Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Strajk może wpłynąć na dostawy Budweiser, Stella Artois, Bex, Pudington i Export Bali (zdjęcie stockowe)

Strajkujący browarnicy – zagrożenie dostawami ze strony Budweiser, Stella Artois, Bex i Buddington

Miłośnicy piwa mogą być spragnieni tego lata, gdy strajkują robotnicy browarów – zagrażają dostawom Budweiser, Stella Artois, Bex i Buddington

  • Członkowie gildii w fabryce Budweiser Salemsbury niedaleko Preston zastrajkują
  • Może to wpłynąć na podaż niektórych z najpopularniejszych piw w Wielkiej Brytanii produkowanych na miejscu
  • Strajk ogłoszono w trakcie sporu płacowego z właścicielem browaru Budweiser
  • Łącznie 225 pracowników GMB będzie strajkować przez dwa dni w tygodniu począwszy od 6 czerwca

Miłośnicy piwa w Wielkiej Brytanii mogą czuć się spragnieni tego lata po tym, jak pracownicy związkowi w browarze produkującym jedne z najpopularniejszych napojów alkoholowych w kraju przegłosowali strajk.

Ujawniono, że 225 członków związku GMB, którzy pracują w fabryce Budweiser w Samlesbury, niedaleko Preston, zastrajkuje po raz pierwszy od 50 lat w sporze płacowym.

Strajk może wpłynąć na dostawy Budweiserów, Stella Artois, Becs, Puddington i Export Bali Ale, z których wszystkie produkowane są w browarze.

Może to być gorzki cios dla Brytyjczyków przygotowujących się na pełne zabawy lato, ponieważ ludzie chcą odpuścić po dwóch latach lata dotkniętych ograniczeniami Covid.

Strajk może wpłynąć na dostawy Budweiser, Stella Artois, Bex, Pudington i Export Bali (zdjęcie stockowe)

GMB powiedział, że członkowie odrzucili ostateczną propozycję trzyprocentowej podwyżki płac na pozostałą część roku i 2023, nazywając to „znaczną obniżką płac w ujęciu realnym”.

W efekcie od 6 czerwca ponad 200 pracowników przestanie pracować dwa dni w tygodniu.

„Ostatnią rzeczą, jakiej chcą ci pracownicy, jest narażanie dostaw piwa w momencie, gdy nadchodzi upał” – powiedział Stephen Boden, organizator GMB.

Ale zostali do tego popchnięci przez pracodawców, którzy zasadniczo obniżyli ich płace podczas kryzysu kosztów utrzymania.

READ  Zrujnowane Święta Bożego Narodzenia dla dużych grup ludzi czekających na wyniki PCR

Czy naprawdę wykluczają oddanych pracowników połykania cięć płac na realnych warunkach?

Każdy, kto ma ochotę na kufel Budweisera, Stella Artois, Peaks, Puddington czy Export Bali Alley, tego lata może być spragniony.

„Ale nie jest za późno, aby szefowie słuchali pracowników i zawarli uczciwy układ”.

Rzeczniczka Budweiser Brewing Group powiedziała: SłońceMamy nadzieję, że dzięki ciągłemu i otwartemu dialogowi nadal możemy znaleźć akceptowalną dla obu stron drogę naprzód.

Zespoły mają plany, aby zminimalizować wpływ na klientów i podaż.

Budweiser Brewing Group ma pozytywne i długotrwałe relacje z GMB.

Jednak pomimo otwartych i wyczerpujących negocjacji, GMB potwierdziło, że w czerwcu w browarze Samlesbury trwają prace przemysłowe.

GMB powiedział, że 225 członków będzie strajkować dwa dni w tygodniu, począwszy od 6 czerwca w ramach sporu płacowego (zdjęcie stockowe)

GMB powiedział, że 225 członków będzie strajkować dwa dni w tygodniu, począwszy od 6 czerwca w ramach sporu płacowego (zdjęcie stockowe)

„Nasi pracownicy są naszą największą siłą i dlatego z dumą oferujemy konkurencyjny pakiet – oceniany na 90 procent – ​​z korzyściami obejmującymi prywatną opiekę medyczną i premie”.

Wiersz pojawia się, gdy inflacja osiągnęła najwyższy od 40 lat poziom 9 procent, a Bank Anglii przewiduje, że może przekroczyć 10 procent przed końcem roku.

Ceny benzyny, rachunki za energię i ceny żywności wzrosły w ostatnich tygodniach i oczekuje się, że będą nadal rosły wraz ze wzrostem kosztów życia.

Eksperci ostrzegają przed „stagflacją”, gdy gospodarka Wielkiej Brytanii zwalnia i popada w recesję po pandemii i spustoszeniu na Ukrainie.

Analitycy twierdzą, że podwyżka stóp w przyszłym miesiącu jest teraz „nieunikniona”, prawdopodobnie do 1,25 procent, ponieważ Bank Anglii spieszy, by powstrzymać spiralę stóp wymykających się spod kontroli. Jednak funt nadal spada w stosunku do dolara amerykańskiego, ponieważ inwestorzy coraz bardziej wyceniali słabą sytuację.

Gubernator Threadneedle Street, Andrew Bailey, rozgniewał ministrów na początku tego tygodnia, kiedy wydał niezwykłe ostrzeżenie przed „przerażającymi” podwyżkami cen żywności.

READ  Rząd Szkocji przegrywa walkę sądową o zapłacenie 5 milionów funtów za zabezpieczenie stoczni Fergusona

Przyznał, że bank był w dużej mierze „bezsilny”, aby zapobiec „bardzo realnemu szokowi dochodowemu” i że bezrobocie wzrośnie.

Reklama