Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Symulacja wirtualnej kolejki górskiej pokazuje wpływ migreny na wizualne bodźce ruchowe

Ujawnienia: Ujawnienie: Badacze zgłosili brak istotnych ujawnień finansowych.

Nie mogliśmy przetworzyć Twojej prośby. Spróbuj ponownie później. Jeśli ten problem nadal występuje, skontaktuj się z obsługą [email protected]

Migreny są związane z „nieprawidłową modulacją” wizualnych bodźców ruchowych w różnych obszarach mózgu, co jest również związane z niepełnosprawnością migrenową i podatnością na chorobę lokomocyjną, zgodnie z wynikami opublikowanymi w Neurologia.

Miliony ludzi regularnie cierpią na bolesne i wyniszczające migreny, które mogą obniżyć jakość ich życia. dr n. med. Arne Maya, z Uniwersytetu w Hamburgu w Niemczech, powiedział w komunikacie prasowym. Osoby z migreną często skarżą się na zawroty głowy, problemy z równowagą i niezrozumienie, gdzie ich ciało znajduje się w przestrzeni podczas migreny. Symulując wirtualne przejażdżki kolejką górską, nasze badanie wykazało, że niektóre z tych problemów nie tylko nasilają się u osób z migreną, ale są również związane ze zmianami w różnych obszarach mózgu.

Naukowcy odkryli, że migreny są związane z nieprawidłową modulacją wizualnych bodźców ruchowych w różnych obszarach mózgu. Źródło: Adobe Stock

Może wraz z dr Gabriella Carvalho, Z Wydziału Ortopedii i Chirurgii Urazowej Uniwersytetu w Lubece oraz Wydziału Neuronauki Systemów w Uniwersyteckim Centrum Medycznym Eppendorf, oba w Niemczech, koledzy starali się ustalić, w jaki sposób Ja wzrokowe wpływa na reakcje behawioralne i nerwowe pacjentów z migreną. -ruch za pomocą wirtualnych przejażdżek kolejką górską w porównaniu z kontrolami. Naukowcy zdobyli 20 kolejnych punktów Pacjenci z migreną z uniwersyteckiej kliniki bólu głowy i 20 uczestników z grupy kontrolnej. Przeprowadzili eksperyment, w którym pacjenci doświadczyli wizualnego modelu własnego ruchu opartego na niestandardowych filmach z podstawek podczas funkcjonalnego obrazowania metodą rezonansu magnetycznego. .

READ  NASA stara się naprawić usterkę w komputerze Kosmicznego Teleskopu Hubble'a

W każdym filmie naukowcy wirowali bloki bodźca ruchowego ruchem w górę z małą prędkością w losowej sekwencji. Uczestnicy oceniali poziom objawów przedsionkowych i choroby lokomocyjnej podczas filmów w dwóch punktach czasowych – w okresach badania i po badaniu. Carvalho i współpracownicy, May, wysunęli hipotezę, że pacjenci z migreną doświadczyliby nasilonej choroby lokomocyjnej i że byłoby to związane z różnym przetwarzaniem ośrodkowym i reakcjami mózgu, zgodnie z wynikami badań.

Dwie grupy obejmowały głównie kobiety (80% w grupie z migreną i 85% w grupie kontrolnej). Uczestnicy z grupy migrenowej byli nieco starsi niż uczestnicy z grupy kontrolnej (średni wiek 30,2 lat w porównaniu z 29,5 lat). Połowa uczestników w grupie migrenowej (50%) zgłosiła, że ​​doświadczyła aury ze średnią 2,1 ataków aury i 3,7 ataków migreny w poprzednim miesiącu. Mayo, Carvalho i współpracownicy poinformowali, że wszyscy pacjenci byli wolni od migreny podczas oceny, podczas gdy 40% zgłosiło atak migreny w ciągu poprzednich 48 godzin, a 15% zgłosiło jeden epizod w ciągu następnych 48 godzin.

Naukowcy odkryli, że w porównaniu z grupą kontrolną pacjenci z migrenami zgłaszali wyższy poziom zawrotów głowy (65% w porównaniu z 30%; NS = .03) i choroby lokomocyjnej (wynik w kwestionariuszu choroby symulacyjnej, 47,3 vs 24,3). Pacjenci z migreną doświadczali również dłuższych objawów (1 godzina 19 minut vs 27 minut) i intensywności (wizualna skala analogowa: 0-100, 22 vs 9,9) podczas jazdy na wirtualnej kolejce górskiej.

Pacjenci z migreną doświadczali bardziej wyraźnej aktywności neuronalnej w grupach w obrębie górnego (oszacowanie wariancji 3,005; 90% CI, 1,817-4,194) i dolnego zakrętu potylicznego (oszacowanie wariancji, 1,759; 90% CI, 1,062-2,456) ) oszacowanie, 0,665; 90% CI, 0,383-0,946) i płaty móżdżku V/VI (oszacowanie wariancji, 0,672; 90% CI, 0,38-0,964). Odwrotnie, autorzy odnotowali zmniejszoną aktywność w płaciku móżdżku VIIB (oszacowanie wariancji 0,787; 90% CI 0,444-1,13) i środkowym zakręcie czołowym (oszacowanie wariancji 0,962; 90% CI 0,557-1,367). Te aktywacje są związane z upośledzoną migreną (NS = .04) i stopnie choroby lokomocyjnej (NS = 0,04) zgodnie z wynikami badania. Mayo, Carvalho i współpracownicy zaobserwowali również większą łączność między jądrami mostkowymi, obszarami móżdżku V/VI oraz zakrętem potylicznym wewnętrznym i górnym z wieloma obszarami korowymi w Pacjenci z migreną Ale nie w sterach.

READ  W Madrycie odkryto starożytny obóz, w którym neandertalczycy urządzali „imprezy myśliwskie”

„Jądro mostka… pomaga regulować ruch i inne czynności motoryczne” – powiedział May w komunikacie prasowym. „Ta zwiększona aktywność może być związana z nieprawidłową transmisją informacji wzrokowych, słuchowych i czuciowych w mózgu”.

Może też wskazywać kierunki przyszłych badań.

„Identyfikując i precyzyjnie identyfikując te zmiany, nasze badania mogą prowadzić do lepszego zrozumienia migrenowych bólów głowy, co z kolei może prowadzić do opracowania lepszych metod leczenia” – powiedziała. „Przyszłe badania powinny teraz przyjrzeć się większym grupom osób z migreną, aby sprawdzić, czy nasze odkrycia mogą zostać potwierdzone”.

Odniesienie:

Amerykańska Akademia Neurologii. Co wirtualna kolejka górska mówi nam o migrenach? Dostępne o: https://www.aan.com/PressRoom/Home/PressRelease/4910. Dostęp 23 lipca 2021 r.