Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Szef urządzeń Amazon porzucił Echo w swoim salonie na rzecz inteligentnego telewizora

Dave Limp, starszy wiceprezes ds. urządzeń i usług, Amazon.com Inc. , podczas uroczystości odsłonięcia w siedzibie firmy w Seattle w stanie Waszyngton w środę, 25 września 2019 r.

Chloe Collier | Bloomberg | Getty Images

Odkąd Amazon zaprezentował swojego asystenta głosowego Alexa w 2014 roku, firma pracowała nad osadzeniem tej technologii w jak największej liczbie urządzeń, od kuchenek mikrofalowych i termostatów po słuchawki i wtyczki ścienne.

Amazon kładzie teraz większy nacisk na telewizory, starając się umieścić Alexę wszędzie, ponieważ chce umocnić swoją obecność na rynku inteligentnych domów. Podczas imprezy sprzętowej w 2021 roku firma zaprezentowała swoje pierwsze telewizory, którymi użytkownicy mogą sterować głosowo za pomocą Alexy. Amazon podążył za środową premierą, dodając trzy nowe rozmiary telewizorów QLED i tańszy model do swojej oferty Fire TV.

Inteligentne telewizory to najszybciej rozwijająca się część firmy Fire TV, powiedział Dave Limp, prezes urządzeń Amazon, w wywiadzie dla CNBC, który obejmuje również kije do przesyłania strumieniowego i Fire TV Cube, urządzenie do przesyłania strumieniowego z Alexą. Amazon powiedział w środę, że sprzedał ponad 200 milionów urządzeń Fire TV na całym świecie, w porównaniu ze 150 milionami w styczniu.

Ale ponieważ Amazon koncentruje się bardziej na telewizji, firma ryzykuje, że konsumenci wstrzymają swoje inteligentne głośniki Echo, które zostały wprowadzone na rynek w 2014 roku i szybko stały się domową sensacją. To nie jest tylko założenie. Lemp porzuca zestaw głośnomówiący w salonie.

„Nie mam już tam echa, po prostu korzystam z telewizora” – powiedział Lemp. „Więc wykonuje podwójną służbę, jej głównym obowiązkiem jest przede wszystkim bycie świetną telewizją”.

Limp, jak można się było spodziewać, odrzuca pomysł, że Fire TV zasilany przez Alexę odciąży firmowe urządzenia Echo. Rozrywka pozostaje głównym celem telewizji, a Echo o różnych rozmiarach może być używane w każdym pomieszczeniu w domu.

READ  Kolekcja Master Chief otrzyma średniowieczne skórki w przyszłym tygodniu

Aby Amazon mógł wywrzeć wpływ na wysoce konkurencyjny rynek inteligentnych telewizorów, firma potrzebuje punktu sprzedaży, który wykracza poza programy telewizyjne i filmy i oferuje wszystkie dostępne usługi przesyłania strumieniowego. Amazon widzi możliwość przekształcenia telewizora w bardzo duży, zawsze włączony inteligentny ekran.

Firma nazywa to Fire TV Ambient Experience. Inne firmy też. Na przykład Samsung i LG mają telewizory, które wyświetlają wysokiej jakości dzieła sztuki lub zdjęcia, gdy nie są używane.

„Kiedy chodzisz po domu i masz te wszystkie ciemne panele, zwykle po prostu się wyłączają i są wielkimi czarnymi dziurami na ścianie w twoim domu” – powiedział Lemp. „Jak możemy to lepiej wykorzystać?”

Amazon podwaja liczbę telewizorów, ponieważ dyrektor generalny Andy Jassy agresywnie dąży do obniżenia kosztów, co skutkuje największymi zwolnieniami w historii firmy, zamrożeniem zatrudnienia w firmach i licznymi anulowaniami projektów.

Część zwolnień, które mają wynieść łącznie 27 000 pracowników, wylądowała w Limp Corporation, która nadzoruje rozwój produktów takich jak Alexa, inteligentne głośniki Echo i e-czytniki Kindle. Wcześniej powiedział CNBC, że prawie 2000 osób w dziale Lempa zostało zwolnionych w ramach redukcji etatów.

Zwolnienia w dziale Alexa dotyczyły głównie usług związanych ze zdrowiem i nowszych projektów, które były „wyższe eksperymentalne” – powiedział Lemp.

„Nadal jesteśmy bardzo zaangażowani w Fire TV i Alexę i widać to po produktach” – powiedział Limp, odnosząc się do środowego ogłoszenia.

Od momentu wprowadzenia na rynek w 2014 r. Amazon poczynił znaczne inwestycje w Alexę i zaangażował największe talenty do rozwoju tej technologii, głównie pod kierunkiem założyciela Jeffa Bezosa, który uważał głos za klucz do interakcji ludzi z komputerami w przyszłości. Amazon ma około 10 000 osób pracujących nad projektami związanymi z Alexą.

Ale wizja Bezosa nie jest powszechnie akceptowana. Bloomberg wspomniany Kierownictwo Amazon wyraziło zaniepokojenie zanikaniem interakcji użytkownika Alexa. Niektórzy obawiają się, że głośniki Echo zmierzają w kierunku innych, niegdyś popularnych urządzeń konsumenckich, które w końcu tracą na wartości. Zamiast używać ich do tworzenia list zakupów, zamawiania artykułów spożywczych i tworzenia harmonogramów, co by było, gdyby właściciele Echo ograniczyli ich użycie do podstawowych funkcji, takich jak alarmy, timery i aktualizacje pogody?

READ  Koreański Box Office: „Ciche miejsce, część II” robi trochę hałasu

Jednak Limp powiedział, że interakcja z urządzeniami Alexa wciąż rośnie.

„Ludzie używają go jako budzika, nie zrozumcie mnie źle, ale używają go do wielu ogólnych rzeczy” – powiedział Lemp. „To niesamowite, gdy spojrzysz na użyteczność tego, co Alexa wnosi do domu. Myślę, że Fire TV to poprawia”.

On ogląda: Amazon TV to kolejny krok firmy na drodze do Internetu Rzeczy