Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

mlive’s Logo

Tego lata na targu spożywczym North Flint odbywają się wydarzenia typu pop-up dla małych firm

FLINT, MI — Nowa spółdzielnia spożywcza, która wkrótce rozpocznie budowę na północnym krańcu Flint, będzie gospodarzem serii imprez dla sprzedawców w okresie letnim, aby wspierać małe firmy.

Pierwsze wyskakujące wydarzenie dla małych firm odbędzie się w niedzielę 13 czerwca w Eagle’s Nest Academy Park, 5101 Cloverlawn Drive, we Flint i obejmie wielu sprzedawców z North Flint i nie tylko.

Członkowie społeczności proszeni są o cieszenie się popołudniowymi zakupami u sprzedawców sprzedających różne przedmioty, w tym między innymi okulary przeciwsłoneczne, artykuły zdrowotne i kosmetyczne, produkty do pielęgnacji ciała, artykuły domowe i akcesoria dla kobiet.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, zgodnie z komunikatem prasowym North Flint Food Market.

Ponadto Uchwyt na taco wewnątrz/na zewnątrz Food truck będzie miał przedmioty do kupienia na miejscu. W ich menu znajdują się tacos, hot dogi, polska kiełbasa i nie tylko.

Pop-up sklepy będą działały przez całe lato. Wszystkie wyskakujące okienka od 14:00 do 17:00

Przyszłe daty to niedziela, 27 czerwca; niedziela, 18 lipca, niedziela, 25 lipca, niedziela, 15 sierpnia, niedziela, 22 sierpnia i sobota, 11 września.

Wyskakujące okienko jest rozszerzeniem pliku [IN] na Road Business Bootcamp dla Młodych Dorosłych, którzy uruchomili swoją drugą kolekcję w kwietniu 2021 roku.

Młodzież zorientowana na biznes i przyszli przedsiębiorcy z North Flint doskonalą swoje umiejętności biznesowe w ramach programu oferowanego wspólnie przez Biuro Badań i Rozwoju Gospodarczego Uniwersytetu Michigan-Flint, aby zaoferować młodzieży bezpłatne szkolenia biznesowe.

Program obejmuje comiesięczne warsztaty i cykle wykładów, których celem jest pomoc młodym ludziom w nauce zakładania własnego biznesu i zrozumieniu modeli biznesowych opartych na współpracy, zgodnie z komunikatem prasowym.

Program jest częściowo finansowany z Illuminating Community Change (IC2), który jest grantem społecznościowym na zmniejszenie przestępczości przyznawanym przez Biuro Pomocy Prawnej Departamentu Sprawiedliwości Stanów Zjednoczonych.

READ  Bechtel i Westinghouse łączą siły w realizacji projektu polskiej elektrowni jądrowej

„Cieszymy się, że możemy w tym roku rozszerzyć nasze wydarzenia pop-up” – powiedziała Arlene Welburn, dyrektor generalny North Flint Food Market. “Zaczęliśmy w zeszłym roku od małego, organizując jeden pod koniec lata. Był tak udany, że postanowiliśmy zbudować ten pomysł, organizując wyskakujące okienka co miesiąc tego lata. “

Wellborn powiedział, że seria wydarzeń została stworzona, aby wspierać małe firmy, ale otwiera również drzwi dla sprzedawców do współpracy z przyszłym sklepem spożywczym w jego przestrzeni eventowej, która zostanie dołączona do kooperacji.

Powiedziała, że ​​przestrzeń wydarzenia będzie miejscem, w którym lokalni sprzedawcy będą sprzedawać swoje towary, szczególnie w miesiącach zimowych.

Rozpoczęły się już prace nad przyszłą lokalizacją targu spożywczego North Flint przy 5402 Clio Road we Flint.

Targ różni się od tradycyjnego sklepu spożywczego, ponieważ jest własnością jego członków.

W 2018 r. North Flint Reinvestment Corporation, organizacja macierzysta North Flint Food Market, kupiła dawny budynek kościoła Abundant Life Community Church z planami ponownego wykorzystania witryny przy 5402 Clio Road na potrzeby sklepu.

Wellborn powiedział, że program kooperacji miał do tej pory 900 członków, a celem jest uzyskanie 1000 członków przed końcem 2021 roku.

Wielebny Reginald Flynn, dyrektor generalny North Flint Reinvestment Corporation i współzałożyciel North Flint Food Market, powiedział, że projekt kosztowałby łącznie 7,6 miliona dolarów, a cel zostałby osiągnięty o kilkaset tysięcy dolarów więcej.

Projekt jest bezpośrednią odpowiedzią na kryzys wodny we Flint, powiedział Flynn, dodając, że po kryzysie zdrowia publicznego niektóre sklepy spożywcze w okolicy zostały zamknięte.

„Zamiast nas spotykać się jako mieszkańcy, by narzekać na brak dostępu, zdecydowaliśmy się na bardziej proaktywną rolę w kwestii długoterminowego rozwiązania i efektem tego spotkania był pomysł stworzenia spółdzielni spożywczej, która członkowie są właścicielami i podejmują decyzje dotyczące sklepu i jego działalności” – wyjaśnił Flynn.

READ  Presja konsulatu palestyńskiego i spory w sprawie Iranu zbliżają się do spotkania Bennett-Biden

W tym samym roku North Flint Reinvestment Corporation nabył nieruchomość kościelną, a Hamady Complete Food Centers po północnej stronie Flint otworzyło i zamknęło swoje drzwi w ciągu czterech miesięcy.

Związane z: Sklep spożywczy Hammadi zamyka swoje podwoje na północnym skraju Flint

Mieszkańcy, organizacje i firmy zakupili członkostwo jako inwestycję w rozwój sklepu.

Rynek będzie pierwszą kooperacją żywnościową w hrabstwie Genesee.

Prace na budowie już się rozpoczęły, a zakończenie budowy planowane jest na pierwszy kwartał 2022 roku.

Według liderów projektu członkostwo jest nadal dostępne do zakupu po jednorazowym koszcie 250 USD dla osób fizycznych i 500 USD dla firm i organizacji.

Każdy, kto chce zostać sprzedawcą, może skontaktować się z Arlene Wilborn pod numerem 810-620-1974 lub e-mailem pod adresem [email protected]

Dodatkowe informacje o wydarzeniach można znaleźć na Portal społecznościowy Facebook.

Powiązane wiadomości:

Dawny kościół, w którym mieści się Spółdzielnia Sklep Spożywczy Flint

Budynek można zrehabilitować i przekształcić w sklep spożywczy po północnej stronie Flint