Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Taylor Swift: Bezdomna osoba zostaje wysłana poza Edynburg, co pokazuje, że zwiększa popyt na hotele |  Wiadomości z Wielkiej Brytanii

Taylor Swift: Bezdomna osoba zostaje wysłana poza Edynburg, co pokazuje, że zwiększa popyt na hotele | Wiadomości z Wielkiej Brytanii

Taylor Swift wystąpi na stadionie Murrayfield w dniach 7, 8 i 9 czerwca i oczekuje się, że do Edynburga przybędą dziesiątki tysięcy fanów, z których wielu ma zarezerwowane wcześniej hotele.

przez Janice Mitchell, szkocka dziennikarka @genster13


Czwartek, 30 maja 2024 o 16:33, Wielka Brytania

Wielu bezdomnym grozi wyrzucenie z Edynburga, aby zrobić miejsce turystom przed koncertem Taylor Swift w mieście.

miasto Edynburg Rada oświadczyła, że ​​współpracuje z poszkodowanymi w celu znalezienia „alternatywnego mieszkania”.

Władze lokalne stwierdziły, że w wyniku pilnej sytuacji mieszkaniowej osoby bezdomne musiały czasami korzystać z obiektów turystycznych.

Ponieważ jednak nie będą one dostępne przez cały rok – zwłaszcza podczas wakacji letnich – stosuje się je „niechętnie” w ostateczności jako rozwiązanie krótkoterminowe i rezerwuje się je jednorazowo tylko na tydzień.


zdjęcie:
Swift ma wystąpić w czerwcu przyszłego roku w trzech koncertach w Edynburgu. Zdjęcie: AP

Szybki Występ amerykańskiej piosenkarki zaplanowano na przyszły tydzień na stadionie Murrayfield w dniach 7, 8 i 9 czerwca. Oczekuje się, że dziesiątki tysięcy fanów przybędą do stolicy Szkocji, aby zobaczyć amerykańską piosenkarkę – wielu z nich ma już zarezerwowane hotele z wyprzedzeniem.

Jeżeli samorząd nie zapewni mieszkań w mieście, bezdomne rodziny zostaną przeniesione w inne rejony kraju.

Nie ma dowodów na to, aby osoby bezdomne były usuwane z miejsc zakwaterowania, w których obecnie przebywają.

Radna Jane Major, koordynatorka ds. mieszkalnictwa, bezdomności i godziwej pracy, powiedziała: „To, że czasami musimy korzystać z zakwaterowania turystycznego, aby zapewnić zakwaterowanie rodzinom bezdomnym, jest symptomatyczne dla trudnej sytuacji mieszkaniowej, z jaką mamy do czynienia w Edynburgu.

„Wiemy, że nie będzie on dostępny przez cały rok, zwłaszcza w ruchliwych miesiącach letnich, dlatego niechętnie korzystamy z niego w ostateczności.

„Jesteśmy świadomi sytuacji i współpracujemy z dotkniętymi rodzinami, aby znaleźć odpowiednie alternatywne mieszkanie”.

Fani Swift gromadzą się w londyńskim barze

Shelter Scotland określiło sytuację jako „rażącą niesprawiedliwość”.

READ  Polski senator pozywa lidera partii za uwagi z inwigilacji

Alison Watson, dyrektor organizacji charytatywnej, powiedziała: „Ta sytuacja stanowi kolejny dowód na pilność kryzysu mieszkaniowego w Szkocji.

„W Edynburgu stan wyjątkowy stawia obecnie osoby doświadczające bezdomności w bezpośredniej konkurencji z turystami, co stanowi rażącą niesprawiedliwość.

„Nasze służby pierwszej linii widziały, jak ludziom potrzebującym dzisiaj łóżka powiedziano, że jedyną opcją jest opuszczenie miasta.

„Rodzina doświadczająca traumy bezdomności w Edynburgu nie powinna być zmuszona do przeprowadzania się o mile od pracy, szkoły i społeczności, aby znaleźć mieszkanie doraźne”.

Przeczytaj więcej ze Sky News:
Nicki Minaj krytykuje „obrzydliwe traktowanie” po aresztowaniu w Amsterdamie
Brytyjska gwiazda wciela się w He-Mana w nowym filmie

Śledź Sky News na WhatsApp

Bądź na bieżąco z najnowszymi wiadomościami z Wielkiej Brytanii i całego świata, śledząc Sky News

Kliknij tutaj

To limitowana edycja tej historii, więc niestety ta zawartość nie jest dostępna.

Odblokuj pełną wersję

Osoby uznane za bezdomne mają obowiązek prawny Szkocja Otrzymają oni tymczasowe zakwaterowanie w nagłych przypadkach, które może mieć formę hoteli.

Rada ogłosiła w listopadzie zeszłego roku stan nadzwyczajny w związku z rosnącą liczbą bezdomnych i brakiem dostaw.

Szkocki rząd poszedł w jego ślady na początku tego miesiąca po utrzymujących się naciskach ze strony działaczy i partii opozycji.

Pani Watson wzywa Holyrood do wywiązania się z obietnicy opracowania krajowego planu działań nadzwyczajnych w zakresie mieszkalnictwa.

Powiedziała, że ​​bez zmian rada stanęłaby przed tym samym problemem podczas sierpniowego festiwalu Fringe w Edynburgu.

Pani Watson powiedziała: „W czasie, gdy Rada Miasta Edynburga ogłosiła stan nadzwyczajny w zakresie mieszkalnictwa, a szkocki organ regulacyjny ds. mieszkalnictwa stwierdza, że ​​miejskie służby dla bezdomnych ponoszą klęskę systemową, potrzebujemy innej reakcji ze strony szkockiego rządu.

„Szkoccy ministrowie muszą spełnić obietnicę dotyczącą awaryjnego krajowego planu działań w zakresie mieszkalnictwa, który zapewni więcej domów i więcej pieniędzy dla Edynburga.

READ  Przeciekły zwiastun Fortnite ujawnia Spider-Mana i nową wyspę dla Rozdziału 3

„Bez tej zmiany możemy spodziewać się podobnych sytuacji, gdy festiwal rozpocznie się za kilka tygodni”.