Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Szefowie brytyjskich branż ostrzegają, że po zamknięciu personelu w Wielkiej Brytanii brakuje personelu

Szefowie brytyjskich branż ostrzegają, że po zamknięciu personelu w Wielkiej Brytanii brakuje personelu

Brytyjskie obiekty noclegowe cierpią z powodu „dotkliwego” niedoboru personelu, a szefowie branży ostrzegają wiele firm, które mają trudności z ponownym dostosowaniem się do zniesienia ograniczeń dotyczących blokady Covid.

Wiele barów, restauracji i klubów nocnych, które nie zostały jeszcze ponownie otwarte po długiej zimowej przerwie, walczą o pracowników, aby skorzystać z gwałtownego wzrostu popytu tego lata.

Liczba wakatów w brytyjskim sektorze hotelarskim wzrosła o 46 procent od czasu, gdy 17 maja w Anglii wznowiono wykorzystywanie informacji poufnych. Według firmy doradczej RSM.

Michael Keel, dyrektor naczelny Night Industries Association (NTIA), powiedział, że Brexit i utrata personelu podczas przedłużającej się pandemii sprawiły, że wiele firm walczy o ponowne otwarcie swoich planów.

„Występuje dotkliwy niedobór personelu” – powiedział Kill. „Wielu pracowników pochodzi z Europy, więc Brexit wywarł wpływ i mamy do czynienia z kacem po wakacjach, ponieważ wiele osób podejmuje teraz inną pracę, aby kontynuować swoje życie i nie wróci”.

Dyrektor generalny NTIA powiedział, że nawet 60 procent stanowisk ochrony jest zagrożonych, jeśli tego lata nie zajmą pubów, barów, klubów nocnych i imprez festiwalowych.

„Wraz ze wzrostem popytu musimy osiągnąć ponad 100 procent i mamy wyzwanie, aby znaleźć ten surowiec” – powiedział Kill.

Brytyjskie Stowarzyszenie Piwa i Pubów (BBPA) stwierdziło, że około 2000 barów pozostaje zamkniętych, ale prawie 25000 licencjonowanych budynków w całym kraju pozostaje zamkniętych, według danych branżowych CGA i Alix Partners.

Szefowie branży twierdzą, że niepewność co do złagodzenia pozostałych ograniczeń dystansowania społecznego w barach i restauracjach z 21 czerwca oraz planowanego ponownego otwarcia klubów nocnych nie pomaga.

W poniedziałek główny doradca naukowy rządu Ministrowie wezwali do opóźnienia zakończenia Ze wszystkich ograniczeń blokowania w ciągu „kilku tygodni”, podczas gdy więcej danych jest gromadzonych w wariancie indyjskim.

READ  Za 1,2 miliona funtów rezydencja z 5 łóżkami, basenem i kortami tenisowymi kryje kolejny zabawny sekret

Profesor Ravi Gupta, członek grupy Nirvtag, stwierdził, że „koszty i korzyści” błędnego ustalenia terminu „zdecydowanie sprzyjają opóźnieniu”.

Dziewięciu na dziesięciu operatorów klubów nocnych obawia się, że opóźnienie 21 czerwca spowoduje ich upadek, ponieważ już zobowiązali się do ponownego otwarcia za trzy tygodnie.

„Tysiące firm ryzykuje większe kłopoty finansowe, odstępując od planu ponownego otwarcia” – powiedział Kiel.

Ponowne otwarcie klubów zaplanowano na 21 czerwca

(GT)

Emma McLarkin, CEO BBPA, wezwała rząd do zapewnienia jak największych postępów, jeśli ograniczenia będą kontynuowane po 21 czerwca.

Pani McLarkin przyznała, że ​​rząd jest w „trudnej sytuacji”, ale wezwała ministrów, aby trzymali się zaplanowanej mapy drogowej. „21 czerwca ma kluczowe znaczenie dla ożywienia tego sektora. Dzień ożywienia zaczyna się dopiero po zniesieniu ograniczeń”.

„Jeśli rząd pozostawi w grze jakiekolwiek pozostałe ograniczenia, naprawdę musi nas o tym poinformować z wyprzedzeniem, a ty powinieneś poważnie porozmawiać o rekompensacie finansowej”.