Tenis: Coco Gauff miażdży Rebeccę Masarovą i wygrywa ASB Classic

Coco Gauff wyróżnia się w ASB Classic. zdjęcie/Getty

Mimo deszczu nigdy nie było wątpliwości, kto będzie rządził.

Amerykanka Coco Gauff od czasu swojego pierwszego przybycia wydawała się niemal skazana na zdobycie tytułu ASB Classic 2023 – ze zrelaksowaną, choć surową atmosferą – i to się sprawdziło.

Każdego roku zawsze jest nadzieja, że ​​mistrzowie z Oakland mogą nadal robić wielkie rzeczy. Z Gauffem nie ma wątpliwości, ponieważ wydaje się to tylko kwestią czasu.

W niedzielę prawie obejrzeliśmy dwa mecze, bo zakłócenie pogody oznaczało dwugodzinne opóźnienie, ale 18-latkowi to nie przeszkadzało.

Chociaż Hiszpanka Rebecca Massarova była bardziej konkurencyjna po przerwie, Gauff miała wszystkie odpowiedzi, triumfując 6-1, 6-1 w 107 minut.

Czasami ten finał był wystawą sztuki, na której światowy numer 7 prezentował cały swój repertuar. Grzmiące uderzenia, dotykowe woleje, kłujący zwycięzcy, celne dryblingi i mądre strzały, a wszystko to w towarzystwie jej piekielnie szybkiego ruchu.

To był szczególny triumf Gauffa; Jej pierwszy tytuł od 2021 roku, trzeci w karierze i, jak żartowała, pierwsze zwycięstwo turniejowe na kortach twardych od piętnastego roku życia.

„Było wspaniale” – powiedział Goff. „Szczerze mówiąc, to był dla mnie wspaniały tydzień, pomimo deszczu, nie mógłbym prosić o lepszy początek sezonu”.

Powiedziała, że ​​to idealny początek Australian Open.

„Daje mi to dużo pewności siebie” – powiedział Goff. „Nigdy nie wiesz, jak potoczy się twój pierwszy tydzień, może być dobry lub okropny. Ale to był niesamowity tydzień.”

Świat nr 130 Masarova, która przeszła kwalifikacje w niesamowitym wyścigu, nigdy nie była na takim etapie. W rzeczywistości nigdy nie spotkałeś gracza z pierwszej trzydziestki, nie mówiąc już o kimś z taką bronią. Walczyła dzielnie, ale nie mogła wystarczająco długo podnieść swojego poziomu.

READ  Finały NBA: 50-letnia susza Milwaukee kończy się, gdy Giannis Antikonmo Bucks prowadzi do zwycięstwa

„To było niesamowite – grała naprawdę świetnie i naprawdę nie dała mi szansy” – przyznała Massarova.

Ale to było spowodowane Gauffem. Była radością w tym tygodniu, czołową ambasadorką wszystkich swoich wystąpień w mediach i sponsoringu. Co ważniejsze, była bezkonkurencyjna na korcie, przegrywając zaledwie 22 mecze w 10 setach.

Gauff mogła mieć szczęście z wczesnym upadkiem wysoko ocenianych zawodniczek, takich jak Emma Raducano, Lila Fernandez i Sloane Stephens – ale wątpliwe, by i tak mogli się z nią równać.

Zręcznie radziła sobie z presją bycia najlepszym rozstawionym, ignorując ciągłe problemy, z opóźnieniami, zmianami w harmonogramie i dwoma grami w środku.

Po naszym tygodniu prawie na pewno nastąpi kolejna aberracja pogodowa w ogonie. Po upalnym dniu w Auckland padał deszcz, zanim zawodnicy dotarli na boisko o 17:00.

Mecz ostatecznie rozpoczął się o 18:45, pierwszą akcją Goffa pod szerokim kątem. Miała na myśli biznes, co zostało podkreślone przez oszałamiający punkt w drugiej grze, kiedy spuściła go na smyczy jak kota, aby go odzyskać, a następnie zakończyła ostrym strzałem pod kątem.

Było więcej, jeden z naszych strzałów tygodnia, aby stworzyć punkt przełamania, forhend wzdłuż linii tak celny, że powinien być w filmie szkoleniowym.

Masarova wyglądała jak ktoś w swoim pierwszym finale WTA. Mieszanka słodyczy i kwaśności, gdy starała się znaleźć swój zakres.

Gauff był w pełnym ruchu, nawet oddając strzał zza linii bazowej. Mecz był konkurencyjny przez pierwsze trzy mecze, zanim Goff został zniesiony. Amerykanin prowadził 5: 1, a Massarova właśnie wisiał.

Hiszpan obronił seta, a Gough jeszcze jeden, zanim pojawiła się lekka mgła. Było jasne, że Masarova chce zrobić sobie przerwę – opadła z powrotem na krzesło.

Po prawie dwóch godzinach wznowiono grę. Masarova była gotowa do walki – i obroniła cztery stałe punkty – jeden precyzyjnym podaniem – zanim Gauff wpadł na boisko z brutalnym zwycięzcą, by ostatecznie ją przygwoździć.

READ  Polska odkłada debatę o spornej ustawie medialnej wśród podziałów koalicyjnych

Masarova stopniowo wchodził do meczu, ale nie mógł otworzyć żadnych drzwi, ponieważ Gauff zmarnował wszystkie okazje do przerwy 11. Kiedy nadszedł koniec, był to okrutny strzał odpowiednio obracający się, zanim Gauff rozpoczął taniec zwycięstwa.