Super Rugby Pacific: Szefowie dają Moanie Pasifice wczesną pobudkę

Jonah Lowe strzelił kilka prób dla the Chiefs w ich zwycięstwie nad Moaną Pasifika.

Hannah Peters/Getty Images

Historia została stworzona na Mt Smart Stadium w piątek wieczorem, kiedy Moana Pasifika rozegrała swój pierwszy mecz, tracąc 61-7 do Chiefs w przedsezonowym meczu Super Rugby Pacific.

Na tym samym terenie, który powitał Warriors 27 lat temu, Moana Pasifika zaczęła grać w znacznie bardziej stonowany sposób i zamiast grać na zatłoczonym stadionie, jak Warriors zrobili przeciwko Broncos w marcu 1995 roku, niestety była tylko garstka ludzi na oznacza tę grę, ze względu na ograniczenia Covid-19.

W meczu rozgrywanym przez trzy 30-minutowe okresy, w których obie drużyny wykorzystały swoje całe składy, wynik tego meczu był bez znaczenia, chociaż pokazał, że przed Moaną Pasifiką jest dużo pracy, zanim zagrają z The Blues w swoim pierwszym prawdziwym meczu sezonu 18 lutego.

Ale to dało wskazówkę, w jakim stylu rugby chce grać Moana Pasifika pod przewodnictwem Aarona Maugera.

Ich plan gry wydaje się prosty, użyj ich dużych napastników, aby przebić się przez środek, a następnie uwolnij ich ekscytujące plecy. Ale to nie wystarczyło w tej grze.

Krzywa uczenia się jest stroma dla Moany Pasifiki, podczas gdy oni mieli wewnętrzne mecze w ciągu ostatnich kilku tygodni, zmierzenie się z inną drużyną Super Rugby pokazało, jak trudne jest zadanie stojące przed tym zespołem.

Moana Pasifika nie mogła zmusić ich do ataku przez większość meczu przeciwko Chiefs.

Nic dziwnego, zważywszy na okoliczności, Moana Pasifika zaczęła kiepsko, popełniając błędy w stałych fragmentach gry i w otwartej grze, chociaż Chiefs również na początku nie byli w najlepszej formie.

READ  Wycieczka po Bathurst S5000 odwołana z powodu przeglądu bezpieczeństwa

The Chiefs dominowali od samego początku i zostali nagrodzeni próbą w 12. minucie, kiedy prostytutka Leni Apisai dotknęła piłki z tyłu maula, którego Moana Pasifika nie mogła powstrzymać.

Druga próba The Chiefs, która nastąpiła w 23. minucie, również spłynęła do ich napastników, tym razem z bramki Laghlana McWhannell’a z maula.

W ósmej minucie drugiej kwarty napastnicy Chiefs wciągnęli obrońców Moany Pasifiki w środek boiska, więc kiedy piłka została rzucona szerokim łukiem do Etene Nanai-Seturo, miał dużo miejsca potrzebnego do zdobycia bramki w lewym rogu.

Dwie minuty po tym, jak Chiefs zmienili całą drużynę, w połowie meczu, Jonah Lowe strzelił czwartą próbę dla Chiefs, schodząc z prawego skrzydła po złamanej grze.

Bradley Slater, kapitan drużyny Chiefs w drugiej połowie meczu, podjął kolejną próbę tuż przed końcem drugiej tercji.

Josh Ioane, Lowe i Emoni Narawa zdobyli kolejne próby dla Chiefs na początku ostatniej trzeciej części meczu, gdy linia wyników się skończyła.

Ale osiem minut przed czasem Moana Pasifika w końcu zdobyła swoje pierwsze punkty, a strzelił Fine Inisi. Jego koledzy z drużyny wiwatowali nie dlatego, że mieli jakąkolwiek szansę na powrót do gry, ale dlatego, że w końcu złamali kaczkę.

Dla szefów było to przydatne pierwsze uderzenie. Jeśli chodzi o Moanę Pasifika, ich obrona wyglądała dobrze przez większość meczu i byli w stanie zachować strukturę pod presją. Jednak podczas ataku mieli trudności z utrzymaniem piłki wystarczająco długo, aby zbudować presję w wielu fazach.

Tak, ostateczny wynik może sugerować, że będzie to długi, bolesny sezon inauguracyjny dla Moany Pasifiki, ale jest jeszcze za wcześnie, aby osądzać ten zespół.

W SKRÓCIE

Moana Pasifika 7 (Fine Inisi spróbuj; Christian Lealiifano con), Szefowie 61 (Leni Apisai, Laghlan McWhannell, Etene Nanai-Seturo, Jonah Lowe 2, Bradley Slater, Josh Ioane, Emoni Narawa, Chase Tiatia próbuje; Bryn Gatland 2 przeciw, Josh Ioane 6 przeciw). Pierwsza tercja: 0-14, druga tercja: 0-33.