Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Krach na rynku: popularny stablecoin Tether stanął w obliczu krótkotrwałego kryzysu w zeszłym tygodniu, kiedy jego wartość spadła poniżej 1

Stablecoins: Dlaczego się zawiesiło i co to oznacza dla kryptowalut

Popularne kryptowaluty, takie jak Bitcoin i Ethereum, odnotowały spadki cen w ostatnich tygodniach, ale stablecoiny również znajdują się w centrum uwagi – i to z niewłaściwych powodów.

TerraUSD, wybitny stablecoin, złamał swój powiązanie z dolarem i obecnie jest notowany w pobliżu zera, co skutkuje szerszym krachem, a nawet kryptowaluta premium cierpi.

Bitcoin kosztuje mniej niż 30 000 USD w porównaniu do szczytowego poziomu ponad 60 000 USD, podczas gdy Ethereum kosztuje nieco ponad 2000 USD.

Krach na rynku: popularny stablecoin Tether stanął w obliczu krótkotrwałego kryzysu w zeszłym tygodniu, kiedy jego wartość spadła poniżej 1

Potężny krach TerraUSD, napędzany raczej algorytmem niż prawdziwym aktywem, sprawił, że ludzie zaczęli myśleć o przyszłości stablecoinów w ogóle.

Przyglądamy się, co spowodowało awarię i co to oznacza dla stablecoina i szerszego rynku kryptowalut.

Czym są stablecoiny i jak działają?

stablecoin to rodzaj kryptowaluty powiązanej z rzeczywistym aktywem, takim jak dolar amerykański.

Został opracowany częściowo w odpowiedzi na znaczną zmienność innych kryptowalut, takich jak Bitcoin, którego wartość stale się zmienia, ale teraz stablecoiny zaczynają spadać.

Opiera się na technologii blockchain podobnej do kryptowalut, ale zaprojektowanej z myślą o zapewnieniu większej stabilności.

Istnieją stabilne monety zabezpieczone metalami szlachetnymi, ale najczęściej są to monety stabilne, które są zabezpieczone oficjalną emisją, które są zabezpieczone walutą emitowaną przez rząd.

Są też stabilne monety algorytmu, które nie są zabezpieczone żadnym aktywem. Używają algorytmu komputerowego, aby zapobiec zbyt dużym wahaniom wartości. Może emitować więcej monet, gdy ich cena rośnie i kupować je na rynku, gdy cena spada.

Handlowcy zwykle kupują stablecoiny, które są akceptowane na giełdach kryptowalut, a następnie wykorzystują je do szybszego kupowania i sprzedawania innych kryptowalut.

Tether to największy stablecoin – który jest powiązany w stosunku jeden do jednego z dolarem amerykańskim i twierdzi, że jest w pełni zabezpieczony rezerwami aktywów, które obejmują amerykańskie obligacje rządowe, dług korporacyjny i niewielką ilość gotówki.

READ  „Przeszedłem od życia na Lidl 19p makaron do zarobienia sześciocyfrowej sumy na sprzedaż używanych ubrań”

Stablecoins zostały opracowane częściowo w odpowiedzi na znaczną zmienność innych kryptowalut, takich jak Bitcoin, ale jak pokazał zeszły tydzień, nie są pozbawione ryzyka.

Dlaczego TerraUSD się zawiesiła?

Różnica w przypadku TerraUSD polegała na tym, że była wspierana przez algorytm, a nie przez rzeczywisty USD.

Algorytm dostosuje stawkę Terra USD za pośrednictwem innego tokena, Luny, aby utrzymać jej wartość powiązaną z dolarem.

To przestało działać, gdy wartość Luny spadła prawie do zera, zwiększając presję na już burzliwy czas na rynku kryptowalut.

Handlowcy twierdzą, że było to spowodowane serią dużych wycofań z Anchor Protocol, platformy zbudowanej w Terraform Labs, firmie stojącej za tokenem.

Transakcje te skłoniły coraz więcej inwestorów do wycofania TerraUSD z Anchor i sprzedaży monety.

Fundusz rezerwowy jest wart około 3 miliardów dolarów w bitcoinach i innych kryptowalutach i jest własnością Luna Foundation Guard, organizacji non-profit, której współzałożycielem jest Do Kwon, założyciel Terraform.

Według analityków sprzedaż tej ilości bitcoina przyczyniła się w pewnym stopniu do spadku ceny bitcoina w zeszłym tygodniu.

Du Kwon, współzałożyciel Terraform Labs, firmy odpowiedzialnej za token, ogłosił „plan odkupienia” w wątku tweetów w zeszłym tygodniu.

Firma będzie teraz poszukiwać dodatkowego finansowania i odbudowywać TerraUSD. Token będzie wspierany rezerwami, a nie algorytmem.

Co to oznacza dla rynków?

Tether, najpopularniejszy stablecoin wspierany przez aktywa rzeczywiste, stanął w obliczu krótkotrwałego kryzysu w zeszłym tygodniu, kiedy jego wartość spadła z 1 dolara do 95 centów.

Od tego czasu powrócił, ale pojawiły się pytania dotyczące stablecoinów i regulacji dotyczących kryptowalut.

Tradycyjne rynki finansowe odnotowały niewielki wpływ krachu kryptowalut. Agencja ratingowa Fitch powiedziała w zeszłym tygodniu, że słabe powiązania z rynkami regulowanymi zmniejszają potencjał kryptowaluty do zmienności, powodującej szerszą niestabilność finansową.

Jednak bankierzy centralni wyrazili obawy, że upadek stabilnej waluty może mieć szersze reperkusje na tradycyjnych rynkach finansowych.

READ  Ośmiogodzinny chaos na lotnisku w Manchesterze spowodował, że para spóźniła się na lot na „wymarzone” wakacje w TUI

Sekretarz skarbu Janet Yellen ostrzegła, że ​​deprecjacja Terra pokazała, że ​​stablecoiny są „szybko rosnącym produktem i istnieje szybko rosnące ryzyko”, a Rezerwa Federalna USA ostrzegła, że ​​stablecoiny są podatne na działanie, ponieważ są zabezpieczone aktywami w czasach zmienności rynku.

„Rynki przeżywają krach, ale może to dać szansę graczom instytucjonalnym na rozpoczęcie budowania pozycji i dążenie do stabilnych przepisów dotyczących monet, aby zapewnić większą pewność” – powiedziała Martha Reyes, szef badań w maklerskim kryptowalutowym BEQUANT.

Chociaż nie możemy nazwać dna i korelacji między klasami aktywów nadal wysokimi, w przeszłości Bitcoin przetrwał korekty 70-80 procent. Może to być szansa dla organizacji na tworzenie stron internetowych na lepszych poziomach.

„Niepewność wokół stablecoinów jest problemem i może prowadzić do kolejnego napływu, ale możemy w końcu uzyskać bardzo potrzebne ramy regulacyjne, które mogą przyciągnąć do nich instytucje. Regulatorzy mają tendencję do reagowania, więc może to być katalizatorem dalszych regulacji. stablecoins. ”

Niektóre linki w tym artykule mogą być linkami partnerskimi. Jeśli go klikniesz, możemy zarobić niewielką prowizję. To pomaga nam sfinansować This Is Money i sprawić, że będzie można z nich swobodnie korzystać. Nie piszemy artykułów promujących produkty. Nie pozwalamy, aby jakiekolwiek relacje handlowe wpływały na naszą niezależność redakcyjną.