Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

System Windows 11 umożliwia teraz pisanie w dowolnym miejscu

System Windows 11 umożliwia teraz pisanie w dowolnym miejscu

Firma Microsoft rozpoczęła wdrażanie nowych zmian w aplikacji Windows Ink, które umożliwiają pisanie w dowolnym miejscu w systemie Windows 11. Po miesiącach podglądu zmian konwersja pisma odręcznego na tekst działa teraz w polach wyszukiwania i innych elementach systemu Windows 11, w których normalnie piszesz Twój wkład.

Microsoft zaczął wdrażać Aktualizacja niezwiązana z zabezpieczeniami KB5031455 Wczoraj jako podgląd dla użytkowników systemu Windows 11. Po prostu przejdź do witryny Windows Update i przełącz opcję „Pobierz najnowsze aktualizacje, gdy tylko będą dostępne”, aby uzyskać tę aktualizację, zanim stanie się ona w pełni dostępna w nadchodzących tygodniach.

Aktualizacja Windows Ink zawiera także gesty umożliwiające edycję pól

Jeśli masz urządzenie Surface z piórem lub inny tablet z systemem Windows obsługującym funkcję Windows Ink, tę nową funkcję zobaczysz od razu, gdy przejdziesz do Ustawień i zaczniesz pisać w polu wyszukiwania lub w innych polach edycji tekstu w systemie Windows 11. Firma Microsoft udostępnia tę opcję obecnie tylko dla języka angielskiego w USA, a obsługa dodatkowych języków będzie dostępna wkrótce.

Firma Microsoft ulepszyła także technologię rozpoznawania pisma ręcznego, dzięki czemu w tej aktualizacji jest ona dokładniejsza i zawiera gesty umożliwiające usuwanie, zaznaczanie, łączenie i dzielenie słów. Dostępny jest nawet gest podziału tekstu na nową linię.

Ta aktualizacja zawiera także szereg poprawek błędów w systemie Windows 11, naprawienie wycieku pamięci w pliku ctfmon.exe, ulepszenia nowej funkcji dynamicznego oświetlenia i wiele innych.

READ  Posłuchaj, jak doładowana Honda S2000 śpiewa swoją piosenkę przy 9000 obr./min na autostradzie