Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Szef Asdy krytykuje „niezdarny” plan Sunaka dotyczący obniżenia cen żywności

Szef Asdy krytykuje „niezdarny” plan Sunaka dotyczący obniżenia cen żywności

The Telegraph poinformował w tym tygodniu, że premier przedstawia propozycje ograniczenia cen detalicznych podstawowych artykułów, takich jak chleb i mleko, aby pomóc w walce z rosnącymi kosztami utrzymania.

Inflacja żywnościowa osiągnęła w kwietniu 19%, według Office for National Statistics (ONS), najwyższego poziomu od ponad 45 lat.

Lord Rose powiedział, że supermarkety Asdy utrzymywały realne ceny odzieży, żywności i elektroniki na „bezprecedensowym” poziomie i podkreślił, że wykonują „bardzo dobrą robotę dla konsumentów”.

Zrobił komentarz, gdy Asda powiedział, że osiągnął umowę o wartości 2,3 miliarda funtów na zakup większości brytyjskich i irlandzkich operacji EG Group, operatora stacji paliw. Właścicielami obu firm są bracia Easa, Mohsin i Zuber.

Lord Rose, który również przewodniczył oficjalnej prounijnej kampanii Stay in the Chaos, dodał: „Jeśli rząd chce zacząć robić coś stosunkowo niezdarnego, musi uważać na niezamierzone konsekwencje… Niech sklepikarze robią to, co robią dobrze – obsługa sklepu.” „.

Powiedział, że plany cenowe Rishiego Sunaka były „nieco wsteczne” i zamiast tego powinny być winne supermarketom „dług wdzięczności” za pracę nad utrzymaniem cen na jak najniższym poziomie.

Brytyjskie Konsorcjum Detalistów, które reprezentuje wszystkie główne supermarkety, stwierdziło, że propozycje „nie będą miały wpływu na ceny”.

Oficjalne dane opublikowane we wtorek sugerują, że zyski przedsiębiorstw nie napędzają wzrostu cen, co jest dowodem na to, że tak zwana „chciwa inflacja” przedsiębiorstw nie jest winna rosnącym kosztom konsumpcyjnym.

READ  Twój za 200 milionów funtów? Najdroższy dom w Wielkiej Brytanii znów jest na sprzedaż | Nieruchomość