Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Stellantis rozpoczyna produkcję Fiata 600e w Polsce

Stellantis rozpoczyna produkcję Fiata 600e w Polsce

Stellantis rozpoczął produkcję Fiata serii 600e w swojej polskiej fabryce w Tychach. Pierwsza w pełni elektryczna 600-tka w topowej wersji „La Prima” zjechała już z linii produkcyjnej w ubiegły weekend – w kolorze „Słońce Włoch” (pomarańczowy).

Fiat wprowadził na rynek 600e na początku lipca i otworzył księgi zamówień. Firma nie mówi nic o tym, ile modeli zostanie zamówionych ani kiedy pierwsi klienci będą mogli spodziewać się swojego Fiata.

Podstawowa wersja „Red” oferowana jest w Niemczech w cenach zaczynających się od 36 490 euro, natomiast cena topowej wersji „La Prima” zaczyna się od 42 490 euro. Chociaż Fiat 600 jest obecnie dostępny w wersji wyłącznie elektrycznej, podczas lipcowej prezentacji powiedziano, że w połowie przyszłego roku pojawi się również wersja hybrydowa. W Wielkiej Brytanii nie ustalono jeszcze ceny, jednak według szacunków ma ona kosztować od 36 000 do 37 000 funtów, gdy trafi do sprzedaży jesienią. autotrader.

Warto zaznaczyć, że informacje o modelu hybrydowym z lipca nie znalazły się w niemieckiej wersji komunikatu prasowego, a jedynie w wersji angielskiej, co oznacza, że ​​prawdopodobne jest, że model hybrydowy będzie oferowany jedynie na określonych rynkach. To jednak pozostają tylko spekulacje, bo w najnowszym komunikacie prasowym Stellantis wspomniał także o „dwóch w pełni elektrycznych wariantach, nowym Fiacie 600e La Prima i nowym Fiacie (600e)RED”.

Od lutego 2023 r. fabryka Stellantis w Tychach produkuje także w pełni elektrycznego Jeepa Avengera, którego dostawy rozpoczęły się w marcu.

stellantis.com

READ  Kenijski raper pracuje jako budowniczy w Polsce z dala od koncertu - pierwsze wiadomości