Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Stokrotka Jednostka dominująca UOKiK zbliża się do ewentualnej akwizycji

Stokrotka Jednostka dominująca UOKiK zbliża się do ewentualnej akwizycji

Emperia Holding, spółka zależna Maxima Grupė, prowadząca polską sieć sklepów spożywczych Stokrotka, złożyła do UOKiK wniosek o przejęcie dziewięciu sklepów w regionie warszawskim. raport medialny.

Przejęte sklepy zlokalizowane są w Józefowie, Karczewie, Kołbielu, Mińsku Mazowieckim, Otwocku i Ząbkach.

W maju br. Stokrotka podpisał umowę Zakup artykułów spożywczych w transakcji o wartości ponad 20 milionów euro.

Transakcja, która ma zostać sfinalizowana do końca 2021 r., podlega pewnym warunkom, w tym bezwarunkowemu zatwierdzeniu przez urząd antymonopolowy.

Wzmocnienie pozycji rynkowej

Arūnas Zimnickas, Dyrektor Zarządzający i Prezes Stokrotki powiedział: „Podpisanie tej umowy umacnia pozycję Stokrotki w regionie warszawskim, który jest dla nas bardzo ważnym rynkiem.

„Zajęte lokalizacje pozwolą nam dotrzeć do szerokiego grona nowych klientów i wzmocnić naszą markę w nowych miastach Stokrotki.”

Mantas Konkaitis, CEO Maxima Grupo i Prezes Zarządu dodał: „Koncentrujemy się na ekspansji na rynek polski, co jest osiągane poprzez szybki wzrost organiczny, a także akwizycje mniejszych sieci handlowych, które dobrze wpisują się w model biznesowy Stokrotki. ”

Na koniec 2020 roku sieć sklepów Stokrotka liczyła ponad 700 sklepów własnych i premium.

W 2019 roku Maxima Groupė zakończyła fuzję sieci handlowych Stokrotka i Sano w Polsce, które przejęła w grudniu 2018 roku.

© 2021 Europejski magazyn supermarketów. Artykuł autorstwa Dayta Das. Aby uzyskać więcej informacji o handlu detalicznym, kliknij tutaj. Kliknij Subskrypcja Aby się zarejestrować ESM: europejski magazyn supermarketów.

READ  Dlaczego małe firmy są ważne w Danbury: usługa sprzątania DaSilva