowym – po radę, ponieważ próbowała dowiedzieć się, czy wróci do gry po tym, jak została odsunięta na bok. gracz. Kontuzja na Wimbledonie w czerwcu 2021 r.

Napisała: „On jest tygrysem i stanowczo twierdził, że jestem bestią, tak jak on!”

Zapytany w czwartek o rolę Woodsa, Williams powiedział: „Dużo rozmawialiśmy. Naprawdę starał się mnie zmotywować”.

READ  Wspaniała Anglia powraca do Lords w pierwszym międzynarodowym meczu na Ziemi od czasu finału Mistrzostw Świata 2019 | wiadomości krykieta

Kontynuowała: „Nie wiedziałam, co chcę zrobić. Po prostu przegrałam. Tak wiele pytań. Kiedy możesz liczyć na kogoś takiego – to znaczy, mój Boże, to Tiger Woods – bardzo pomogła mi jasność. „

Serena Williams świętuje swoje imponujące zwycięstwo w US Open.  zdjęcie / AP
Serena Williams świętuje swoje imponujące zwycięstwo w US Open. zdjęcie / AP

Po czwartkowym zwycięstwie Williams może pochwalić się rekordem 23-2 w ostatnich 25 meczach z najlepszymi graczami w rankingu, od 2007 roku.

„Nie spieszy mi się tutaj (wyjść)” – zadeklarował Williams po zwycięstwie.

„Kocham ten tłum, a wciąż jest we mnie tak mało. Zobaczymy”.

„Jestem najlepszy, nie grałem wielu meczów, ale trenowałem naprawdę dobrze. Ostatnie dwa mecze spotkały się w Nowym Jorku.”

Zapytany, czy była zaskoczona swoim poziomem gry, Williams odpowiedział odpowiedzią, która wskazywała na słowa, które mógł jej przekazać Woods: „Jestem tylko Sereną, wiesz?

„Uważam to tylko za bonus, nie mam nic do udowodnienia… nie mam nic do stracenia.

„Nie mogłem grać w ten sposób od 1998 roku, od 1999 mam X na plecach.”