Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Stosowanie melatoniny jest powszechne u dzieci i młodzieży w Stanach Zjednoczonych

Stosowanie melatoniny jest powszechne u dzieci i młodzieży w Stanach Zjednoczonych

PONIEDZIAŁEK, 20 listopada 2023 r. (Wiadomości HealthDay) — Jak wynika z listu badawczego opublikowanego w Internecie 13 listopada w czasopiśmie HealthDay, melatonina jest powszechna wśród amerykańskich dzieci i nastolatków JAMA Pediatria.

Prowadzone przez Lauren E. Doktor Hartstein z Uniwersytetu Kolorado w Boulder wraz ze współpracownikami przeprowadziła ankietę wśród rodziców dzieci i młodzieży w wieku od 1,0 do 13,9 lat na temat praktyk ich dzieci związanych ze snem, w tym stosowania melatoniny. Dane analizowano według wieku: od 1 do 4 lat, od 5 do 9 lat i od 10 do 13 lat (wiek przedszkolny, szkolny i przed okresem dojrzewania).

Do badania włączono dane dotyczące 993 dzieci i młodzieży. Naukowcy odkryli, że częstość spożycia melatoniny w ciągu ostatnich 30 dni była znacznie wyższa w przypadku dzieci i młodzieży w wieku szkolnym w porównaniu z przedszkolakami (odpowiednio 18,5 i 19,4% w porównaniu z 5,6%). Nie stwierdzono jednak istotnej różnicy w średniej częstotliwości stosowania melatoniny w ciągu ostatnich 30 dni w poszczególnych grupach wiekowych. Znaczący wzrost dawki melatoniny zaobserwowano we wszystkich grupach wiekowych, ze średnio 0,5 do 2 mg odpowiednio u dzieci w wieku przedszkolnym i młodzieży. Średni czas spożycia wynosił odpowiednio 12,0, 18,0 i 21,0 miesięcy dla dzieci w wieku przedszkolnym, szkolnym i młodzieży. Najczęściej stosowaną formą melatoniny były żelki, a następnie tabletki do żucia, pigułki i płyn (odpowiednio 64,3, 27,0, 6,3 i 2,4%).

„Nie twierdzimy, że melatonina jest koniecznie szkodliwa dla dzieci” – stwierdziła Hartstein w oświadczeniu. „Ale potrzebne są dalsze badania, zanim będziemy mogli z całą pewnością stwierdzić, że długotrwałe przyjmowanie jej przez dzieci jest bezpieczne”.

Streszczenie/pełny tekst (może wymagać subskrypcji lub płatności)

READ  Jak aparaty słuchowe mogą pomóc w zapobieganiu pogorszeniu funkcji poznawczych