Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Studenci twierdzą, że „regeneracyjne” rolnictwo może ocalić gospodarstwa i planetę

Studenci twierdzą, że „regeneracyjne” rolnictwo może ocalić gospodarstwa i planetę

Do 2030 roku rolnicy muszą przejść na „odnawialne” rolnictwo i przyjąć różnorodność, mówią studenci strajkujący w obronie klimatu.

Coraz więcej hodowców kiwi przyjęło to podejście, które ma na celu przywrócenie i poprawę stanu gleby i różnorodności biologicznej.

Metoda uprawy może stać się tematem nadchodzących wyborów, ponieważ zarówno Partia Zielonych, jak i te Pāti Māori oferują politykę promującą praktyki regeneracyjne.

Jednak rzecznik rolnictwa regeneracyjnego twierdzi, że zmuszanie rolników do wprowadzania zmian jest niewłaściwym podejściem.

Rzecznik School Strike 4 Climate, Oscar Compton-Moen, powiedział, że sektor rolnictwa w Aotearoa musi podjąć pilne działania, aby chronić siebie i klimat.

W piątek studenci zorganizują ogólnokrajowy protest, domagając się działań przeciwko zmianom klimatycznym. Obowiązkowe rolnictwo regeneracyjne jest na liście żądań strajkujących.

„Wzywamy rząd do współpracy z rolnikami, aby pomóc im dokonać transformacji tak szybko, jak to możliwe” – powiedział. „Rolnicy już widzą, jak ich ziemie są niszczone przez cyklony i zjawiska pogodowe”.

Rolnictwo wnosi swój wkład Prawie połowa emisji gazów cieplarnianych w kraju każdego roku.

Rolnictwo regeneracyjne jest zasadniczo filozoficznym podejściem do zarządzania gruntami rolnymi.

Wykorzystując kombinację praktyk i często wiele prób i błędów, rolnicy zmniejszają zużycie chemikaliów przemysłowych, w tym nawozów, poprawiają zdrowotność swoich gleb, poprawiają jakość odżywczą swoich produktów i zmniejszają stres zwierząt gospodarskich, według Badania Landcare.

Nawozy przyczyniają się do prawie 10% emisji gazów cieplarnianych w kraju, więc ograniczenie ich stosowania może zmniejszyć ślad węglowy tego sektora. wyszukaj m.in Amerykańskie badanie opublikowane w czasopiśmie PLOS Climatestwierdzili, że techniki regeneracji mogą zwiększyć wchłanianie i magazynowanie dwutlenku węgla w glebie.

Wiele badań niewolnica w całym kraju, aby sprawdzić, czy koncepcje działają tutaj.

Elli Bates Hermans

Trudna pogoda prowadzi do jeszcze trudniejszych warunków uprawy, co może prowadzić do niedoborów żywności i wyższych cen.

READ  Liczba przypadków COVID-19 w Nowej Zelandii szybko rośnie, ale całkowita liczba infekcji prawdopodobnie będzie znacznie wyższa – oto dlaczego

Compton-Mowen powiedział, że sektor odniesie korzyści.

Dodał, że zdrowe gleby zatrzymują więcej wody, co pomoże uprawom poradzić sobie z oczekiwanym wzrostem susz.

Dodał, że ponieważ gospodarstwa wykorzystujące odnawialne źródła energii często uprawiają różne rodzaje upraw, a nie jedną odmianę, prawdopodobieństwo, że ekstremalne zjawiska pogodowe wpłyną na dostawy określonej żywności, jest mniejsze.

Compton-Moyne powiedział, że wszystkie żądania klimatyczne School Strike 4 są przekazywane przez naukowców i ekspertów klimatycznych, w tym aktywistów takich jak Greenpeace.

Hodowla owiec i wołowiny Allana Richardsona Otago posiada certyfikat ekologiczny i odnawialny. Jest wielkim zwolennikiem tego podejścia.

„To szansa dla każdego rolnika” – powiedział. „Jesteśmy na dobrej drodze do rozwiązania problemu zmian klimatu: magazynowania nadmiaru węgla w naszych glebach”.

Richardson od razu zauważył korzyści – po użyciu sześciu rodzajów trawy zamiast jednego, jego młode jagnię przybrało na wadze w ciągu zimy. „Nigdy wcześniej tego nie miałem… to mnie po prostu zdmuchnęło”.

Ngāi Tahu współpracuje z Manaaki Whenua Landcare Research w celu przetestowania regeneracyjnych praktyk rolniczych.

Uprawa Ngai Tahoe / dostarczone

Ngāi Tahu współpracuje z Manaaki Whenua Landcare Research w celu przetestowania regeneracyjnych praktyk rolniczych.

Drugie pokolenie rolników obraca swoje bydło między pastwiskami przez większą część roku, dając pastwisku dużo czasu na regenerację. Powiedział, że zdrowa murawa pozwala glebie wyciągać więcej węgla z powietrza.

Testowanie praktyk regeneracji odpowiednich dla Nowej Zelandii „zajmie trochę czasu” – powiedział Richardson.

Powiedział, że nacisk na przyjęcie technologii musi pochodzić od samych rolników, którzy śledzą węgiel w swoich glebach.

Uczynienie czegoś obowiązkowym często powoduje reakcję. „Rolnicy się zmienią i wielu z nich już się zmieniło”.

Pełniący obowiązki prezydenta krajowego Wayne Langford zgodził się. Sektor jest „gotowy” do poprawy.

Wprowadził praktyki naprawcze we własnym gospodarstwie. Ostrzegł jednak, że podejście wciąż ewoluuje.

Powiedział, że nie ma zgody co do tego, czym jest farma odnawialna i co robi. Nie określono najlepszych praktyk, a znalezienie porad może być trudne lub sprzeczne.

READ  Dyrektor generalny spółki zależnej Titan odrzuca ostrzeżenia dotyczące bezpieczeństwa jako „bezpodstawne krzyki”, pokazują e-maile

Chociaż naukowcy próbują udzielić odpowiedzi, nie jest jasne, czy praktyki pomogą, czy też zaszkodzą ostatecznemu wynikowi. „Muszę zapłacić rachunki na koniec dnia”.

Chociaż sektor „mógłby się poprawić” – hodowcy kiwi już produkują mleko i mięso o najniższym wpływie na świecie, powiedział Landford.

Zapytany, czy regulacje mogą zrazić rolników, Compton-Moyne pomyślał, że edukacja może pomóc. „Cała Aotearoa musi współpracować z rolnikami, współpracować z rządem, aby upewnić się, że wszyscy widzą korzyści z tego płynące”.

Ponadto grupy School Strike 4 Climate i Friday for Future chcą, aby Nowa Zelandia osiągnęła swój cel zmniejszenia emisji o połowę do 2030 r. bez kupowania „kompensacji” od innych krajów. Grupa chce obniżenia wieku uprawniającego do głosowania do 16 lat i aby tangata whenua odgrywała centralną rolę w podejmowaniu decyzji klimatycznych.

Nasz cotygodniowy biuletyn e-mailowy autorstwa Olivii Wannan z Forever Project dotyczy najnowszych działań na rzecz klimatu. Rejestracja tutaj.