Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Subskrybenci Disney Plus są oburzeni po tym, jak oryginalny film science-fiction został wycofany niecałe dwa miesiące po jego wydaniu

Subskrybenci Disney Plus są oburzeni po tym, jak oryginalny film science-fiction został wycofany niecałe dwa miesiące po jego wydaniu

Crater, oryginalny film science-fiction od producentów Stranger Things, został wycofany z Disney Plus niecałe dwa miesiące po premierze i ludzie nie są z tego zadowoleni.

według NiezależnyKrater kosztował 53,4 miliona dolarów i był tylko częścią biblioteki Disney Plus przez 48 dni, zanim zniknął z usługi przesyłania strumieniowego bez ostrzeżenia. Wiadomości wzbudziły niepokój o przyszłość innych tytułów w związku z trwającymi, nieoficjalnymi czystkami treści.

Premiera na Disney Plus 12 maja, Crater opowiada historię chłopca dorastającego w księżycowej kolonii górniczej, który wraz z przyjaciółmi wyrusza na eksplorację legendarnego krateru, zanim zostanie przetransportowany na inną planetę. W filmie występuje Ghostbusters: Afterlife’s Mckenna Grace, a Kyle Patrick Alvarez reżyseruje na podstawie scenariusza Johna Griffina.

READ  Jak wygląda prawdziwy Mark Kerr u boku The Rocka w filmie biograficznym The Smashing Machine?

Jego odejście z platformy następuje po usunięciu ponad dwudziestu programów w maju z Disney Plus i Hulu. Być może najbardziej znanym z nich jest Willow, która zakończyła swój bieg mniej niż sześć miesięcy temu.

Posunięcie to następuje tuż po upoważnieniu dyrektora generalnego Disneya, Boba Igera, do cięcia treści w usługach przesyłania strumieniowego po stracie ponad 1 miliarda dolarów na platformie. Według wcześniejszego raportu różnorodnyIger zamierza zaoszczędzić 3 miliardy dolarów w 2023 roku. Mówi się, że czystka wiąże się z opłatami dwukrotnie wyższymi niż zawartość z 1,5 miliarda do 1,8 miliarda dolarów.

Nowe strategiczne podejście Disneya do kuratorowania treści wraz z exodusem treści z platform takich jak Max’s wywołało pewne pytania dotyczące ochrony mediów. Przy tak niewielkiej liczbie otrzymanych fizycznych wydań wydaje się, że coraz więcej tytułów ma zniknąć całkowicie.

Jednak niektóre programy HBO zaczynają pojawiać się w serwisie Netflix w ramach nowej umowy licencyjnej Warner Bros. Odkrycie. Insecure został niedawno dodany do biblioteki Netflix dla abonentów w USA, a Band of Brothers, The Pacific, Six Feet Under i Ballers mają pojawić się w późniejszym terminie, w ramach umowy na wyłączność z Maxem.

Adele Ankers-Range jest niezależną pisarką rozrywkową dla IGN. Śledź ją na Twitterze.